reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s internetem

Vitenuto (287)|16.3.2014 09:41
Dobrý den, mám záhadný problém - vůbec to nechápu, před nedávnem jsem si koupil WiFi adaptér http://www.alza.cz/tenda-w311u-d268501.htm (myslím si, že je to tento) a podle komentářů byl hodně chválen. Když jsem ho měl nově tak mě někdy vypadávaly latence - (v LoL na takových 250ms), ale někdy to jelo v pohodě. S Lan připojením to jelo v pohodě. Ale Teďka se stalo něco o dost kouzelně magického (aspoň pro mě). Když hraju tak mám výpadky nad 999 ms (v LoL a WoT), ale když dám stahovat hru na steamu, nebo nějak více zatížím internet, tak najednou mám latenci v pohodě. Chápete to? Modem mám tento: http://modemy.heureka.cz/comtrend-vr-3026e/
Nejde nějak udělat aby se ten adaptér nebo modem - fakt nevím jestli je to wifi adáptérem nebo modemem, nedával do nějakého "stand-by" režimu? Skoušel jsem hledat na googlu ale nic jsem nenašel, možná jsem špatně hledal nevím. Dík předem
Jinak mám Win7

Ještě chci dodat, že brouzdání po internetu jede většinou v pohodě a videa na youtube v HD také, ikdyž někdy ne, ale to si myslím, že to ti lidi špatně vyrenderovali, ale nevím.
DrZelenka (2491)|16.3.2014 14:02
Jaký máš signál? Zkus na routeru nastavit napevno rychlosti wifi (spíš nižší, než vyšší).
Vitenuto (287)|17.3.2014 16:46
Ok díkes, tak jsem zkusil něco poštelovat v modemovém nastavení a našel jsem tam ve WiFi nastavení RX Chain Power Save: Enable, tak jsem to vypl a nastavil jsem někde větší rychlost. V obrázku bude momentální moje nastavení. Jak si psal spíše nížší, tak to mělo znamenat abych to nepodělal, nebo abych zjistil jestli to tím je? Jinak jestli se objeví problémy tak napíši, zatím jsem to nezkoušel, ale jestli to pojede tak moc dík!
[ATTACH=CONFIG]29549[/ATTACH]
Bez názvu.jpg
Vitenuto (287)|17.3.2014 16:52
Ok, takže leda kulové, nezlepšilo se to a ještě dodám, že signál mám 4-5 čárek z 5 (přesné dB nevím kde zjistit), nebo nevíte, kde by se to ještě v tom modemu dalo změnit, nějaká jiná záložka? Dík
Ok tak jsem si stáhl nějakou utilitku od Tendy (není to driver, ten už jsem měl) a mm tam kvalita linky 100% a úroveň signálu 1 -52 ___ -50 dBm

Tak ještě něco :-)
Přenos: Rychlost linky 72.2 Mbps (kolem)
Propustnost 40 Kbps (kolem)
Příjem: Rychlost linky: 52.0 Mbps
Propustnost: 500 Kbps
Všechno jsem to měřil na rychlo :-) jenom z načítání stránek
a to je asi všechno co dokážu zjistit.
Vitenuto (287)|17.3.2014 17:20
Ok najednou zázračně mi to jelo, v jednom zápasu, ale nevím čím to bylo, jestli náhoda, nebo jestli díky tomu, že jsem nainstaloval tu utilitku nebo že jsem také zužil výběr chanelů na wifi adaptéru a nastavil manuálně chanel na modemu.
Vitenuto (287)|18.3.2014 18:17
Ách jo, tak mi zase nejede iPod tím přenastavením...