reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

BSOD - při načítání Windows 7

CoudyCZ (7)|7.3.2014 21:56
Čau, mam takovej problém. Během dvou týdnů se mi PC tak 5x z ničeho nic restartoval a pak naskočil BSOD. Nějak jsem to vždycky ignoroval,ale včera jsem si zapl hru a po pár minutách hraní opět BSOD, ale od ty doby už windows nenaběhne. Jde zapnout pouze v nouzovém režimu. Zkoušel jsem vymazat celej disk a znova nahrát winy.Vypadalo že vše už šlape jak má, až do doby než jsem nainstaloval ovladače na grafiku.Po instalaci jsem PC restartoval a zase BSOD. Vyzkoušel jsem ramky po jedne vyndavat, dávat do jinejch slotů, vyčistil jsem komplet celej pc od prachu, ale nic nepomohlo. Byl bych rád kdyby mi to pomohl někdo vyřešit, už fakt nevím co s tim. btw v příloze je obsah složky Minidump.

http://leteckaposta.cz/661511089

PC sestava:
Základní deska: Gigabyte MB MA74GMT-S2, AMD 740G, DDR3-1066, SATA2, RAID, GBLAN, VGA, mATX
Procesor: AMD Phenom II X6 1055T, Socket AM3, 2,8GHz, 6MB,
RAM: Kingston 4GB (Kit 2x2GB) 1333MHz DDR3 CL9 DIMMs
Grafiká karta: GeForce GTX460, 768MB GDDR5 (192bit),PCI-E, HDMI, DVI, BOX
HDD: Samsung HDD 1TB Serial ATA/300, 32MB cache, 7200RPM, SpinPoint F3 HD103SJ
OS: Windows 7 Ultimate 64x
BSOD.png
robky (3195)|8.3.2014 06:38
Nemáš možnosť preveriť tvoju grafiku v inom pc? Problém bude IMHO v nej, prípadne skúsiť nejaké staršie ovládače :notsure
Aký zdroj napája zostavu?
CoudyCZ (7)|8.3.2014 11:34
Bohužel nemám možnost zkusit tu grafiku v jiným pc. Starší ovladače jsem zkoušel a zase BSOD. Zdrdoj mám tento: http://zdroje.heureka.cz/ocz-stealthxstream-ii-500w/specifikace/
Ventero (1280)|8.3.2014 13:14
První co zkus je podívat se v BIOSu, jestli tam není nastavení paměťové propustnosti na grafický slot a tam případně nutno nastavit hodnotu odpovídající tvé GK - poddimenzování této hodnoty s následným nainstalováním GK driverů mívá přesně takovýto následek.

V případě, že deska má integrovanou grafiku se můžeš podívat jestli je v nastavení BIOS vypnutá - teoreticky by mohlo docházet ke konfliktu zařízení - ale tomu moc nedávám, ty desky si to vypínaj automaticky, ale chybička se může vloudit.
CoudyCZ (7)|8.3.2014 14:20
Nevim jestli jsem to uplně pochopil co si psal... tak jsem radši vyfotil co mam v BIOSU.Zkusil jsem tam nastavit ten internal graphics mode na disabled, potom jsem tam nastavil Frame buffer size na 512 MB (nevim jestli je to, to co myslíš), ale nic nepomohlo.
20140308_134234.jpg 20140308_134448.jpg 20140308_134517.jpg
Ventero (1280)|8.3.2014 15:45
Hmm. To si pochopil dobře a dobře i udělal. A ten zdroj by to taky měl utáhnout (GK má určitě přídavné napájení). Však zkontrolovat hodnoty dodávaného napětí v BIOS není od věci a zkusit jiný zdroj také není na škodu - můžeš tím začít nebo skončit.

Ten VGA core clock je na defaultu? - když tak auto.

Přestože BSOD poukazuje na display drivers, nic nedáš za to, když otestuješ RAM třeba memtestem.

