reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Společenská sekce

Matherdet (955)|19.3.2014 10:45
Tato zpráva je primárně pro pana Polívku.. Takže jsme se jednohlasně shodli se všemi 4mi aktivními členy fora že by bylo dobré obnovit společenskou sekci :D , kde bude možné volně diskutovat, dotazovat se na blbosti atd... Díky
zsdx (2098)|19.3.2014 11:06
Posledni veta je myslim jasna.
P.S. Pomerne symbolicke cislo prispevku ;)
Matherdet (955)|19.3.2014 12:36
Jo a když už jsou tam ty důvody proč se to smazalo, tak to klidně můžete mazat po každých 2000 příspěvků ať to nezaplňuje místo na serveru a kdyžtak vypněte upozornění na pravé liště. Pak by to nikoho nerušil atp. Ale plnilo by to účel.
Salamander (6177)|19.3.2014 12:53
Presne tak, problem chatu je ze tam musi byt vsichni zaroven ... tady bylo fajn ze clovek byl tyden pryc a porad mu nic neuteklo :)
Georginek (2957)|19.3.2014 16:01
Ja tez souhlasim, klidne se muze mazat uz pri 500 prispevcich :rolleyes:
Karel Polívka (1485)|19.3.2014 16:32
[QUOTE=Salamander;554307]Presne tak, problem chatu je ze tam musi byt vsichni zaroven ... tady bylo fajn ze clovek byl tyden pryc a porad mu nic neuteklo :)[/QUOTE]
A co chatovací okno, které by mělo delší trvanlivost? Viz řešení, které jsem teď pro názornost aktivoval na DM. Pro zobrazení je nutné být na fóru DM přihlášený. Mělo by teď možné přispívat i těm, kdo nemají na fóru DM žádný příspěvek - pokud ne, dejte vědět.

Po kliknutí na "ChatBox" v levém horním rohu je možné přepnout na plnou verzi a archiv. Je to plugin dělaný přesně pro tento účel a umí i automatické mazání zpráv starších než X.
Salamander (6177)|19.3.2014 16:44
A neslo by to aktivovat i tady na SHW? At kvuli tomu nemusime na DM? :/

A stejne nevimjestli neni jednodussi nechat jedno volne tema ktere se vzdy jednou za cas promaze ...
Karel Polívka (1485)|19.3.2014 16:47
No, je to fuška dojít až na tu Digimanii. která je táááák daleko :-). Ne, teď to na SHW není nainstalované.
Salamander (6177)|19.3.2014 16:53
No je to dřina :D To víš, jsme hrozně líní :p
ICE_D (2754)|19.3.2014 18:55
Me se to taky libi a taky mi nevadi, kdyz se to bude mazat prubezne.... A klidne treba kazdych 7 dni, stejne sem lezu den co den :D
Karel Polívka (1485)|21.3.2014 16:15
Takže jaký je verdikt? Mám sem dát ten chat, viz výše?
ICE_D (2754)|21.3.2014 17:06
[QUOTE=Karel Polívka;554432]Takže jaký je verdikt? Mám sem dát ten chat, viz výše?[/QUOTE]

Ja si myslim, ze ucel by to splnilo :thumb Mohli bysme si tam dopisovat OT prispevky, aniz bychom zatezovali forum... Ja hlasuju pro pridani :thumb
Matherdet (955)|21.3.2014 17:41
jo to by šlo. :angel
Salamander (6177)|21.3.2014 23:25
Ja nevim ... ten chat zas postrada nejake dost uzitecne funkce ... jednoduche citace, vkladani obrazku :/
Matherdet (955)|21.3.2014 23:43
Lepší než nic... Stejně dávám tomuhle foru par let a finish. Je tu prostě nějakých 30 aktivnějších uživatelů a pak 3 lidi denně s nějakým problémem nebo dotazem.
Karel Polívka (1485)|28.3.2014 16:32
ChatBox jsem právě zprovoznil, je v horní části sekce Volná témata. Prosím tedy o vyzkoušení.

