reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Monitory: Monitor 1920x1200 výběr

Neregistrovaný (0)|5.3.2014 11:41
Tazatel: Aleš

Znění dotazu: Dobrý den. Rád bych Vás požádal o pomoc při výběru monitoru.

Dospěl jsem k názoru, že bych chtěl rozlišení 1920x1200 .. Monitor bych chtěl využívat jako externí pro macbook air 13'', na práci s textem, excelem, kancelářskou práci, večer filmy a občas nějaké fotografie a videa. Docela rád pracuji večer -píši tuto poznámku kvůli minimálnímu jasu a PWM.

Po dlouhých peripetiích jsem přišel na čtyři modely. EiZO 2436WFS, Asus PB248Q, Benq 2411PT, NEC 244WMi. Nevím ale, zdali se mi vyplatí (rozumějte poznám rozdíl) když budu investovat do nejdražší varianty (Eizo, nebo zůstanu kdesi úplně dole DELL U2412M). Jde mi především o ochranu zraku, vymoženosti jako USB HUB a všechny možné porty příliš neřeším. Vlastně je pro mě důležité aby monitor nezestárl rychle, v případě, že se pokazí (nevím, jak moc jsou monitory poruchové.. 19''Samsung pracuje už 8let bez obtíží) měl dobrý servis a chránil moje oči. Když mi napíšete, že záruka 5 let je zbytečná a na moje účely rozdíly nepoznám půjdu ekonomickou cestou. Jsem ale ochotný zaplatit klidně více (strop je zmíněné EiZO). Předem děkuji za Váš názor a doporučení.

Díky a hezký den, A. Nypl

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: macbook air 2013, 13''
Matherdet (955)|5.3.2014 11:51
Rozhodně http://lcd-monitory.heureka.cz/benq-bl2411pt/ nízká cena vysoký výkon a na tvé požadavky stačí.
Salamander (6177)|5.3.2014 11:56
Souhlas, bud to Benq nebo Dell, uz kvuli DisplayPortu, ten se k Macu dost hodi :)
Neregistrovaný (0)|5.3.2014 11:58
[QUOTE=Matherdet;553711]Rozhodně http://lcd-monitory.heureka.cz/benq-bl2411pt/ nízká cena vysoký výkon a na tvé požadavky stačí.[/QUOTE]

Díky za odpověď. Co si ještě myslíte o tom podsvícení v minimální hodnotě? 82 je docela hodně, což?

---------- Doplněno v 12:58 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 12:56 ----------

[QUOTE=Salamander;553712]Souhlas, bud to Benq nebo Dell, uz kvuli DisplayPortu, ten se k Macu dost hodi :)[/QUOTE]

No, jsem trochu mimo, co se týká propojení. Předpokládal jsem, že to budu řešit až po výběru monitoru. Ale když jste na to narazil, zrovna se zeptám. Dislpay Port má nějakou výhodu pro Thunderbolt u Macu? Myslel jsem, že je to zcela jiné připojení a budu muset mít stejně redukce..
Matherdet (955)|5.3.2014 12:01
Já bych kvůli tomu blikání vzal ten benq... Ale když počkáš do zítřka tak na to kouknu. Mám na cestě ten dell.
Neregistrovaný (0)|5.3.2014 12:04
[QUOTE=Matherdet;553714]Já bych kvůli tomu blikání vzal ten benq... Ale když počkáš do zítřka tak na to kouknu. Mám na cestě ten dell.[/QUOTE]

OK, to by bylo super.. No a přemýšlet o něčem dražším - Asus, Eizo je pro mě tedy zbytečné, rozumím tomu správně..? Ještě mě napadla ta záruka u Eizo, ale fakt nevím, jak moc se monitory sypou..
Salamander (6177)|5.3.2014 12:13
Thunderbolt = DisplayPort (respektive DP + par datovych vodicu)

Mam taky Aira s TB a Dell U2412M, proto jsem ho vlastne kupoval :D

Jinak jsem s nim naprosto spokojeny, jenom jsem si vsiml zajimave veci, pokud je monitor pripojeny pres DP a na stojanu mam polozeny telefon, tak kdyz mi nekdo zavola, vypadna obraz :D (ale telefon musi byt fakt hodne blizko :D)
Neregistrovaný (0)|5.3.2014 12:23
[QUOTE=Salamander;553716]Thunderbolt = DisplayPort (respektive DP + par datovych vodicu)

Mam taky Aira s TB a Dell U2412M, proto jsem ho vlastne kupoval :D

Jinak jsem s nim naprosto spokojeny, jenom jsem si vsiml zajimave veci, pokud je monitor pripojeny pres DP a na stojanu mam polozeny telefon, tak kdyz mi nekdo zavola, vypadna obraz :D (ale telefon musi byt fakt hodne blizko :D)[/QUOTE]

Aha, tak tydle vidle..:-) No, díky za objasnění.. Co ten PWM? Pozoruješ nějaké komplikace při sníženém jasu? Větrák, nebo máchání jsi zkoušel? Občas to je vidět prej přes telefon, nebo kameru? Jediné čeho se bojím, je aby mi to neodrovnalo oči.. To si raději připlatím.

