reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HD5770 a vyšší teploty

pepos01 (518)|2.5.2014 16:54
Zdravím a na znalé se obracím s prosbou o radu.Mám výše uvedenou GK ATI Radeon HD5770 s tímto chlazením: http://www.vmodtech.com/th/article/gigabyte-hd-5770-1024mb-ddr5-review .
Jenže, při zátěži se teploty GPU čipu dostávají až k 80°C.Jde o to, že bych rád, aby mi ještě nějakou dobu tato grafická karta vydržela a ,,nezhynula,, postupně vinou vysokých teplot.
Má otázka tedy zní: jedná se již o teplotu přesahující normál?Pokud by bylo dobré vyměnit chlazení, které byste mi konkrétně doporučovali?Děkuji za pomoc.
DrZelenka (2491)|2.5.2014 17:12
Začal bych vyčištěním chladiče a přepastováním - teprve potom přemýšlel a výměně čehokoliv :)
Georginek (2957)|2.5.2014 17:28
Graficke jadro bez uhony prezije 95°C vetisnou i vic, rika se do 110°C.......Pak zacne throttlovat, pripadne se vypne....

80°C je normalni a u tak pitomeho a bidneho chladice bych to vubec neresil....... Jestli mas v zebrovani a na lopatkach prach, tak to vycisti, muzes dat i novou pastu ( 1-2°C dolu ) - vic s tim neudelas...

Krom toho, zalezi taky na airflow ve skrini, jestli mas nejakou pitomou, malou a spatne chlazenou, bordel v kabelech, teplota proste leze nahoru........
pepos01 (518)|3.6.2014 10:47
Nyní je již výměna aktuální, neboť aktivní větráček začíná nejen vydávat zvláštní zvuky, ale též otáčky kolísají ( bez důvodu ).Jaký chladič byste mi prosím doporučili na výše uvedenou GK?Rád bych určitě kvalitní, ale cenou pokud možno do 1.000,-.
johny__g (6387)|3.6.2014 12:29
Za tisíc korun koupíš celou tuhle kartu. Sundej větrák i s tím plastovým nesmyslem kolem a na kartu přidělej 92 mm nebo 120 mm (pokud se vleze) větrák, stačí ten Gelid. Víc bych do toho neinvestoval.
Salamander (6177)|3.6.2014 14:09
tak ten chladic pak muze pouzit na novou kartu kdyz by casem neco porizoval ... ale mas pravdu, do te vykopavky nema moc vyznam investovat
DrZelenka (2491)|3.6.2014 19:30
[QUOTE=Salamander;557611]tak ten chladic pak muze pouzit na novou kartu kdyz by casem neco porizoval ... ale mas pravdu, do te vykopavky nema moc vyznam investovat[/QUOTE]
To jsem si říkal a už se mi tu 2 roky válí v šuplíku :) Sice je to pěkně tichý, ale 3 sloty + místo na nasávání vzduchu je dost brutální. Když novou grafiku, tak už rovnou se slušným chladičem, abych takovouhle obludu nepotřeboval :)