reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výběr WIFI routeru

limonade (15)|18.3.2014 23:46
Ahoj

chci poprosit o pomoc s výběrem routeru a zodpovězení několika dotazů.

Požadavky na router:
- Umístěn v komoře uprostřed bytu v prostoru 1x1,5m obklopen zdí-panelák. Na každou stranu je pak cca 7m zbytek bytu vždy s jednou až dvěma zdi (ytong / někde cihla) . Tzn. aby WIFI pokryla celý byt.
- Připojeny budou tyto zařízení: 2xTV-lan, PC-lan, NTB-wifi, MOBIL-wifi, HTPC (PC)-lan, NAS-lan, TABLET-wifi, TISKÁRNA-lan, PLAYSTATION-lan. Síť v bytě je tažena kabelem cat.6. Tzn. potřeboval bych 1Gbit porty.
- Internet – UPC 40 Mbit. V budoucnu možný přechod na 240Mbit.
- Porty: 1x WAN (také nejlépe 1Gbit do budoucna) a 4x LAN 1Gbit + USB slot
- Přehledné WEB rozhraní
- Funkce: QoS, wake on lan, port forwarding, host network
- Rozdělení konektivity v místnostech, kde je vždy jen jedna zásuvka LAN bude prostřednictvím 1Gbit switchů s 4-porty
- Využití domácí sítě: rychlí přístup k datům v NAS + streamování videa z NAS

Dotazy:
- Má smysl pořizovat router se specifikací 802.11ac, když v současné době mám jediné zařízení schopné ho využít? (Samsung Galaxy S4) Dále také z toho důvodu, že jsem se dočetl, že aktuální routery nabízejí jen 3x3 MIMO a až v budoucnosti přidají funkci MU-MIMO, která by snad měla umět obsloužit např. tablet a telefon najednou. Potřebuji totiž zároveň z tabletu a telefonu volat přes skype. Tudíž mě napadá jestli nekoupit levnější variantu se specifikací 802.11n a počkat na MU-MIMO?

- Většinu dat bych měl rád v NASu s RAID 1, tudíž nevím zda je nutné mít usb 3.0 u routeru?

Poprosím tedy o nějaký typ na kvalitní wifi router a switch..

Předem děkuji