A co si myslíš o té záruce na Eizo 5let, je to jenom marketing a monitory se po 3 letech v podstatě nesypou, nebo je to užitečná věc?
Salamander (6177)|5.3.2014 12:31
Hele, mam ten monitor uz celkem dlouho, takze ted jsou an trhu urcite jine revize. Mam nastaveny jas na automatiku, jinak nic a rozhodne s nim problem nemam. I pri hrani her je naprosto v pohode.
Pres telefon nebo kameru to bude spis delat problem kvuli obnovovaci frekvenci, ne?

A prodlouzenou zaruku bych jako extra vyhodu nevidel, ze zkusenosti bych rekl ze bud problem nastane v prvnim max. druhem roce a pokud se zavada neprojevi do te doby, tak to vetsinou prezije jeste mnoho let bez problemu.
Neregistrovaný (0)|5.3.2014 12:40
To právě nevím, jestli to mám nějak řešit no.. Začal jsem to studovat před dvěma dny, když jsem udělal rozhodnutí, že pracovat na 13''se mi už opravdu nechce :) Takže moje poznatky a dotazy jsou pouze z recenzí a doporučení na co si dávat pozor. S tou frekvencí by to mohlo být tím, nevím.. ale někde jsem to četl ve spojení s regulací jasu a PWM - tedy blikání diod jako snížení podsvícení.. Aby se v tom prase vyznalo :)
Pokud jsem dobře četl, měla by být nějaká verze A4. Máš nějaké info?

Jo, jestě jsem narazil na poznámku, že má hodně hrubý (matný) antireflex. Pozoruješ to nějak, nebo je to zase jenom pro hnidopichy ?
Matherdet (955)|5.3.2014 13:00
Ta vrstva je akorát kvalitní.... mě prošly pod rukama hlavně starší monitory a ty dva delly a byly v pohodě... Jestli jsi z prahy tak můžeš klidně přijít a monitor si prohlídnout :D
Salamander (6177)|5.3.2014 13:03
hruby antireflex? to uz nekdo vazne musel hodne premyslet co mu na tom monitoru vadi.

podivej, ja rozhodne zadne blikani nepozoruji, ale taky nemam jas stazeny na minimum, takze je mozne ze pri nejakych hodne nizkych hodnotach to delat bude. Ale ono to s PWM ani jinak nejde, ze :D
Neregistrovaný (0)|5.3.2014 13:28
Chlapi, díky moc.

Jdu udělat finální rozhodnutí mezi Benq a Dell, ztratit další čas=peníze dalším výběrem už nehodlám. Už teď mám pocit, že kdybych raději pracoval místo čtení recenzí a zkoumání, už bych si mohl klidně koupit Eizo za 20tis :-)

Každopádně se nechá kdyžtak vrátit což?

Pro Dell hraje v tuto chvíli záruka NBD, pro Benq absence PWM a údajně o něco lepší antireflex.

Ještě dotaz, kde byste kupovali? Stovky v ceně neřeším, důležitá je komunikace a případná reklamace..

Díky za možnost omrknout monitor, ale to bych zase strávil kupu času. Každopádně taková vstřícnost se jen tak nevidí, smekám.

Ať se daří, A.
Matherdet (955)|5.3.2014 13:40
Doteď mi vždy v pohodě reklamovali zboží v alze... U czc to jednou zamítli ale byla to moje chyba, rozhodné jsou vstřícní. Ale jestliže má dell to NBD tak je to jedno. U benq bych kupoval u alzy.
Neregistrovaný (0)|5.3.2014 14:30
[QUOTE=Salamander;553716]Thunderbolt = DisplayPort (respektive DP + par datovych vodicu)

Mam taky Aira s TB a Dell U2412M, proto jsem ho vlastne kupoval :D

Jinak jsem s nim naprosto spokojeny, jenom jsem si vsiml zajimave veci, pokud je monitor pripojeny pres DP a na stojanu mam polozeny telefon, tak kdyz mi nekdo zavola, vypadna obraz :D (ale telefon musi byt fakt hodne blizko :D)[/QUOTE]

Ještě mám otázku, kabel na DP není jsoučástí balení, objednám jej tedy zvlášť. Mají DP na Hdmi a pak DP na DP. Je v tom nějaký rozdíl ?
Já jsem myslel, že bych vzal toto.. : http://www.alza.cz/premiumcord-mini-displayport-propojovaci-stineny-1m-d470148.htm

Bude pak fungovat i USB HUB, nebo to musím propojit zvlášť??
Díky A.
Matherdet (955)|5.3.2014 16:38
Ten monitor dorazil.... :D :D :D JUCHU :D Když ho vybereš nebudeš zklamaný. Já to blikání nepoznám ani při jasu na nule ale někdo to může vypozorovat. Ať tak či onak nešlápneš vedle ;)
Salamander (6177)|5.3.2014 16:55
Presne ten kabel taky pouzivam, na USB hub je potreba pripojit jeste jeden kabel, bohuzel ...
Jediny monitor s TB je Apple Cinema Display ...
Neregistrovaný (0)|9.3.2014 10:58
Tak jsem taky koupil Dell.. blikání v pohodě, antireflex opravdu kvalitní, aneb matnější než matný.:-) Jenom mám dilema - při filmu v noci mám v pravém spodmín rohu viditelný průsvit.. Máte to tam taky, nebo jsem měl zase "šťastnou" ruku..:D

Jestli mi napíšete, že u Vás průsvity nejsou, asi ho půjdu vrátit a vyměním za jiný kus..
Díky za odpověď, A.