Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Napětí na 12V větvi zdroje

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

Dobré poledne,
    víceméně náhodou jsem si nainstaloval speedfan a koukám že napětí na +12V je 2,37 V a na -12V větvi je téměř 17 V. Předpokládám, že to asi nebude moc normální, je to zcela mimo tolerance. Zdroj má 6 let provozu za sebou, je to obyč eurocase co byl v bedně. Má to tedy za sebou?? Jen se divím, že že to vydržely komponenty.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Napětí.jpg 
Zobrazení: 106 
Velikost: 55.5 KB 
ID: 29513  
    Naposledy upraveno uživatelem PoloTom23: 23-02-2014 v 13:17
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2014

Jednou když sem se taky radil ohledně zdroje,mi bylo řečeno ( zde ) že pokud je jakékoli číslo menší než by mělo být je to špatně,např když má mít 5v a je tam 4,7 je to špatně. 2 dny potom co mi totu napsali mi zdroj vyhořel

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

já už taky pc vypnul a zapnu to až s novým zdrojem. Ještě ho vytáhnu a změřím mutimetrem mimo pc, jestli ta jedna větev dává opravdu 17V. To je moc, se divim že disk a ostatní ještě jedou. Právě že mi blbnul disk, tak jsem formátoval a a instaloval znovu a přitom jsem si všiml že se mi někdy nerozbíhá větrák na procesoru. Tak jsem si říkal jestli je to špatným ventilátorem nebo napájením tak jsem tam šupnul ten speedfan a nestačil jsem se divit.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Speedfan měří nesmysly, takové napětí tam samozřejmě být nemůže. Podívej se kolik ti to ukazuje v BIOSu. Tolerance napětí je plus minus 5 %, určitě zvládneš si dopočítat kolik to je. Nicméně výměna EC zdroje vůbec nebude na škodu.

Podobná témata

1. Program na solidní zobrazení napětí zdroje ATX??
    Od maarkii v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 26-10-2014, 18:38
  2. Napětí ze zdroje
    Od ortur v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 30-01-2011, 00:59
  3. Zdroje: více zákl. desek z jednoho zdroje
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 06-06-2010, 13:22
  4. změna napětí zapojeného zdroje