reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pc se po naběhnutí systemu restartuje.

mariaki (116)|17.5.2014 22:55
Zdravím, mám takový problém mám starší pc a na něm XP nainstaloval jsem je pc šel začal jsem instalovat ovladače a když jsem instaloval SP1 tak se mi pc restartoval a pak po naběhnutí winXP se restartuje a takhle pořád dokola. Pro doplnění zdroj je funkční, ramky taky. Je možné, že to může být baterkou na čas a datum?
ICE_D (2754)|17.5.2014 23:04
Napis pls celou konfiguraci vc. stari komponent ;)
kevin00 (10238)|18.5.2014 06:09
Baterie na základní desce by nezpůsobovala restarty, ale "pouze" by nebylo uchováno nastavení BIOSu.

Popiš trochu situaci "restartuje pořád dokolečka" ... systém se restartuje při postu, najíždění WinXP, po určité době běhu systému. Do nouzového režimu se dostaneš? Pokud ano, zkusil bych odinstalovat SP1 pokud před instalací SP1 sestavy fungovala bez problémů.
john (877)|18.5.2014 15:47
pokud se dostanes no nouzaku, tak zkontroluj HDD / chkdsk, HDDregenerator apod. /, predpokladam, ze SSD tam nemas :)
mariaki (116)|18.5.2014 18:43
Mám zákl desku asus a7v8x-x, procesor amd athlon 2500+, zrdoj micase 400W ale s jiným to taky nejde, 1gb ram, 80gb harddisk segate, graf. karta nvidia geforce mx 440, chlazení určitě dostatečné nic se nepřehoupne přez 40 stupnů.
A můj problém? No... zapnu pc normálně začne nabíhat win xp profesional a jak to naběhne tak to černě blikne a restartuje se a takhle to jde pořád dokola. Na plochu se nedostanu. Ale zváští je že tento pc jsem přesně takto už jednou dřív přeinstaloval a vše v pořádku a ten SP1 je ten uplně stejnej na jiným pc. To chkdsk jsem zkoušel když to projelo tak to psalo byla nalezena aspon jedna chyba. Zkrátka jsem tento pc před časem přeinstaloval a šel a ted když jsem to udelal uplne stejne nejde pri instalaci sp 1 se restartoval a pak už to co jsem popisoval.
mariaki (116)|18.5.2014 19:02
te jsem skusil preinstalovat a pozformatovani hdd se myslím kopírují soubory nebo tak něco a v průběhu toho vyskošila modrá smrt a nahoře to psalo page_fault_in_nonpaged_area
kevin00 (10238)|18.5.2014 19:18
Proveď test pamětí pomocí Memtestu a pevného disku utilitou výrobce.
mariaki (116)|18.5.2014 19:35
ramky jsou ok jdou i v jiném pc a kdyz dám jiné funkcni ramky do tohoto tak to taky nejde

---------- Doplněno v 19:35 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:34 ----------

měl jsem hdtune ale u vseho bylo ok ale jeden radek byl zlutý a hdd mi uz drive delal takove zvlastni zvuky nekdy se opakovyl takove zvuky jako kdyz nabiha a pak to spadlo. takze jstli to neni hdd no nwm muzu skusit sehnat jiny na vyzkouseni
mariaki (116)|18.5.2014 19:46
Tak tady je asi konec snažení když jsem ten pc ted zapojil do elektriky tak se hned zapl a pak nic jen huci vetraky a hdd se ani neroztoci myslim ze to je deska protoze ta co jsem mel predtim delala to same
ICE_D (2754)|18.5.2014 20:23
[QUOTE=mariaki;556900]Mám zákl desku asus a7v8x-x,[/QUOTE]

Hele presne tuhle jsem mel kdysi taky a taky odesla :(
john (877)|19.5.2014 00:40
BTW: a predtim jses do nouzoveho rezimu dostal nebo ne?
HDD se ani neroztoci?... to asi deskou nebude...
zkus PC komplet rozebrat a znovu slozit / a rovnou radeji vymen IDE kabel, ten docela rad blbne... /
mariaki (116)|19.5.2014 20:42
ne nedostal je možné vyměnit ide kabel od machaniky za ide kabel který byl k sys. disku. Ide jsou kšandy že? Ale stejně si myslím že to bude deskou tam ani nenaběhne nic na monitoru ani název ty desky vůbec nic ta co jsem měl kdysi tohle dělala taky. Ale to že se hdd neroztočí mi je divný když je ke zdroji ale ne kabelem k desce tak by se měl roztočit ne?
mariaki (116)|21.5.2014 18:37
Diky moc vyměnil jsem ten ide kabel a je to zatím ok ted přeinstaluju system a uvidime.