reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Proč odešla "nová" GK ??

maarkii (292)|17.5.2014 08:35
Koupil jsem "novou" GK od překupníka, který ji má z čínských skladů, kde ležela 8let, např. Ebay. (na kartě je nálepka s mj. 2006) Karta bez problémů chodila pouze několik dnů. Poté bud zmizel video signál na monitor na černou nebo naskočila modrá obrazovka Win s hláškou o HW problému s GK nebo SW GK. Ovladač byl nainstalován aktuální z ATI hned při instalaci GK. Myslím že GK se přehřívá(přehřívala) a pak tam něco odešlo. Protože pravidelně po cca 20-60min se ted karta vypínala bud s modrou obrazovkou nebo černou. Nevím jakým programem se dá sledovat teplota přímo GK?? Kartu jsem reklamoval a pošle mě druhou, ale tvrdí že je to první problém s touto kartou. Zkusím ji přepastovat, původní pasta byla nějaká už nažloutlá a stará. Také karta je úzká a musel jsem u ní přehodit tu ocel uchycovací lištu za širokou. MB je ASRock 775Dual-880Pro. http://aukro.cz/ati-radeon-x1300-low-profile-256mb-dvi-out-faktura-i4226817944.html
Díky.
kevin00 (10238)|17.5.2014 09:54
IMHO To Ti někdo těžko řekne. Pokud graf. karta x let někde leží, těžko určíš co s ní kdo dělal. Teplotu graf. karty můžeš monitorovat např. pomocí HWiNFO.
maarkii (292)|17.5.2014 10:11
Těchto karet zřejmě leží ve skladech tisíce. Různě na netu se nabízejí v desítkách i stovkách kusů za pakatel přímo z číny. Samozřejmě u jedné karty se to nevyplatí-drahá doprava z číny. Takže je malá pravděpodobnost že by mě prodal používanou kartu...pouze je roky úloženkou...
john (877)|17.5.2014 18:44
kdovi v jakem prostredi byla skladovana, pokud teda nebyla v neporusenem zatavenem pouzdre... a levne elyty starnou tak nejak "samy od sebe"...
pokud je za pakatel a nebudes chtit reklamovat, tak PCB zapec v troube, co to udela...
BTW: taky jsi moh mit smulu na nepovedeny kus primo z vyroby....
maarkii (292)|20.5.2014 17:43
Uvedený HWinfo mě ale nezobrazuje TEPLOTU GK (GPU) a to jak u této karty, tak i u karty AGP. Kde je chyba? Jako by karty neměli teplotní čidlo...
Gouranga (699)|20.5.2014 18:03
Zkus toto, to by melo byt schopno monitorovat teplotu serie X1xxx, ale jinak je opravdu mozne, ze karta cidlo nema. Radeon 9800 ho nemel, x1950 ano a jelikoz x1300 je dost pravdepodobne preznacena Xx00, tak ho vazne mit nemusi. I tak si nemyslim, ze by se takovahle karta mela prehrivat, precijen jde o low end..
maarkii (292)|20.5.2014 19:28
Gouranga: Tam vůbec není nikde vidět teplota, snad ten program ji ani nenabízí. Pustil jsem test karty v tom a karta za chvíli odpojila monitor a zobrazila uspání. Kartu již mám od prodejce vyměněnou a vypadá to že dělá úplně to samé jako ta minulá. Nevím co je špatně, ale karta asi ne. Ona ta karta je původně výrobce HW mini skříní, ale dle specifikace ASRock by čip karty měl sedět. Pokud by si přece karta nesedla s MB, tak by se vůbec nespustila???
Peta545 (32)|26.5.2014 17:06
Zkus toto: http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/monitoring/siw/?g[hledano]=siw&g[oz]=2011.10.29p+&g[up]=Home+Edition

Je to výborná utilitka a zobrazí nejen telotu. Poku má GPU čidlo, tak ti to určitě teplotu ukáže. Jinak na mojí starší kartě (RADEON X1650 pro) mi normálně ukazuje teplotu i catalyst. Mám verzi 10.2.
bastlir (328)|26.5.2014 21:39
Já bych vše výše uvedené vůbec neřešil a nechal si vrátit peníze. Nevěřím tomu, že je toto první reklamace. Toto se prostě nevyplatí. Nejde totiž jen o samotnou GK, ale o možnost i odsmažení portu základní desky. Ještě si pamatuji, jak někdo někde sehnal velmi levné PCI GK, které však odpálili desku. Pak se zjistilo, že šlo o výrobně chybnou řadu karet, které výrobce někde vyhodil na skládku a kdosi je sebral.
r34ktor (7477)|26.5.2014 22:37
A co zbytek PC? Podle popisu už nebude nejnovější. Problémy klidně může způsobovat odcházející zdroj, nebo základní deska.