reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chování počítače při zapnutí (obecně)

Arcus (7)|16.3.2014 18:56
Dá se všeobecně říci jak se chová počítač při těchto stavech

1. Nekompatibilní processor
2. Špatně usazený chladič
3. Vadný processor
4. Nekompatibilní RAM
5. Vadná RAM
6. Vadný zdroj
7. Vadná deska

jde mi jen v krátkosti o popis například: když nekompatibilní ram - komp roztočí ventilátory a ozve se dlouhé pípnutí..
pak třeba když vadná deska - neroztočí se nic atd.
Jde mi o to, jestli se při všech těchto stavech, viz. body víše, vždy něco alespoň děje (tzn. točí se ventilátory ale je černá obrazovka) nebo při kterém z těchto stavů může být "mrtvo" ? myslím tím nejede nic
díky moc.
Georginek (2957)|16.3.2014 21:14
Ne vzdy se neco deje. Prakticky pri vsech stavech je mozne, ze se pouze roztoci ventilatory a system se zasekne pred/pri POSTu...... a tudiz je cerno a nic se nedeje. Ano, muze to doprovazet pipani ( dle frekvence a poctu a delky pipnuti ) lze podle typu BIOSu vyhledat chybove kody ( a zjistit ) na kterou komponentu se nejdriv zamerit pri "nerozbehnuti PC"

Setkal jsem se s tim, ze kdyz byl vadny zdroj, tak samozrejme PC neslo vubec pustit, pripadne se ani nespustil FAN CPU....... pri vadne desce totez.....


Proc se ptas?
Arcus (7)|16.3.2014 23:12
řeším zde reklamaci desky, která měla vadu od začátku. Nevěřím, že jsem jí odpálil. Nepřišel jsem zatím na to, jak by se mi to povedlo. Jen se ujišťuju, že stav kdy nenajede nic, je většinou vadná deska. Tento stav byl od začátku v mojí nově postavené PC sestavě :-) Nechtěl jsem odbíhat od tématu, tak jsem raději na tuto otázku založil téma nové. Ono se bude někomu hodit :-) díky za info