reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Web s programy - freestart.cz

freestart (0)|5.4.2014 21:45
Zdravím,
chtěl bych poprosit o kritiku, návrhy, vylepšení. Web je určen pro uživatele, kteří jsou právě po reinstalaci operačního systému a potřebují rychle a snadno stáhnout základní uživatelské programy, které jsou u nás na jednom místě. Tudíž nechceme konkurovat portálům jako stahuj.cz nebo slunečnice.cz.
Co si myslíte o myšlence, může takový web fungovat, nebo máte nějaké nápady ohledně designu nebo obsahu ?

http://www.freestart.cz
bastlir (328)|6.4.2014 12:05
[QUOTE=freestart;555121]Zdravím,
chtěl bych poprosit o kritiku, návrhy, vylepšení. Web je určen pro uživatele, kteří jsou právě po reinstalaci operačního systému a potřebují rychle a snadno stáhnout základní uživatelské programy, které jsou u nás na jednom místě. Tudíž nechceme konkurovat portálům jako stahuj.cz nebo slunečnice.cz.
Co si myslíte o myšlence, může takový web fungovat, nebo máte nějaké nápady ohledně designu nebo obsahu ?

http://www.freestart.cz[/QUOTE]
Oprostím-li se od vlastní praxe s připravenou instalací, myslím si, že to je pro začátečníky dobrá věc. Popis SW je dobrý, jen mi tam chybí informace o freeware či o shareware. Myslím ale, že vše (mimo produktů Microsoftu) je free. Také bych asi jako začátečník uvítal popis posloupnosti instalací, protože např. některé antiviráky při některých instalacích musí vypínat, popřípadě mohou uživatele vyděsit hoak hláškami.
Matherdet (955)|6.4.2014 14:42
Akorát bych odstranil všechny antiviry a nechal tam avast, jinak pěkný projekt.
Salamander (6177)|6.4.2014 15:17
[QUOTE=Matherdet;555138]Akorát bych odstranil všechny antiviry a nechal tam avast, jinak pěkný projekt.[/QUOTE]

Co je na Avastu prosim te tak uzasnyho? :D :slug
Matherdet (955)|6.4.2014 15:29
Je zdarma a funkční, měl jsem jak AVG, tak norton a další a jsou to sračky...
Salamander (6177)|6.4.2014 15:47
to je ale tvuj nazor :D
nech lidem svobodnou volbu pane diktatore :D
Aviru, Panda, Comodo jsi zkousel? tak mlc :p
kevin00 (10238)|7.4.2014 06:42
Já bych ty antiviry zcela zrušil, nějak mi to pod Linem nechce fungovat :D :D

Jinak k tématu: Stránka mi přijde celkem dobře navržená, popisem instalace jednotlivých programů bych se nijak moc nezabýval jelikož pod Win je to všechno cca stejné ... 5x klikni na Next a jednou na Finish, není co extra popisovat. A různé lištičky, vyhledávače a podobné blbosti bych neřešil, on si to tam BFU nainstaluje tak i tak akorát autor ušetří zbytečný čas :)
U komunikačních programů bych asi doplnil i alternativy k ICQ jako jsou např. Miranda, QIP či Pidgin. V sekci Linux bych k odkazům na jednotlivá distra doplnil návody např. na instalaci Oracle Javy, odkaz na např. Ubuntu Tweak, atd.
DrZelenka (2491)|7.4.2014 12:39
[QUOTE=Salamander;555141]to je ale tvuj nazor :D
nech lidem svobodnou volbu pane diktatore :D
Aviru, Panda, Comodo jsi zkousel? tak mlc :p[/QUOTE]

U Aviry jsem po 3 dnech z všudypřítomných a velmi otravných reklam šílel a okamžitě šla pryč. Tam jsou ty reklamy opravdu neuvěřitelně otravný!!

K tématu - možná bych přidal odkazy do download sekcí jednotlivých výrobců (gigabyte, asus, ...) aby se člověk nemusel proklikávat těma občas dost nepřehlednýma webama :)
freestart (0)|7.4.2014 17:39
Právě z důvodu různorodých názorů jsme se snažili zahrnout několik hlavních programů z každé kategorie. Na webu děláme dva, já třeba používám Aviru a s žádnými reklamami jsem zatím nikdy problémy neměl.
freestart (0)|4.5.2014 16:20
Na web jsme přidali novou užitečnou funkci tooltipu, který je umístěn v pravém horním rohu každé kartičky. V každém tooltipu je několik odrážek popisující hlavní featury, odlišující program od ostatních. Z tohoto důvodu není nutné program vůbec rozklikávat, tudíž stačí pracovat pouze na hlavní stránce, což každému urychlí práci.
Jak se vám taková featura líbí, myslíte si že urychlí stahování potřebných programů ?
freestart (0)|29.7.2014 12:43
Zdravíme všechny,
k příležitosti jednoho roku od spuštění stránky Freestart.cz, jsme se rozhodli uspořádat soutěž o 3 flash disky od společnosti ADATA. Účastnit soutěže se může každý z Vás, podmínky jsou prosté:
Nasdílejte náš příspěvek se soutěží z Facebooku
Vyplňe formulář na stránce http://www.freestart.cz/soutez.html
Soutěž se koná od 29.7. do 12.8.2014, na konci soutěže budou vylosováni 3 výherci, kteří od nás obdrží flash disk.

1. místo - ADATA UV100 / 16 GB
2. místo - ADATA UV100 / 8 GB
3. místo - ADATA UV100 / 8GB

Neváhejte a soutěžte s námi, vyhrát může opravdu každý !