reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémový start stolního PC

Danoslav (13)|22.3.2014 14:50
Zdravím při sobotě,

řeším jeden problém. Jde o stolní PC (popis z Everestu zde: http://uloz.to/xqdwn7dL/report-txt (nebo příloha) , základní deska: MSI 760GM-E51). Problém se týká problému se startem PC.
Popis: Zmáčknete tlačítko start-roztočí se větrák, mechaniky taky zareagují, zdá se, že vše, ale kontrolka u monitoru oranžová a počítač nějak běží, ale monitor černý s onou kontrolkou. Na naběhnutí systému je třeba zmáčknout několikrát restart (1-5* - maximálně, než počítač úspěšně naběhne). Poté počítač funguje správně.

Četl jsem FAQ i nějaké topicy, které se věnovaly obdobnému problému, včetně: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/76918-Chovani-pocitace-pri-zapnuti-obecne , kdy tohle by pomohlo k určení, kdy se dalo specifikovat.

Můj pokus:
V úterý jsem přivezl SSD disk Kingston 120GB, který jsem chtěl zapojit a převézt na něj systém, neb jsem doufal, že to dělá disk (už cca 6 let běží). jenže nastal pro se zapojením. Počítač ho delší čas neregistroval a když už ano, tak se to pak pokazilo úplně a musel jsem odpojit půlku základovky, aby to zase běželo alespoň na původní HDD.
Důležité je jedno, s SSD diskem jsem přivezl i druhou dvd mechaniku. A zapojení obou značně prodloužilo nabíhání ať celého systému, včetně načítání samotných Windows (běží zde XP). Nemyslím tím 1. nabíhání, kdy se to přizpůsobuje novým podmínkám, ale i další nabíhání systému bylo v řádu MINUT.
Počítač byl dříve stabilní se 2 mechanikami a jediné, co je tam nyní navíc, tak je ten SSD.

Kde je problém, tak nevím.

Kdo by věděl, či nějaký testovací prográmek, který by dokázal vysvětlit, kde je zakopaný pes, tak budu rád. Už jsem nad tím strávil dost času a rád bych se dopracoval normálně startujícího počítače.

Díky za postřehy.
(jdu nyní na divadelní představení, takže případné info doplním až po návratu)
Salamander (6177)|23.3.2014 13:55
Co je tam za zdroj?
A mohl by to byt nejaky problem s radicem na desce ... zkousel jsi ruzne SATA konektory?
Danoslav (13)|23.3.2014 14:22
[QUOTE=Salamander;554499]Co je tam za zdroj?
A mohl by to byt nejaky problem s radicem na desce ... zkousel jsi ruzne SATA konektory?[/QUOTE]

Zdroj: ATX 400PNF
Ty SATA fungují podivně, v jednom příspěvku jsem četl něco o tom, že u dvou výrobců ZD se nesmí použít 1.konektor, tak jsem zkoušel různé kombinace s ostatníma.