reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Hráčsky monitor, ktorú technológiu vybrať?

RAPTORSR (1)|12.4.2014 15:47
Som nespokojny uzivatel EIZO FORIS FS2333, od hracskeho monitora to ma veru daleko. Aspon odkedy som mal moznost odskusat 144hz monitor.
Z motion blur mam doslova vytahane oci. Pozeral som na stranke : http://www.blurbusters.com/ co vybrat ale z mojej pochabej anglictiny nie vsetkemu spravne rozumiem.
Tym HZ rozumiem, aj vstupnemu lagu ale Gsyng, Lightboost, Eizo Turbo 240 pri VA paneli a dalsie od Benq mam gulas matias co je marketing a co skutocny pomocnik. S prepacenim brutalne som sa osral u kvazi hracskeho eizo foris fs2333, hlavne so slubnym overdrive, kde slubovali velke potlacenie motion blur, no nedeje sa. Moje kriteria pri vybere noveho monitora su jasny a ostry obraz ci v dynamike alebo statike, kvalita farieb az druha a pozorovacie uhly nepodst.kedze z postele sa neplanujem pozerat. Najradsej by som hned skocil po poriadnom CRT ale tie uz asi nerobia, bazarovky neberiem. Poprosil by som niekoho, kdo sa v tom naozaj vyzna a najlepsie ma realne odskusane, co je pravda a co len marketing. Aky je obraz, ked graf.karta nepoda 120FPS ale len 80, 60, 30 u tychto roznych technologii a ako sa na to v celku pozera, ci to naozaj posobi realnym plynulym pohybom a aky ma dopad na unavu oci, bolest hlavy a podobne. Za seba ma momentalne laka opat Eizo http://gaming.eizo.com/products/foris_fg2421/ je to VA panel, predsa len viac ako TN, ale co tych 240Hz necaka ma pri zapnutych 240Hz podstatne znizenie kvality( u Foris FS2333 a s ich vychvalenim nastavenim overdrive, kde obraz vyzeral horsie ako na vyzltnutej starej tesle, sa slo pekne spat na nastavenie standart) obrazu a pofrcim spat hned na 120Hz a budem banovat nad nekupou Asusu 144hz? Pockat radsej na 120HZ IPS paneli? Este jedna otazka ako je mozne ze u filmov s posratimi 24 snimkami problem nemam, ziaden motion blur, ale u hier ano, ktore bezia na vyssom poctom FPS.
Fox_25 (613)|12.4.2014 17:38
To pořádné CRT by jsi nové asi ani nezaplatil pokud by jsi chtěl vyšší obnovovací frekvenci a rozumné rozlišení. Ty grafické CRT které se asi v roce 2008 prodávali za hubičku byly nové hodně drahé, mnohonásobně dražší než FG2421.

Být tebou se zaměřím na FG2421, kamarád na něm zkoušel CoD 2 online a říkal že až na barvy je to jako CRT. Já už si na něj taky šetřím, tedy spíše doufám že mé CRT vydrží do doby než si na něj našetřím.
ICE_D (2754)|12.4.2014 21:24
Ja bych koupil pres net TNko 144Hz a 1ms odezvu a kdyby to stalo taky za prd, tak bych to proste vratil v 14tidenni lhute :D
To mas lepsi udelat si vlastni zkusenost, nez se ptat ostatnich, kazdy na to muze reagovat jinak.
TNko je nejrychlejsi technologie, u VA a IPS je to jen marketing a umele nastroje ze kterych pak boli oci a hlava.

Treba toto: http://www.czc.cz/iiyama-gb2773hs-gb1-led-monitor-27/138619/produkt
Japonci byly vzdycky vyhlaseny rychlosti hernich panelu....
Matherdet (955)|13.4.2014 00:46
A co třeba přetaktování panelu ? :idea nebo nVidia G-Sync ? (když máš na monitor za 8,5k, tak předpokládám že vyměnit grafiku za nvidii,teda pokud máš ATI, by nebyl problém)