Pak bych zkusil PC chvíli provozovat na integrovanou grafiku. Když to padne - nejspíš vadná deska.

Když to půjde v pohodě,

tak přidat GK, zase čistou instalaci Win, přidat (případně) SP1, jestli si Win nenainstaloval nějaké sběrnice čitakněco, tak přidat ještě ovladače chipset, jestli jsou k desce (pouze ty) a chvíli provozovat pc jen takhle - posurfovat, pustit nějaký film nebo tak něco, co více zapojí grafiku, ale (zatím) bez driverů ji nepřetíží a pár takovejch běžnejch věcí. Když to bude držet, tak jako další první nainstalovat ty grafické ovladače a opět pozkoušet a tentokrát i tu grafiku zkusit adekvátně zatížit. V BIOS měj pro jistotu to vypnutí IG a nastavení propustnosti ručně.

Když to v těchto dvou případech nepadne, tak bude pravděpodobně GK cajk a dál už přidávát postupně další drivery a zjistit tak kritický moment.

Když to padne, tak zkusit grafiku v jiné desce - zjištění případné závady GK a popř zkusit do desky jinou grafiku - zjištění případné závady MB.

Nejpravděpodobnější se však, jak psal Robky, jeví závada GK.
CoudyCZ (7)|9.3.2014 12:07
Tak jsem zkusil vyndat GK a s tou integrovanou GK to nespadlo.Potom jsem GK dal zase do PC a opět vymazal disk a začal s novou instalací windowsu, jenomže nastal další problem.Po instalaci se PC restartuje což je normální, ale po restartu je černa obrazovka a bliká tam pouze nahoře vlevo taková čárka a nic to nedělá. Tak jsem PC restartoval ručně a pak mi tam naskočilo tohle: viz obrázek. Když dam ok tak se PC restartuje a zase tam naskočí to co je na obrázku a takhle pořád dokola.
20140308_192054.jpg
Georginek (2957)|9.3.2014 13:34
Ale tady jeste instalace nedobehla do konce..... Tak system nainstaluj bez dedikovane grafiky a potom ji tam vloz........

A kdyz vyndas GK, tak to dobehne dal????

IMHO , reseni s neustalym reinstalem systemu mi jaksi unika.........
CoudyCZ (7)|9.3.2014 15:53
GK jsem vyndal, ale nedoběhlo to dal....takže jsem to musel dat od začátku. Instalace systému proběhla v pohodě. Takže to znamená že je něco s GK?Ted když zase vložim GK do PC, nainstaluju grafické ovladače tak bude zase BSOD. Co s tim mám teda udělat? Bohužel nemam žádnou možnost zkusit GK v jiném PC...
john (877)|10.3.2014 00:05
HDD mas 100% OK?, nemas na nem nakou dodrbanoui oblast?... pripadne kabelaz?..., jen hadam...
Ventero (1280)|10.3.2014 07:52
[QUOTE=Georginek;553849]

IMHO , reseni s neustalym reinstalem systemu mi jaksi unika.........[/QUOTE]

... to je sice paranoidní, ale někdy platné řešení ohledně konfliktu driverů. Zažil jsem, že rozhodovalo v jakém pořadí se nainstalovaly drivery na jednotlivé komponenty - takže šlo o to nainstalovat GK drivery jako první nja čisto.

S největší pravděpodobností je to vadná GK - v horším (málo pravděpodobném) případě je to příslušný port (předpokládám že PCIe)

Ten harddisk člověka napadne v souvislosti s tím blikajícím kurzorem na černé obrazovce, ale tomu bych nedával, když dvakrát proběhla instalace v pořádku bez GK.

Jestliže není možnost vyzkoušet v jiném PC, tak si půjčit jinou GK. když to pojede - je to jasný, když to bude padat - je to deska ...
CoudyCZ (7)|15.3.2014 16:52
Koupil jsem novou grafickou kartu a vše funguje jak má :) (díky za pomoc)