reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: Vysoká teplota grafické karty po opravě chlazení

Neregistrovaný (0)|8.3.2014 18:13
Tazatel: Eo

Znění dotazu: Dobrý den,

mám HP Pavilion dv7 1040ec.

Po 6,5 letech mi odešel vetráček, nechal jsme ho vyměnit. Společně s výměnou větráčku provedli čištění od prachu, přepastování cpu a gpu. Nakonec promazali nějaký sofrware a provedli zkušební zátěžový test. Notebook se dlouho vypínal a tak ho tvrdě restartovali (vytažením napájení). Nyní po navrácení ze servisu je v klidu teplota v normě (cpu45-50 gpu 52-55). Nicméně jen po spuštění například videa na youtube během 10-20 sekund vystoupá teplota gpu na 75-86 stupnů C. Přičemž ale teplota jader procesoru zůstává nízká okolo 55C. Toto zvýšení teploty vede k maximálnímu výkonu větráčku a ten neustále hučí. Zbláštní je ale to že při skoro nefunkčním větráčku před výměnou mi teplota nestoupla přes 80C, notebook byl na dotek velmi teplý kdežto nyní hlásí i 86C ale je na dotek chladný a ani z žebrování nevychází teplý vzduch.

Říkám si co se mohlo pokazit, čidlo teploty, odvod tepla od grafické karty, nebo nějaký pozůstatek zátěžového testu...
Teplotu měřím přes speedfan, stáhl jsme si ještě hwmonitor, ale tam se teplota graf. karty nezobrazuje.
Ty nárůsty a propady teploty jsou opravdu velmi rychlé... 20-30C za 10-15 sekund.
Před opravou a poruchou ventilátoru jsme měl teploty v normě a i při hraní her menší než ted po pročištění, přepastování a s novým ventilátorem.

Děkuji za případnou odpověd

Eo

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Grafická karta: nVidia GeForce 9200M GS
procesor: Intel® Core™2 Duo P7350
Windows Vista home premium 32
DrZelenka (2491)|8.3.2014 18:27
Osobně to tipuji na ne zcela dosedající chladič na GK (špatně nanesená pasta, špatně dotažený chladič, ...)