[QUOTE=Matherdet;554462]Lepší než nic... Stejně dávám tomuhle foru par let a finish. Je tu prostě nějakých 30 aktivnějších uživatelů a pak 3 lidi denně s nějakým problémem nebo dotazem.[/QUOTE]
Otázkou je, zda je to nějaký problém, s kterým by se mělo a také vůbec dalo něco dělat, protože je třeba se na to dívat i s ohledem na další subjekty stejného typu kvůli srovnání. Když se podívám na návštěvnost PCT a EHW, meziročně (tzn. např. leden 2013 vs. leden 2014) jim klesá mnohem výrazněji, než bych sám čekal. A že server jako celek, resp. magazín, je jedna věc a fórum druhá? To ano, ale když pominu návštěvníky a zaměřím se na zobrazené stránky, tak pokud má PCT meziroční pokles zobrazených stránek celého serveru o 47 % a EHW o 44 %, nebude ten pokles zájmu v jejich případech pravděpodobně věcí pouze magazínů, jelikož u serverů se zaběhnutými fóry se na celkovém počtu zobrazených stran diskuzní fóra podílí poměrně významně (více zobrazených stran na 1 návštěvu).

Že z toho velkého počtu zobrazených stran na fórech mají servery z hlediska zisků velmi málo nebo dokonce nic, je kapitola sama pro sebe – o to tu teď nejde, ale vzhledem k tomu se není provozovatelům co divit, jak se jim (ne)věnují.

Mohl bych sem dát grafy porovnávající meziroční vývoj návštěvnosti a zobrazených stran PCT a EHW, na kterých by to bylo dobře vidět, ale aby to někdo nepovažoval za mnou vykonstruované hodnoty, bude lepší, když případné zájemce odkáži na veřejné výstupy NetMonitoru, v kterých jsou statistiky monitorovaných serverů pro jednotlivé měsíce a najde v nich čísla PCT i EHW, aby si mohl vytvořit vlastní grafy: http://www.netmonitor.cz/verejne-vystupy

Pokud vezmu argument, že na tomto fóru aktivita lidí klesá – na kterém velkém fóru o HW je tomu naopak? Když se na to podívám s odstupem, Google Analytics hovoří jasně – server SHW jako celek v lednu 2014 navštívilo díky magazínu dokonce o 10 % unikátních návštěvníků více než v lednu 2013.

Takže pokud bude vývoj takový, že zájem o fóra se zaměřením na HW bude klesat, nemá smysl nějak zoufat – běh magazínů to neovlivňuje.
Karel Polívka (1485)|28.3.2014 17:09
Přidal jsem odkaz na ChatBox do horní šedé lišty, aby byl neustále po ruce.
Georginek (2957)|28.3.2014 19:43
Pane Polivka, a uvedomujete si, ze pocet lidi na foru a to hlavne fundovanych zde kleslo pouze a kvuli Vam??? Kdyz sem tady pred 7 nebo 8 lety zacal prispivat, byl to tady samej guru, jeden odbornik na site, druhy na HW, dalsi na SW, kondiky, taktovani, analyzu minidumpu a BSOD, odborniku na vodni chlazeni, chlazeni, zdroje apod....... Odtahli odsud kvuli neshodam s Vami v 90% a v 10% kvuli neshodam s uzivateli viz treba Richmond ( ale ktery mel taky ovsem problemy s Vasi osobou ).

