Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234
Zobrazené výsledky: 46 až 53 z 53

Téma: Náhrada za Intel BOX na i5 3350P okolo 500Kc

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Super, diky za tip.

Mam jen jeden dotaz. Kdyz je vetrak z BOXu nebo jaky koliv jiny s vrtuli rovnobezne k desce - ofukuje chladici kaskadu taky nebo to nema vliv? Ja totiz nemam na ni zadny pasivy a kdyby to nahodou pomahalo chlazeni, tak by bylo lepsi dat tam zase nejaky vetrak s vrtuli rovnobezne k desce, napr. ten co psal George...
    http://www.alza.cz/xigmatek-praeton-...0448.htm#popis

jestli to nemam vliv, tak asi prubnu toho Sparťana
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od NFG_ICE Zobrazit příspěvek
    Nakonec jsem nekoupil nic Bylo mi doporuceno, ze kdyz neslozim Tranquillo, tak at se v tom nehrabu a nekupuju nic ... Ale porad mi to vrta hlavou a asi se jeste k tomuhle tematu nekdy vratim
    =)

aha, no já jsem kdysi taky sháněl chladič - akorát jsem musel vybírat z těch menších, aby se mi to vlezlo do skříně
    tenkrát jsem uvažoval o chladiči XIGMATEK LOKI co vesměs dostával dobré hodnocení na webu a potom o SCYTHE SAMURAI, ale ten už byl cenou dost vysoko
    no ARCTIC jsem moc nechtěl, mají na chladičích svoje upravené ventilátory
    SILENTIUM a RAIJINTEK AIDOS se tehdá v eshopech jeste neprodával
    Nakonec jsem skončil podle dobré rady u ALPENFÖHN SELLA, od bočnice mám konec heatpipe cca 1cm, chladím tím 65W APU od AMD. Oproti BOXu je to obrovskej rozdíl hlavně v hlučnosti (proto jsem ho kupoval). Teploty neřeším. Voltáž na procesoru jsem neměnil a frekvenci CPU jsem zvednul jen lehce.

PS: Kdybych měl dneska vybírat znova, tak radši vezmu větší chladič (co se mi do bedny vejde), ať už to stojí za to.

Mam jen jeden dotaz. Kdyz je vetrak z BOXu nebo jaky koliv jiny s vrtuli rovnobezne k desce - ofukuje chladici kaskadu taky nebo to nema vliv? Ja totiz nemam na ni zadny pasivy a kdyby to nahodou pomahalo chlazeni, tak by bylo lepsi dat tam zase nejaky vetrak s vrtuli rovnobezne k desce, napr. ten co psal George...

no jestli máš ve skříni trochu průvan od systémových vetilátorů, tak je to IMHO zbytečný - pokud máš na mysli desku co máš v popisu... Jinak s tvou skříní řešit polovičaté řešení s chladičem stočeným k desce je... takovej chladič patří někam do malinkaté bedýnky a ne do té kreatůry
    Naposledy upraveno uživatelem cefallu: 27-08-2014 v 22:41

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

Super, diky za tip.

Samozřejmě tu kaskádu chladí, ale pokud máš aspoň trochu průvan ve skříni (takže tam není jak v sauně), tak to nepřetaktovaný CPU napájet zvládne.

Registrace
    Oct 2007

Citace Původně odesláno od DrZelenka Zobrazit příspěvek
    Samozřejmě tu kaskádu chladí, ale pokud máš aspoň trochu průvan ve skříni (takže tam není jak v sauně), tak to nepřetaktovaný CPU napájet zvládne.
    Jedna se o desku Gigabyte B75-D3V bez chlazeni kaskady. Mam tam predni i zadni 120mm Enermax a v bocnici 200mm OEM dodany se skrini. Pruvan tam docela je, jen jsem si rikal, ze ten BOXak je prece jenom nejbliz a chladi tu kaskadu nejvic, tak aby ji vymena za vez nejak neublizila...

Da se nejakym SW monitorovat teplota kaskady? Nebo tam neni cidlo a je jen na chipsetu a jadrech CPU?

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Nejpřesnější je svépomocné měření (bezkontaktně, nebo kontaktně). Mám ověřeno, že teploty jednotlivých MOSFETů se v zátěži lišit klidně i o 10-15°C. Ovlivňuje to pochopitelně i konstrukce desky. U tvé to není na věž úplně ideální, ale zase i5 3350P není žádný extra žrout, takže bych z toho obavy neměl.

Registrace
    Oct 2007

Já si snad koupim novou desku s chlazenou kaskadou

Tahle sla hezky dolu s cenou od doby co jsem si stavel soucane PC...
    http://www.czc.cz/asus-z77-a-intel-z77/126672/produkt

A nebo tam muzu narvat tohle
    http://www.czc.cz/scythe-sckc-3000-k...142067/produkt

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

no když si vemu, že ten vzduch se ti po průchodu žebrama ohřeje a potom ohřátý "chladí" chipset... já bych se té věže nebál
    ono se to nezdá, ale když ti vyleze teplota na CPU přes 50°C tak vzduch po průchodu žebrama je docela teplý a nejlepší je ho hned vytáhnout ze skříně ven, ať ti nehřeje skříň a HW uvnitř
    radši bych si pošéfoval vyfukovací a nasávací ventilátor z/do skříně a CPU bych chladil věží, která bude mít nasměrovaný ventilátor tak aby to vyfukovalo teplý vzduch rovnou k ventilátoru co to hned foukne ze skříně ven

tady mi kdysi radili ještě tento chladič Thermalright True Spirit 90 M a Scythe Katana, ale nevím jestli se to dnes ještě prodává

btw. když to netaktuješ, tak není třeba desku dodatečně chladit =) pokud to teda nechceš provozovat 20 let

narazil jsem, že se amd chipsety hřály např. při osazení vícejádrových CPU (např. 2jádro athlon vs 4 jádro athlon II), ale to je x let zpět

ta deska od ASUSu vypadá pěkně, dá se říct že má i pěknou cenu =)
    Naposledy upraveno uživatelem cefallu: 28-08-2014 v 23:49

Registrace
    Oct 2007

Informace pro všechny sledující toto téma - konečně jsem se rozhoupal

Koupil jsem Spartana a ve 100 procentní zátěži nejde CPU přes 53C, takže good
    Instalace jednoduchá, žadnej backplate, jen nacvakávací trny - určitě ho to udrží - má jen 330g

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: IMG_20150605_114328.jpg 
Zobrazení: 65 
Velikost: 1.01 MB 
ID: 30752 Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: IMG_20150606_162735.jpg 
Zobrazení: 108 
Velikost: 1.18 MB 
ID: 30753

Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234

Podobná témata