reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Napětí na 12V větvi zdroje

PoloTom23 (12)|23.2.2014 13:09
Dobré poledne,
víceméně náhodou jsem si nainstaloval speedfan a koukám že napětí na +12V je 2,37 V a na -12V větvi je téměř 17 V. Předpokládám, že to asi nebude moc normální, je to zcela mimo tolerance. Zdroj má 6 let provozu za sebou, je to obyč eurocase co byl v bedně. Má to tedy za sebou?? Jen se divím, že že to vydržely komponenty.
Napětí.jpg
charonbobo88 (65)|23.2.2014 16:58
Jednou když sem se taky radil ohledně zdroje,mi bylo řečeno ( zde ) že pokud je jakékoli číslo menší než by mělo být je to špatně,např když má mít 5v a je tam 4,7 je to špatně. 2 dny potom co mi totu napsali mi zdroj vyhořel
PoloTom23 (12)|23.2.2014 17:17
já už taky pc vypnul a zapnu to až s novým zdrojem. Ještě ho vytáhnu a změřím mutimetrem mimo pc, jestli ta jedna větev dává opravdu 17V. To je moc, se divim že disk a ostatní ještě jedou. Právě že mi blbnul disk, tak jsem formátoval a a instaloval znovu a přitom jsem si všiml že se mi někdy nerozbíhá větrák na procesoru. Tak jsem si říkal jestli je to špatným ventilátorem nebo napájením tak jsem tam šupnul ten speedfan a nestačil jsem se divit.
johny__g (6387)|23.2.2014 20:36
Speedfan měří nesmysly, takové napětí tam samozřejmě být nemůže. Podívej se kolik ti to ukazuje v BIOSu. Tolerance napětí je plus minus 5 %, určitě zvládneš si dopočítat kolik to je. Nicméně výměna EC zdroje vůbec nebude na škodu.