reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC se při startu vypíná

Ventero (1280)|17.3.2014 20:54
Prosím o konzultaci.

Legenda:

Poskládal jsem kámošovi PC ze starších komponent a po cca 1,5 roce začal často padat (když se vypínala na zdroji kolébka, tak mnohem méně často) a nakonec se na základní desce poškodilo napájení RAM slotů (zjištěno pomocí toho, že dotyčná MB má kontrolku přímo na indikaci napájení DIMM) a tak počítač nefungoval - jen se roztočily větráčky.

Oprava proběhla tak, že jsem mu vymenil desku, logicky zdroj a pro jistotu i paměti a procesor (jsem trochu paranoidní). Jenže asi po měsíci začalo PC padat a to tak, že během načítání systému se vypne a nejde již zapnout, dokud se na nějakou dobu nevypne i kolébka. Když už systém (třeba na druhý-třetí pokus) naběhne, tak je prý již stabilní.

A tak se ptám je možné, že by to způsoboval vadný HDD, který jediný zbyl v PC původní ? Mnohokrát se mi stalo, že vadný HDD působil restarty, ale že by vypnul PC a pak ho nenechal naběhnout, ještě ne !

A nemohla by být příčina v elektrické síti ? Nějaké přepěťové špičky apod. ?
62kokos (156)|19.3.2014 10:09
Jaká je konfigurace PC : zdroj, deska, paměti,grafika atd... Co je u tebe načítaní systému,dá se brouzdat v biosu desky.
Ventero (1280)|19.3.2014 20:55
Deska je tuším MSI ze staré kancelářské tovární sestavy (asi HP) + P4 2,4MHz - na tu bych vsadil boty, byť je tam shit zdroj. Paměti 1 x 512KB DDR1 Kingston - testovaná. Grafika je Radeon 9200 - ta je tam taky vlastně nově. Jó deska vpohodě naběhne, proběhne kontrola, reporting, do BIOSu taky v klidu. Vypne se to při zažátku načítání oken. Už jsem 2 x formátoval HDD, neboť tam byl poškozen jeden z oddílů, ale nevím jestli byla dřív slépka nebo vajco - a proto se ptám na ty možnosti. Hlavně právě na to jestli by se to takhle mohlo chovat kvůli HDD.
john (877)|20.3.2014 11:46
jestli je HDD ATA, zkus vymenit IDE kabel / byva obcas pricinou presne toho, co popisujes / a zkontrolovat disk, pripadne znovu zformatovat a nainstalovat OS

pripadne nakym editorem / hirensboot apod. / pridej do boot.ini parametr /bootlog
tento přepínač zapne při spouštění protokolování do souboru nazvaného kořenová_složka_systému\Ntbtlog.txt
Ventero (1280)|20.3.2014 19:56
Jo ten kabel se chystám.
To tam nemůžu dopsat v poznámkovým bloku?A kam přesně ten parametr přijde?
john (877)|20.3.2014 21:26
[QUOTE=Ventero;554389]To tam nemůžu dopsat v poznámkovým bloku?A kam přesně ten parametr přijde? [/QUOTE]

no pokud se dostanes do OS Windows, tak musisi pouzit msconfig nebo v nastaveni pocitace

vice napr. tady
Ventero (1280)|21.3.2014 14:13
Když už je tam jeden přepínač dopsán, musím ho odmazat nebo mohu připojit za další lomítko? Dík
john (877)|22.3.2014 18:53
pripojit: mezera lomitko parametr
Ventero (1280)|25.3.2014 07:28
Děkuji.