reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Instalace zálohovaného ovladače

Ventero (1280)|13.5.2014 19:52
Nainstaloval jsem drivery, pak jsem si ve vlastnostech zařízení vyhledal v podrobnostech o ovladači příslušný soubor. Když jsem pak v nově nainstalovaném (stejném) OS dal aktualizaci softu ovladače a ukázal přímo na složku, kde se tento soubor nacházel, tak si to ten systém nevzal.

Jak se to dělá ???

Mám jen soubor, tuším, typu *.sys zkopírovat do umístění, kde byl předtím a v případě případných souborů *.dll totéž a pak ještě zaregistrovat (to taky přesně nevím, jak se to dělá - nějak přes cmd) nebo je to jiný postup ???
Georginek (2957)|13.5.2014 19:54
Co to je za utrejch, ze musis zalohovat ovladac? O jake zarizeni se jedna? Hod sem ID zarizeni....
zsdx (2098)|13.5.2014 20:05
Pokud ukazujes na slozku, musi v ni byt taktez INF soubor (v puvodnich Win oemcislo.inf), ktery tu instalaci ridi.
Ventero (1280)|14.5.2014 15:43
Nejedná se o konkrétní zařízení - stává se mi však často, že na některé starší zvukovky a síťovky nemohu najít ovladač pro W7, byť jsem zkusil všechny varianty, co nabídl výrobce i jiné z různých portálů. Nejčastěji poslední dobou asi Nodevice. (Můžete mi klidně poradit i jiné portály na získávání driverů bez rizika zavirování). Také mnoho výrobců již neexistuje, nebo nenabízí starší drivery vůbec. No a když jsem si zjistil, že na ta zařízení má XP ovladač, tak jsem vymyslel tuhle fintu s přímou zálohou souborů ovladače. Většinou si W7 vemou XPéčkový drivery. No , ale má to tu chybku, že nevím jak tam ten zálohovanej soubor dostat do toho systému.

Ten soubor "oemcislo.inf" - jak ho určím, abych ho mohl najít, jak poznám, že patri zrovna k tomu zařízení ? Výpis v podrobnostech mi ukázal jen ten jeden soubor typu SYS jako ovladač k tomu zařízení - tak jsem ho uložil a měl jsem za to, že další systém si ho veme sám - to se nestalo.

Nejde to přes nějaký software - nejen zálohovat drivery, ale i zajistit instalaci - třeba vytvořením instalačního souboru apod. ?

Konkrétně za příklad z posledních: Síťovka ANTec 938 (?) a zvukovka Creative sound Blaster PCI CT4810 (?)

A zrovna ta zvukovka je hodně běžná a Sedmi na ní nenašli driver - proto jsou ji plný bazary a vlastně tam ani moc jiných zvukovek není - teď už vím proč. To se nakonec vyřešilo tak, že soudruzi z WU je tam asi po tejdnu doplnili a u tý síťovky jsem měl takový štěstí, že jsem vyhrabal nějaký starý CD s kolekcí driverů a oni tam náhodou byly. No a tohle už nechci nějak řešit. A taky se může stát, že nebude zrovna přístup k síti, takže se nechci spoléhat na WU.
kevin00 (10238)|14.5.2014 20:12
Já na zálohu ovladačů většinou použiji Double Driver. Jinak se ovladače hledají podle Vendor a Device ID. U historického hardwaru musíš počítat s tím, že ovladače pro nové operační systémy nebudou k dispozici. To mi přijde celkem logické. Pak můžeš ještě na historické železo instalovat linux, kde většinou funguje vše jak má.
r34ktor (7477)|14.5.2014 20:15
Těžko něco řešit, když o struktuře ovladačů evidentně nic neví. Pro smysluplnou diskusi je potřeba nastudovat a pochopit alespoň základy.
Ventero (1280)|15.5.2014 11:27
Ten Double Driver mi pomůže při instalaci nebo zajistí i tu instalaci ? Vytvoří ty pomocné soubory čico ? A Vendor je co?

[QUOTE=r34ktor;556723]Těžko něco řešit, když o struktuře ovladačů evidentně nic neví. Pro smysluplnou diskusi je potřeba nastudovat a pochopit alespoň základy.[/QUOTE]

To máš dozajista pravdu, nicméně si mě odepsal docela drsně - zas tak nechápavej nejsem. Také mi nešlo o diskuzi, nýbrž o radu jak to udělat. Tedy typu vem ten soubor, udělej s ním tohle, získej tohle a udělej s tím tohle. Možná jsi mi také mohl dát nějaký odkaz na stručné základy.