reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

zlepšení chlazení grafiky

charonbobo88 (65)|21.3.2014 16:20
Dobrý den

Trošku si hraju s chlazením v PC už se mi podařilo v plné zátěži snížit teplotu o 12°C . Né tedy přesně,pohybuje se to psíše mezi 14-10 °C měřeno při zatížení přez program OCCT 10x zesebou vždy na 30 minut. Zlepšil sem proudění vzduchu a dal sem malinkej větráček na hořejšek grafiky kterej na ní fouká.Původně sem to jen zkoušel ale ukázalo se že to zase trošku pomohlo. Máte nějaký nápad jak eště snížit teplotu GPU ? Mám r9-270x dual-x ta má už 2 větráky pod sebou,co když bych přidělal větráček třeba z čela grafiky ( na užší stranu co je směrem k HDD ) nebo jiný nápad ? Do vodního chlazení se mi moc nechce dokud nekoupím novej case a větrášků tu mám hromadu.

Předem děkuji za rady
ICE_D (2754)|21.3.2014 17:09
Ja myslim, ze vic uz z toho asi na vzduchu nevymacknes. Pokud je ve skrini dobry airflow, tak nema cenu davat vetrak zepredu grafiky, kdyz tamtudy fouka intake. Spis bych prehodil disky, aby nevadily prutoku vzduchu.
charonbobo88 (65)|21.3.2014 18:36
Hdd mám jen jeden kousek pod dvd mechanikou na něm mám taky větráčky,ale originál z výroby v takovém modrém pouzdře.

Eště bych potřboval radu ohledně hlučnosti. Když budu vybírat větrák aby byl '' tichý'' jakí dB by měl mít ? KOukal sem že na czc maj i pod 10dB ale co ty 10-20dB jsou taky eště tichý ?

A další věc když si koupím NZXT Kraken G10, VGA adaptér pro vodní chlazení je pro amatera složitý ktomu připojit to vodní chlazení ? ke grafice počítám že se to přichytne těmi 4 šroubky jako jsou tedkon. A jak je to se spotřebou vodního chlazení ? nerad bych přetížil zdroj. A ventilátor vodního chlazení se případně dává ven nebo stačí když je v case ?
charonbobo88 (65)|21.3.2014 18:54
přiložím eště trixx + gpu-z screen jestli je to v pořádku,na netu jsou rozporuplné názory ohledně teplot.Při hraní hry ( po 7 hodinách ) byla max teplota 57 stupnu to co je na gpu-z je po zátěži gpu:3D z OCCT nastavený na DX11 1920*1080 a 60fps limit
3.PNG