Kdykoliv jsem mel jakykoliv neresitelny problem, ktery se nepodaril resit treba na MSI foru, ci Asus foru, o PCT si EHW ani nemluve, pac na to ani nikdo nereagoval ( vzhledem k neobvyklosti ci slozitosti ), tak se mi to zda tristni. Ja osobne uz jsem taky nechtel prispivat a na cas tady nebyl, ale hrozne me to mrzelo a ostatni fora se mi proste nelibily, ackoliv me toto forum bavi a mam rad zdejsi osazenstvo, mi to proste vadi - a hlavne mi spousta z nich chybi, nemluve o Skladce...... Zde jsem vzdycky svuj problem vyresil - na jinych forech v 90% pripadu nikdy!!!! a jeste jsem se pobavil na Skladce.
Zruseni Skladky byla opravdu chyba a urazka zdejsich clenu ( jako Vy to delate zadarmo ( mozna ), tak mi to delame zadarmo urcite )) - a proto pokec o vikendu, sportu, politice, OT tematech hlavne o PC a technice ( prece nebudu porad zakladat nove tema kvuli kazde hovadine ci nove soucastce a problemech ) tady proste chybi.

Nebyla to pro Vas trochu zbytecna prace s ChatBoxem, misto toho, abyste povolil 1 OT tema a jednou za mesic ho smazal?
kevin00 (10238)|29.3.2014 07:38
Jenže ty jsi hovno u silnice a on je přece všeznalý a přemoudřelý muž, to jsi ještě nepochopil, vole :D :D
ICE_D (2754)|29.3.2014 10:43
Nemohl by na ten chatbox byt nejake male okynko na uvodni strane v pravem sloupci vedle okynka Nove prispevky, aby bylo videt hned an prvni pohled, jestli tam jsou nove prispevky a jake? Je to lepsi nez stokrat dene rozklikavat chatbox a koukat jestli nekdo prispel ;)
Karel Polívka (1485)|29.3.2014 10:44
[QUOTE=Georginek;554729]Pane Polivka, a uvedomujete si, ze pocet lidi na foru a to hlavne fundovanych zde kleslo pouze a kvuli Vam??? Kdyz sem tady pred 7 nebo 8 lety zacal prispivat, byl to tady samej guru, jeden odbornik na site, druhy na HW, dalsi na SW, kondiky, taktovani, analyzu minidumpu a BSOD, odborniku na vodni chlazeni, chlazeni, zdroje apod....... Odtahli odsud kvuli neshodam s Vami v 90% a v 10% kvuli neshodam s uzivateli viz treba Richmond ( ale ktery mel taky ovsem problemy s Vasi osobou ).[/QUOTE]
To je Váš názor s čísly, kdy přání je otcem myšlenky. Podle Vaší logiky by to znamenalo, že za podobný vývoj (= útlum) na ostatních fórech o HW mohu tím pádem asi taky já, jelikož zdejší útlum není vůbec nic neobvyklého. Snad každé fórum si prochází svými etapami, kdy dochází k uživatelské obměně - aktuální problém je v tom, že noví nadšenci už se tolik nemají z koho rekrutovat; z počítačů se stala všední věc, která mladé už zdaleka tolik netáhne jako dříve.

Navíc od jiných uživatelů se ke mě dostávaly zase takové názory, kdy mi vyčítali, že některé uživatele, které byste třeba Vy řadil i mezi ty pro fórum přínosné, jelikož jste si s nimi rozuměl, jsem neřešil (= neomezoval jejich působení), přestože bych podle nich měl. Prostě názory lidí se různí a pro mě nemůže být směrodatný postoj jen několika z nich, přestože jsou na fóru třeba zrovna i velmi aktivní - jsou důležité i názory těch, co přijdou jen párkrát kvůli nějakému svému tématu a pak mi napíšou, co si o tom zde myslí. A světe div se, když už moderátor/admin v diskuzi nějak zasahuje z důvodu rozdílných pohledů na věc mezi uživateli, často si proti sobě někoho poštve. ICEBOSS, který měl bohaté zkušenosti s moderováním fóra PCT před 10 roky, by mohl vyprávět o nějakých konfliktech, jelikož těch neshod mezi uživateli, moderátory a adminem tam bývalo tolik, že se to pomalu ani nedalo stíhat sledovat :-). Ivo Mašek z TV Freaku by také mohl vyprávět o tom, kolik uživatelů na něj má spadeno jen proto, že udržuje pořádek v diskuzích.

