reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s grafikou a FPS

Georginek (2957)|1.3.2014 00:27
Zdravim, ted se mi zacal projevovat takovy divny problem......

Pri hrani F.E.A.R mi cca po 10-15min znicehonic klesne FPS z 60 na 18-20 a hra se samozrejme trhana a nehratelna. Vypnu hru, znovu zapnu a slape to normalne.

Tak nejak si s tim nevim rady. Ovladace jsem mel osvedceny 306.97 a zkusil jsem i novy 333.19 ale je to porad stejny a zadna zmena.
Takty GK jsem vratil na default - taky nepomohlo, taky jsem to zkusil podtaktovat, ale jelikoz GPU jadro jede cca na 35-50% je to fuk - pac je to stara hra, ale bez vysledku

Teploty nejdou prez 58, hra uz je dost stara ( ale chybi mi v mem denicku ) jelikoz mam zde pripravene i nasledujici dily.....

Zadnou chybu to nenapise, v prohlizeci udalosti take nic neni.

Kdyz po vypnuti hry spustim treba Kombustor, slape to normalne jako by se nic nedelo.

-------
Vcera jsem dohral za 2 dny hru Cryostatis ( dost nehoraznou, ale ja kdyz neco rozehraju, musim to dokoncit ) a tam se mi stavalo prakticky totez, ale s tim rozdilem, ze to bylo po delsi dobe a hra je dost narocna a znacne neoptimalizovana. Taky se snizili FPS z 55 na 18...
Po vypnuti a naslednem spusteni Kombusteru ci OCCT, karta jela cca na 30% vykonu a vejs to neslo. Zadna hlaska o rozsypani ovladacu, padu, BSOD, v prohlizeci taky nic, zde pomohl jen restart a slapalo to dal.


Ted jsem pro test hral BlackOps a COD ModernWarfare 3 prez 3 hodiny kazdou a zadnej pad - zadny propad Fps. Taky sem hral NFS Shift prez 4 hodiny v kuse a taky nic.


GK jsem testoval mnoho hodin v ruznych rezimech, zadny pad...


Nevite, co bych mohl jeste zkusit???
charonbobo88 (65)|1.3.2014 08:48
Chyba nemusí být automaticky v GK,ale například i v cpu. Je zde článek otom že hry jsou bud náročné na GK a jiné zas na cpu.A pokud je špatně něco s CPU sníží to FPS. Takže pokud se ti zdá že GK je vpořádku,podívej se po problému i jinde.

P.S. propady v fps by byli kdybys měl třeba výkoný procesor který by nebyl ve 100% kondici.Taktéž to může dělat i zpousta jiných věcí protože v PC pracuje vše spolu,a jak je to s pověstným řetězem,i zde pc běží jen tak jako jeho nejslabší článek
Garibaldi (27)|1.3.2014 19:32
Možeš prosímťa skúsiť miesto reštartu hry, iba skočiť do systemu a znova do hry?
Ak sa ti FPS vrátia do normalu tak máme asi rovnaký problem, ale mne tu behom týždňa nikto neporadil. :(
charonbobo88 (65)|2.3.2014 09:17
[QUOTE=Garibaldi;553597]Možeš prosímťa skúsiť miesto reštartu hry, iba skočiť do systemu a znova do hry?
Ak sa ti FPS vrátia do normalu tak máme asi rovnaký problem, ale mne tu behom týždňa nikto neporadil. :([/QUOTE]


Ahoj,pokud ti tohle hra dělá,zkus se při hraní zaměřit na zatížení HDD.Například pokud používáš win deffender ten může HDD zatížit na 100% a poté ti začne klesat FPS protože PC nemá prostor pro dost rychlé nahrávání hry z HDD.To samé mohou dělat aplikace zpuštěné na pozadí jako Skype a podobně.Stejně tak se podívej zda ti procesor neběží na 100%,taktéž to nárazově může zapříčinit aplikace a vtom případě pc opět nemá dostatek prostoru pro zrpacování hry
Georginek (2957)|2.3.2014 19:50
Vase rady jsou sice krasny, ale tak trochu jako ze zakladni skoly :D:D Myslite, ze bych to sem psal kdybych si nebyl jisty ze to nedela CPU, nebo nejaka smradlava aplikace na pozadi??? :D

To Garibaldi: Jo, kdyz se hra vypne do Windows a zase zapne, zas to na par minut slape. Je to v nekompatibilite ovladacu Logitech a hry pro Win7 ( docela dobra kompilace ) :D



Takze nebyl to hardwarovy problem, ale softwarovy. FEAR neni delany na Win7 64bit, ale na XP 32bit. Je problem s Logitechem ( klavesnice i mys ), takze jsem pak googlil a nasel reseni. ( predtim mi cely vikend nesel internet a po 5 hodinach vrtani v systemu me to prestalo bavit ), tak jsem googlil a.....



Je potreba ve spravci zarizeni zakazat vsechna ZARIZENI STANDARDU HID - tim padem mi treba nefunguje displej na klavesnici a ovladani hlasitosti na klavesnici, ale hra slape normalne.......

:):)
Garibaldi (27)|3.3.2014 11:12
Ďalujem, zdá sa že to zabralo aj v mojom prípade. :)
Aspoň čo som skúšal tak sa to znova neprejavilo.