reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém startu win7 a sata diskem

eyebex (5)|1.5.2014 22:01
Dobrý den,

potřeboval bych radu, zapl jsem PC, který normálně najel. Seklo se mi to a po resetu už nenajel win a přestal se hlásit sata disk. Win psaly NTLDR nenalezen restartujte ctrl+alt+del.
Neřešil jsem tento problém a přeinstaloval celý systém leč stat disk se stále nehlásí a zapnutí PC trvá cca 10 min.
bastlir (328)|1.5.2014 22:06
Jestli se nemýlím, objevila se ti "modrá smrt". Kdyby se jednalo o poruchu samotného disku, nejspíš by se ti na něj nepodařilo systém znova nainstalovat. Zatím vidím jen dvě možnosti:
1. vir
2. vadné kondenzátory řadiče.
eyebex (5)|2.5.2014 08:18
Modrá smrt se neobjevila, nový win jsem instaloval na druhý harddisk. Ten funguje bez problémů, stejně tak jako vše ostatní ( grafika, síť, zvuk ), jen ten sata disk se nehlásí a start počítače od zapnutí do win je stráááášně dlouhý ( stihnu se mezitím i nasnídat ) :-)
john (877)|2.5.2014 10:28
[QUOTE=eyebex;556113]potřeboval bych radu, zapl jsem PC, který normálně najel. Seklo se mi to a po resetu už nenajel win a přestal se hlásit sata disk. Win psaly NTLDR nenalezen restartujte ctrl+alt+del.[/QUOTE]

pokud jsi poprve instaloval Win se zapojenym druhym HDD, tak si kernel a boot nahodil na ten druhy HDD, proto NTLDR not found....
instaluj Win s odpojenym druhym HDD
eyebex (5)|2.5.2014 10:58
Tenhle problém jsem vyřešil, spíš mi jde o to nenačtení sata disku a strašně pomalého startu windows.
johny__g (6387)|2.5.2014 11:28
V BIOSu ten druhý disk vidíš?
eyebex (5)|2.5.2014 11:52
nevidím u sata disků mam všude napsáno not detected
Georginek (2957)|2.5.2014 16:27
Nainstaluj system znova s odpojenym druhym HDD.

Dlouhy start Windows vetsinou dela bud bordel ( v Tvem pripade ciste instalace se te to netyka ), chyba nejakeho ovladace ( to se moc casto nestava ), ale ve vetine pripadu to dela vadny HDD. Otestuj disk pomoci HDTune, zalozka HEALTH a neměj zafajfkovany rychly test. Take se podivej na SMART, zda neco nehlasi
john (877)|2.5.2014 20:15
[QUOTE=eyebex;556134]nevidím u sata disků mam všude napsáno not detected[/QUOTE]
ve spravci disku je videt?
nemas v BIOSu zakazane SATA zarizeni?
kabelaz je OK? / vycvaknout-zacvaknout /, popr. novy kabel...
bastlir (328)|2.5.2014 22:55
V BIOSu je zapnuté AHCI + viz výše?
Ventero (1280)|3.5.2014 09:31
Stěžejní dotaz: PC tedy nabíhá nechutně dlouho - je to i v případě, že máš ten SATA disk odpojen ???

K posledním příspěvkům od john a bastlir: Také jsou na některých deskách v BIOSu různé kombinační módy IDE a SATA, které v určitých nastaveních dělají takovouto neplechu, JENŽE ...

... psal jsi, že to normálně najelo nebo najíždělo (?) a v systému se to seklo a pak to teprve začlo dělat tuto neplechu a nic o tom, že by jsi zasahoval do BIOSu ...

... a pak to tedy ukazuje spíše na vadný HDD - odpověď na mou úvodní otázku to buď podpoří nebo stáhne.
eyebex (5)|3.5.2014 17:58
Díky moc bohužel je to tím diskem start po odpojení saty proběhl v pořádku. Dají se nějak zachránit data z toho disku?
robky (3195)|3.5.2014 18:24
Napr. TestDisk

Predtým by som možno skúsil diagnostiku/opravu nástrojom výrobcu disku alebo pomocou HDAT2(príp.HDDregenerator) - všetko nájdeš napr. na HirensBootCD ...
Ventero (1280)|3.5.2014 23:18
Jede ten SATA HDD ? - točí se ?

Jestli jo dá se i, když neuspěješ se software-tools, jak radí robky, vyměnit řadič - vezmeš ze stejného modelu a přepojíš.

Když nepomůže ani to nebo ...

... se hadr netočí, tak si těžko představuji, jak měníš v domácích podmínkách plotny - je třeba se obrátit na specializované pracoviště a taková záchrana stojí desítky tisíc korun. Mají tvá data takovou hodnotu ?