[QUOTE=Georginek;554729]Kdykoliv jsem mel jakykoliv neresitelny problem, ktery se nepodaril resit treba na MSI foru, ci Asus foru, o PCT si EHW ani nemluve, pac na to ani nikdo nereagoval ( vzhledem k neobvyklosti ci slozitosti ), tak se mi to zda tristni. Ja osobne uz jsem taky nechtel prispivat a na cas tady nebyl, ale hrozne me to mrzelo a ostatni fora se mi proste nelibily, ackoliv me toto forum bavi a mam rad zdejsi osazenstvo, mi to proste vadi - a hlavne mi spousta z nich chybi, nemluve o Skladce...... Zde jsem vzdycky svuj problem vyresil - na jinych forech v 90% pripadu nikdy!!!! a jeste jsem se pobavil na Skladce.
Zruseni Skladky byla opravdu chyba a urazka zdejsich clenu ( jako Vy to delate zadarmo ( mozna ), tak mi to delame zadarmo urcite )) - a proto pokec o vikendu, sportu, politice, OT tematech hlavne o PC a technice ( prece nebudu porad zakladat nove tema kvuli kazde hovadine ci nove soucastce a problemech ) tady proste chybi.[/QUOTE]
Problém je, že stále předpokládáte, že tohle fórum je něco automatického a nárokovatelného na základě toho, že jste mu v rámci diskuzí s ostatními uživateli věnoval svůj čas. Nikdo Vás ke zdejšímu působení nikdy nenutil stejně jako mě nikdo nenutil toto fórum v roce 2006 zakládat. Jakmile se nová služba zaběhne, uživatelé to začnou brát jako něco samozřejmého a vytvoří si své návyky. Pokud provozovatel této služby po nějaké době udělá změnu, která ty návyky naruší, část uživatelů se vzbouří, protože mají dojem, že na to provozovatel neměl právo a je to ten největší padouch. Tohle není nic neobvyklého, bylo a ještě bude možné to vidět i u mnoha jiných komunitních webů.

Před několika měsíci bylo po smazání skládky výsledkem to, že jste přešli na fórum EHW (VencaX, kevin00 ...) - bez ironie jsem tehdy popřál, ať jste tam více spokojení. Jenže realita je taková, že pokud u tohoto fóra klesla aktivita uživatelů, fórum EHW je na tom ještě hůře a vzhledem k výraznému poklesu návštěvnosti celého serveru EHW a poklesu zájmu lidí o diskuze o HW obecně není moc velká šance, že by se to mohlo změnit. Výsledek - píšete sem znovu, přestože jste tehdy za mnou hlasitě bouchali dveřmi a dělali z toho velkou událost. Jenže ona to zkrátka žádná událost nebyla. A i po několika měsících máte potřebu motat se na místě a hádat se?

[QUOTE=Georginek;554729]a proto pokec o vikendu, sportu, politice, OT tematech hlavne o PC a technice ( prece nebudu porad zakladat nove tema kvuli kazde hovadine ci nove soucastce a problemech ) tady proste chybi.[/QUOTE]
Proč byste tu měl mít nutně prostor pro nějaký určitý typ diskuzí jen proto, že chcete? Tohle je koncipováno jako odborné fórum o počítačích a IT obecně. Pokud chcete diskutovat o čemkoli a zde Vám to není v takovém rozsahu umožněno, navštěvujte prostě jiné fórum, nebo využívejte jiné komunikační nástroje. Proč je to takový problém pochopit?

