reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Postup reklamácii

Sir_Toudy (14)|1.4.2014 23:02
Dobrý deň prajem....

Mám otázku na reklamáciu môjho vodného chladiča Cooler Master Eisberg 240L Prestige. Tento chladič po štyroch mesiacoch prestal fungovať.
Nefunguje vodná pumpa a začal prepúšťať kvapalinu a vytvorila sa aj vzduchová bublina. PC mi už nešlo zapnúť.

Dal som PC do servisu, kde zistili toto:
Z dôvodu poruchy vodného chladenia sa poškodila základná doska, ktorú je nutné vymeniť. Tekutina zaliala dosku z daného chladiča.

Daný Chladič je v záruke ktorý dám v Alze vymeniť.
Dosku mi daná firma skúsi reklamovať. Teraz sa len modlím aby mi dosku vyreklamovali, bo tá ma len jeden mesiac a nebola lacná :-( (Asus Rampage IV Black Edition)
Našťastie CPU je dobré (i7 - 4930K). To by bola katastrofa keby aj ten odišiel. A ešte ma v servise upozornili, že mám veľké šťastie, že mi tzv. neodišla Grafická Karta (Asus ARES II), pretože aj na nej boli zvyšky kvapaliny čo stiekli z pätice CPU :-(

Moje otázky sú:

1. Kto mi zaplatí druhý hardware ktorý sa pokazil z dôvodu iného hardweru? Dáva Cooler master aj záruku na to, že ich výrobok nepokazí iný komponent v PC? Však chladenie CPU je najdôležitejšia vec a ak chladič skolabuje, tak CPU má malú úspešnosť prežiť:-( A keďže v tomto prípade ide o vodné chladenie, tak aj Základná doska má veľkú pravdepodobnosť zlyhania... Už teraz ma Diagnostika stavu PC stála nie málo peňazí a to mi asi už nikto nepreplatí.... :-(

2. Alebo mi musia schváliť reklamáciu jednotlivých komponentov zvlášť?

Niekde som čítal, že Cooler Master zvýšila záruky na svoje nové chladiče. Asi má dôvod....
Teraz som si objednal nový chladič Cooler Master Nepton 280L a hádam sa mi nestane podobná situácia... Chcel som prejsť na inú značku, ale risknem to ešte raz.

S pozdravom: Sir_Toudy
VencaX (3686)|1.4.2014 23:33
Asi takhle... když jsem měl PC od jedné firmy komplet, tak po selhání zdroje odešla základní deska a CPU, nebyl problém s reklamací, jenže jak je to s reklamací v případě výrobků kupovaných v jiný čas od jiných firem (tedy ne jako celek), to ti nepovím. Řekl bych, že to bude dost záležet na rozhodnutí samotného výrobce, jestli na sebe vezme škodu od výrobce jiného produktu, který poškodil jejich základní desku. Příčina totiž není u nich, nejde o vadu jejich zařízení. Musíš prostě počkat na vyjádření výrobce (resp. jejich servisu).
Sir_Toudy (14)|1.4.2014 23:47
Veď práve. Ani nezaspím :-) Ja kupujem veci zvlášt od rôznych výrobcov. Takto na každú súčiastku mám zvlášť záruku... Dám vedieť ako to dopadne.... Ešte sa skúsim popýtať niekoho čo sa týka legislatívy a zákonov na SVK.
VencaX (3686)|1.4.2014 23:54
Tak nejde o výrobce, jde o prodejce a dobu prodeje. Nech si PC sestavit od firmy, která ti objedná ty součástky a pak když máš problém, sice to musíš řešit reklamací celého zařízení, ale reklamace ti pokryje celý počítač, takže když ti zdroj vyřadí desku, vyreklamujou ti zdroj i desku.

Problém je, že ta deska je poškozená fyzicky, ty si můžeš zkusit nárokovat na CM náhradu desky, protože jejich zařízení způsobilo poškození tebou zakoupeného zařízení, jenže oni ti můžou ale nemusí vyjít vstříc. Musí ti vyreklamovat chladič, ale je už jen na tom člověku, co to bude vyřizovat, jestli ti uzná nějakou náhradu za desku (to je asi k tomu, kdybys to chtěl řešit s výrobcem chladiče).

Ještě možná počkej, co ti k tomu řekne někdo přímo od CM.
Cooler Master CZ (11)|2.4.2014 18:47
Dobrý den,

omlouváme se za veškeré nepříjemnosti spojené s naším produktem. Celou situaci řeším s kolegy ze zahraniční centrály, večer bych Vám měl poslat detaily jak postupovat.

S pozdravem

Cooler Master CZ
Sir_Toudy (14)|2.4.2014 22:54
Pošlem súkromnú správu moderátorovi Cooler Master CZ. Som milo prekvapený, že Cooler Master sa stará o svojich zákazníkov. Zatiaľ mi odpovedali kladným spôsobom.

Som rád, že sa otvorila táto téma v tomto fóre... Vlastním viacej výrobkov od tejto značky a je veľmi dobré ak sa môžem obrátiť s otázkamy na ich výrobky priamo a v jazyku v ktorým sa dokážem dorozumieť :-)