reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

omezené připojení wifi

Strýček Sam (60)|7.5.2014 16:20
Zdravím všechny :)
rád bych se zeptal, jaké by mohly být možné příčiny, u následujícího problému s připojením k internetu.

Jde o notebook, na kterém až do nedávna běžely win xp. Připojení k internetu přes wifi i kabel, běhalo bez potíží. Nyní je OS přeinstalován na win 8.1 a nelze se připojit k internetu ani kabelem, ani prostřednictvím wifi. Resp., objeví se hláška "Připojení omezeno" a na internet se nedá dostat. Nepomohlo ani vytažení a opětovné zapnutí routeru ze zásůvky.
Zajímavé je, že na jiné síti, se lze připojit oběma možnostmi, naprosto bez potíží.

Rád bych ještě upozornil, že se nejedná o můj problém, ale o problém známého, o kterém se mi zmínil, takže nedokážu říct, např. o jaký notebook se jedná nebo o jaký router apod. Vlastně po mě ani nikdo nechce, tento problém nějak řešit...mě jen zajímá, čím by to mohlo být?

Díky za čas a jakékoli názory.
Ventero (1280)|9.5.2014 10:02
Toto se u přeinstalace W8 stává, když je využíván lokální poskytovatel.

Mrkni u kamaráda do smlouvy, jestli jsou tam uvedené číselné hodnoty adres a tyto zapiš v režimu ručního zadání:

Ovladácí panely/síťová připojení - pravým tlačítkem na příslušný adaptér "vlastnosti", položky Protokol IPv4 a IPv6

Jestli tam ty údaje nejsou, tak kontaktovat poskytovatele, který mnohdy musí přidat přístroj u sebe do systému. Takže, když údaje budou a nepomůže to, tak volat poskytovatele. Řešení takovýchto potíží má zahrnuté do ceny.
net-vlastnosti.jpg
bastlir (328)|12.5.2014 00:43
Rada je velmi jednoduchá, smaž šit, který je určen akorát tak pro mobily a nainstaluj si Windows 7. Neznám nikoho, kdo by si tento pasystém nechal pro vážnou práci na svém PC. Sám tento systém testuji na testovacím HDD a říkám si jen samé proč?!
kokrhanek (92)|12.5.2014 00:48
Nema nahodou nastavene nastaveni IP adres manualne? Je potreba zapnout ziskani adresy pomoci DHCP a i automaticke dns, tento problem nastava pri spatnem ziskani ip adres dns serveru ci ip adresy samotneho pc. Zkus nastavit jeste i dna na nejaky free napr 8.8.8.8 to je google server ;)
kokrhanek (92)|12.5.2014 00:49
Misto dna jsem myslel dns
j.albi (476)|12.5.2014 16:24
[QUOTE=Strýček Sam;556365]nelze se připojit k internetu ani kabelem, ani prostřednictvím wifi. Resp., objeví se hláška "Připojení omezeno" a na internet se nedá dostat..... Zajímavé je, že na jiné síti, se lze připojit oběma možnostmi, naprosto bez potíží.[/QUOTE]

Pokud notebook na jiných sítích jede bez problémů a jakýchkoliv nastavování, tak se zaměř na router.
Ventero (1280)|12.5.2014 18:52
[QUOTE=kokrhanek;556529]Nema nahodou nastavene nastaveni IP adres manualne? Je potreba zapnout ziskani adresy pomoci DHCP a i automaticke dns, tento problem nastava pri spatnem ziskani ip adres dns serveru ci ip adresy samotneho pc. Zkus nastavit jeste i dna na nejaky free napr 8.8.8.8 to je google server [/QUOTE]

To může být taky - pak je postup obrácený. Přepni vše na získat automaticky.