[QUOTE=Georginek;554729]( jako Vy to delate zadarmo ( mozna ), tak mi to delame zadarmo urcite ))[/QUOTE]
Za tímto vidím asi argument, že tohle fórum představuje zdroj příjmů z reklamy, a tedy nám záleží na tom, aby zde bylo co nejvíce obsahu. Reklamy tu sice jsou, jenže příjmy z nich jsou taková mizérie (byly takové už od léta 2010, kdy jsem je sem poprvé nasadil - v průběhu času se to meziročně viditelně ani nezhoršilo, ani nezlepšilo), že jejich absence by na běh serveru neměla negativní vliv (jsou to výkonnostní reklamy na prokliky, jejich pouhé zobrazování = 0 Kč). Stále předpokládáte, že nám jako členové fóra v důsledku své činnosti zde na fóru přinášíte velké peníze, aniž byste z toho něco měli, jenže realita je taková, že z hlediska čísel to jednoduše argument není - pokud zde přestanete cokoli psát, příjmy nám to viditelně nesníží. Pokud se zde zcela přestanou objevovat nové příspěvky od kohokoli, příjmy nám to viditelně nesníží. Přestanou zde zcela přibývat nové příspěvky? No tak zde nebudu nic řešit a budu mít více času na cokoli jiného, co mě bude buď bavit, nebo co bude mít pozitivní vliv na rozvoj našich webů (diskuzní fóra dnes už takový potenciál jednoduše nemají). Jestli máte přesto představu, že diskuzní fóra jsou zlatý důl, založte si společně vlastní a začněte rejžovat :-).

Stojím zde z principu o věcná témata a příspěvky, jež budou mít nějakou informační hodnotu, což OT téma na skládce odpadu nesplňovalo ani omylem. Cokoli mimo zaměření fóra pouze zbytečně zvětšuje objem databáze a znepřehledňuje obsah fóra. Fórum o HW bude mít smysl z informačního pohledu tehdy, když bude věcné a přehledné. Kdo to není ochoten akceptovat a chce se hádat, ať sem prostě nijak nepřispívá, protože jinak lze předpokládat, že mu budou jeho příspěvky mazány stejně, jako k tomu v takových případech dochází na řadě jiných diskuzních fór, než dojde k udělení BANu.

[QUOTE=Georginek;554729]Nebyla to pro Vas trochu zbytecna prace s ChatBoxem, misto toho, abyste povolil 1 OT tema a jednou za mesic ho smazal?[/QUOTE]
Toto bylo řešeno a uzavřeno už před několika měsíci.
Karel Polívka (1485)|29.3.2014 11:13
[QUOTE=NFG_ICE;554744]Nemohl by na ten chatbox byt nejake male okynko na uvodni strane v pravem sloupci vedle okynka Nove prispevky, aby bylo videt hned an prvni pohled, jestli tam jsou nove prispevky a jake? Je to lepsi nez stokrat dene rozklikavat chatbox a koukat jestli nekdo prispel ;)[/QUOTE]
Tohle nastavit nelze.
Georginek (2957)|29.3.2014 15:47
[QUOTE=Karel Polívka;554745]

Toto bylo řešeno a uzavřeno už před několika měsíci.[/QUOTE]

:D Uzavřeno to možná bylo, ale ne námi....... :rolleyes:

Jinak děkuji za odpověď, byla to skutečná lahoda to číst....:p
VencaX (3686)|29.3.2014 19:45
Žorži, prostě pochop, že nová skládka nebude a musíme se spokojit aspoň s tim chatboxem, po dlouhej době aspoň nějaké malé bezvýznamné plus :D
wolf007 (653)|3.4.2014 10:14
na vyse zminovanem foru jsem uz par let,par moderatoru uz odeslo bud z vlastni vule nebo z jinych duvodu napriklad: ice,random,jirka drak a dalsi[admini: sent a mawa] ja uz tam ted chodim v podstate si neco precist a prispet kdyz mam neco k tematu co by pomohlo .... vic nemam co bych k tomu dodal