reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Počítač se vůbec nezapne. Je úpně mrtvý.

joker.smith (7)|21.2.2014 08:55
Pěkný den přeji.
Máme takový problém a nevím co s tím :( Včera jsem chtěl do svého cca 5 let starého počítače nad paticí 775 od intelu s dual core procesorem a DDR2 ramkama dát nové 2 ramky. Vypnul jsem počítač, který normálně běžel, vypnul talčítkem zdroj a dal dvě nové paměti do slotu. Při vkládání se nic významného nestalo, jen jsem musel klasicky trošku zatlačit, aby tam ramky šly a trošku se prohýbal MB, ale to si myslím není nic neobvyklého. Pak jsem zas zdroj zapnul a zmačnul power na case a nic! Úplně mrtvé. Žádný zvuk, žádné větráčky, žádné diodky na MB se nerozsvítily, prostě nic. Tak jsem zas paměti vyndal, ale nic se nezměnilo. Zkusil jsem vyndat napájení z MB a zas ho tam vrátit. Nechal jsem zdroj zapnutý a stala se jen jedna věc. V momentě, když došlo k prvnímu kontaktu toho napájecího konektoru s MB, tak se na chvilku vše pustilo. Diodky se rozsvítili, větráčky se trošku zatočili i disky cvakly. Ale pak hned vše uhaslo a dál zas nic. Jen prostě ten prvotní kontakt tohle udělá. Pak jsem ještě vypozoroval, že když je zapnutý zdroj, tak se z bedínek, co mám napojené na integrovanou zvukovku, ozývá takové pukání v pravidelných tak 2sec intervalech. To dřív nedělalo. Když zdroj vypnu, tak pukání tak po půl minutě skončí. Nevíte, co by mohlo být špatně? Zkusil jsem i reset CMOS, ale nevím, jestli se resetuje, když se PC ani nepustí. Nepomohlo by třeba vyndat tu baterku, co je na MB? Nebo já nevím :(
Předem moc děkuji za radu.
S pozdravem Lukáš
johny__g (6387)|21.2.2014 09:47
Napiš konfiguraci PC a jaké nové RAMky jsi tam dával. Takhle to ale vypadá, že je někde zkrat. Samotný zdroj bez základní desky a dalších komponent (HDD, DVD, GPU) zapnout jde?
joker.smith (7)|21.2.2014 10:00
Je to tento počítač:

[ATTACH]29512[/ATTACH]

To s tím zdrojem zkusím. A čím to může být ještě? Co mám ještě zkusit?
Děkuji moc!
johny__g (6387)|21.2.2014 10:14
Ten reset biosu nebude na škodu (odpojit napájecí kabel od zdroje, vyndat na 10 minut baterku). Pokud zdroj sám o sobě pojede (pokud máš multimetr, změř jaké dává napětí), tak ještě zkontroluj jestli je v pořádku spouštěcí tlačítko na case. Buď ho odpoj a zkus desku zapnout jen zkratováním těch dvou pinů ke kterým se připojuje, nebo místo něj připoj tlačítko reset a zkus zapnout počítač zmáčknutím reset. Když nic nepomůže, asi bych počítač rozebral a zkusil složit mimo case, jestli pojede.
joker.smith (7)|21.2.2014 10:30
:) To zkratování pinů i retset jsem zkoušel a nic. Tu baterku zkusím díky. A nenapoví něco jak to dělá z bedínek ten pravidelný zvuk, což dřív nedělalo? To pukání každé dvě sekundy?
joker.smith (7)|21.2.2014 17:36
Tak zdroj normálně běží. Zkoušel jsem ho zapojit do jiného pc a normálně se rozjel. Tak co dál? :(
Ventero (1280)|21.2.2014 20:15
Odpoj všechny periferie (disky, mechaniky, karty, tlačítka prostě vše)
Vymontuj desku z bedny
Zkontroluj, jestli nějaká součástka není odchlíplá, odlomená apod, či jestli nejsou nafouklý nějaký kondenzátory.
Osaď původní CPU
Napoj zdroj
Clear CMOS
Sepni desku na pinech nějakým šroubováčkem nebo pinzetou čitakněco
Když se rozjede vypni, přidej jednu RAM a zase sepni, když se rozjede přidej grafiku atd. atd.

Těžko něco lepšího vymyslet. Jestli to takhle nerozchodíš, tak je deska asi už v Křemíkovém nebi
joker.smith (7)|22.2.2014 11:48
Tak už vše funguje! Neuvěříte čím to bylo. Bylo to vadnýma front USB na CASE. Když jsem z desky odpojil ten kabel, tak se vše normálně pustilo! Neskutečný.
Díky moc všem za rady.
L
Ventero (1280)|22.2.2014 12:20
Nebyl asi vadný - jen je dvojitý a jeden čas se to dělalo proti sobě a pak už vedle sebe, což pak při zapojení staršího do novějšího a naopak způsobí zkrat na 5V větvi a padne deska. Je třeba si dát pozor a podívat se do manuálu desky na zapojení (u nových desek paralelně) a jak jsou barvičky drátků na konektoru z front USB.