reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

připojení IP kamery přes 2 routery

KLOKI+ (3)|16.3.2014 16:16
ahoj, mám problém s nastavením 2 routerů pro IP kameru. 1.router Asus RT-N10U: WAN- provider,v nastavení WAN/předávaní portů+povolení portu u providera-pro sledování Kamery z internetu. LAN-PC atd. Jeden LAN přes PowerLine na zahradu (130m) připojím IP CAM nebo netbook - OK. Chci oboje a je problém. Přidám 2.router AirLive WT-2000R připojím přes WAN a do lan dám netbook - OK. Přidám IP CAM a vidím ji jenom na netbooku. Na PC připojeném k 1.routeru už ne. Zkusil jsem v 1.rout. ve VAN/směrování-hostitelská IP-adresa 2.rout. Pak na 2..rout. v Advanced Setting/Routing/Table/Destination:192.168.2.0, Gatway:192.168.2.1 - což je IP adresa 1.routeru. Zase nic. Může někdo poradit s nastavením routerů?
DrZelenka (2491)|16.3.2014 18:32
Zde je popis jak ty 2 routery zapojit, abys měl jednu síť a ne 2 oddělené. Šlo by dostávat se na kamery i s oddělenýma sítěma, ale udělat z toho jednu bude jednodušší (chybu v současném routování bych viděl, že do gateway musíš zadat WAN IP toho druhýho routeru a ne LAN IP)

https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/76430-2-Wifi-routery-za-sebou
KLOKI+ (3)|17.3.2014 06:55
Dík, něco podobného už jsem četl a vyzkoušel. Nejsem v tom moc kovanej, tak někde dělám chybu. Napadá mě že po vypnutí HDCP serveru mi nešlo připojení ani z netbooku - proto že neměl pevnou IP adresu? Nebo proto že jsem měl adresy z dvou podsítí? To spíš. Zítra to znovu zkusím a dám vědět. Děkuji za každou radu.
Jo ještě mě napadá, když ten 2.r použiji jako přepinač, má mít taky přidělenou IP adresu?
KLOKI+ (3)|17.3.2014 08:12
Děkuji moc za radu, zapojil jsem to dle Tvé rady jako switch a funguje to. To není ovšem vše. Neetbook i IP kamera mají WIFI a chtěl bych je mít tedy připojeny bezdrátově. Předpokládám že v tomhle režimu to nepůjde. Dá se to tedy nastavit jinak? Chtěl bych zachovat pevnou IP adresu u IP kamery (192.168.2.3) pro už nastavený průchod do internetu (není podmínkou).Předpokládal jsem rozdělení přidělených IP adres mezi oba routery. Na kterém routeru má být IP adresa kamery? Bude tohle vůbec fungovat? Napadlo mě ještě za 2. PowerLine adapter koupit switch - na jeden vývod připojit kameru (musela by být na kabelu a druhý vývod dát na WIFI router. No tahle varianta se mi moc nelíbí.