reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

virtualni pamet

b337 (141)|20.7.2007 20:20
cus jak velkou si ji nastavujete? nebo to nechavate cite na systemu? :p nebo je na to nakej matematickej vzorec? a co Jan Tleskac? :p
Petr S. (1220)|21.7.2007 11:39
[QUOTE=b337;42199]cus jak velkou si ji nastavujete? nebo to nechavate cite na systemu? :p nebo je na to nakej matematickej vzorec?[/QUOTE]

No, hodně záleží kolik máš v PC instalováno fyzické paměti RAM. Pokud dostatek (více než 1GB, samozřejmě také záleží na tom, jaké aplikace provozuješ - pro video je i 1GB málo), pak můžeš PC dost zrychlit tím, že virtuální paměť kompletně vypneš.

Pokud ne, tak přibližná optimální velikost (zase podle velikosti fyzické RAM) je IMHO tak dvou až trojnásobek.

[QUOTE=b337] a co Jan Tleskac? :p[/QUOTE]
:runaway Něco mi uniká?
mech13 (5526)|21.7.2007 12:07
windows bezne nastavuji 1.5 nasobek fyzicke pameti. co si budem vykladat, na 256MB XP nejedou, u 512MB RAM je tech 768MB virtualni pameti tak akorat a kdyz mas 1GB tak podle pouziti se vyplati virtualku vypnout, v nekterych pripadech ale ne... 2GB a vic uz je asi optimalni ji uplne vypnout, to uz je dost temer na cokoli. kdyz nejaky nastaveni provedes, tak je samzdrejme potreba sledovat jak se system chova a kdyz neco nesedi nebo je podezdrele skusit jine nastaveni
tgfh (2985)|21.7.2007 16:37
V jedné knížce co mám k windowsu je psané, že optimální pro výkon je mít nastavené:
Počáteční velikost přesně 1,5x násobek velikosti RAM
Největší velikost přesně 3x násobek velikosti RAM.

Nejsem si jistý jestli přesně toto nastavuje systém, mám to tak nastavené a už si nevzpomínám jestli jsem to měnil nebo nechal tak...
Petr S. (1220)|21.7.2007 17:17
Standardně by mělo být nastaveno automatické určení systémem...

EDIT: Co ten Jan Tleskač? Furt to nějak nechápu :)
Jackal1 (218)|21.7.2007 17:23
Také virtuální paměť neřeším, vlastně nikdy jsem ani neřešil. Před pár lety, když jsem měl náročnější hru na paměť, tak se stalo, že když už bylo málo, systém si nastavil sám větší, při hře. :)
Petr S. (1220)|26.7.2007 13:39
Myslím, že je spíše lepší nastavit pevnou velikost swapu (min=max), pak totiž počítač nepřeuspořádává swap při ukončení každé aplikace...
Nilki (37)|6.9.2007 10:59
[QUOTE=Petr S.;42692]Myslím, že je spíše lepší nastavit pevnou velikost swapu (min=max), pak totiž počítač nepřeuspořádává swap při ukončení každé aplikace...[/QUOTE]

Absolutne souhlas.
Lapak_oldd (68)|6.9.2007 18:57
urcite pevnou velikost a to stejnou (od a do stejny cisla) nejde ani tak o preusporadavani jako o fragmentaci toho pagefile, precejen kdyz budes mit 1gb virtualni ve 200 fragmentech tak to asi moc extra svuj ucel plnit nebude :) nastesti je hafo softu co umi defragmentovat i tohle (diskeeper, oo defrag) ale pokud ji necahs dinamickou velikost tak se ti bude nejspise fragmentovat stale dokola, hlavne kdyz bude disk hodne zaplnenej...