reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické artefakty

kovialyxx (4)|8.4.2014 00:20
Zdravíčko,

chtěl jsem se jen zeptat, zda by někdo nevěděl, jak opravit grafické artefakty (viz. přiložený obrázek) ve videu a hrách? Již delší dobu se mi objevují, a to jak v podobě takovýchto červených, bílých, modrých teček, tak i jako malé černé obdélníčky. Celkem jsem si na to zvykl a moc to neřešil, ale vrchol byl dnes, kdy jsem nainstaloval Mafii II, kde se toto samozřejmě začalo objevovat také, ale ještě k tomu se začaly textury už úplně zblázňovat (měnily barvy, plus různé černé trojúhelníky k tomu atd..). Něco jsem si o tomto problému našel a je mi jasné, že je to na 90% jak se říká v řiti a budu muset vyměnit grafickou kartu, ale i tak to zkouším, jestli by náhodou někdo nevěděl co s tím, třeba jestli to nemůže být kabelem nebo tak něco. Jinak zkoušel jsem přeinstalovat ovladače a dokonce i celý systém, a stále stejný problém. Jo a dělá to hlavně ve streamovaných videích a hrách, plus trošičku, fakt jen tak lehce ve videu spuštěném normálně z disku, ale jinak třeba na ploše nebo v prohlížeči naopak vůbec.

Tak předem díky :)

SCREEN: http://2imgs.com/2i/i/53432f7f/cf0be578411aa9d295dea18b2495850a/b7fd0d27f4.f.jpg

PC SESTAVA: AMD Athlon II X3 460 Processor 3,40GHz
4 GB RAM (Zeppelin)
GeForce GTX 275
Win7 64bit
MB: Gigabyte GA-870A-USB3
johny__g (6387)|8.4.2014 08:51
Zkus svoji grafickou kartu jinde, ale nejspíš odchází. S tím nic nevymyslíš.
kovialyxx (4)|8.4.2014 14:21
[QUOTE=johny__g;555224]Zkus svoji grafickou kartu jinde, ale nejspíš odchází. S tím nic nevymyslíš.[/QUOTE]

Jj, asi to bude na výměnu no, každopádně dík za reakci.
Georginek (2957)|8.4.2014 16:12
Muzes ji zkusit upect........ To nekdy pomuze....
kovialyxx (4)|8.4.2014 20:14
[QUOTE=Georginek;555255]Muzes ji zkusit upect........ To nekdy pomuze....[/QUOTE]

Teď moc nechápu jak to myslíš.. Jako upéct výkonem? Nebo si ze mě děláš prču? To bych jí taky rovnou mohl utopit ve vaně.
Salamander (6177)|8.4.2014 20:23
Ne, mysli to naprosto vazne http://lmgtfy.com/?q=peceni+graficke+karty
kovialyxx (4)|8.4.2014 21:32
No tak to čumim! Tohle vidím poprvý. Každopádně mi to příjde jako super způsob, ale spíš pro skoro mrtvý nebo mrtvý karty, tak asi počkám až se to nějak uplně podělá a vyzkouším to, za to nic nedám, plus mě to celkem zaujalo a chci to vyzkoušet.. když se nepovede, koupim hold novou, stejně jsem už pomalu chtěl :) Díky
johny__g (6387)|8.4.2014 21:38
Ještě napiš jaký máš zdroj a zkus otestovat paměti - Goldmemory nebo memtest. Vidím Zeppelin, to není nejlepší značka.