reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Neustálý restart pc

Ebri (6)|18.5.2014 10:38
Zdravím, mám takový problém: pc mi jede v pohodě, ale někdy se náhle prostě začne samo restartovat pořád dokola, tak to chvíli vypnu, třeba za hodku zapnu a pak už zase jede v pohodě. Není v tom žádný řád, může jet třeba v pohodě 2 dny a pak zase ten restart. Disk by měl být ok, paměti by měly být ok, procesor ok, zdroj snad taky, tipuju to na základní desku... Neví někdo co bych měl ještě zkusit? testy jsem dělal: memtest, 3d mark, hd tune. tady je můj pc: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0TUP011LIL01008Q0111VK01155I011M2K011RAD010TM00100BN011O1X010T7A01125D011MPE01 Díky všem co poradí
ICE_D (2754)|18.5.2014 10:47
Jak vypadaji teploty? Koukal jsi se dovnitr? Jestli jsou vsechny kabely spravne dorazeny, jestli je grafika napevno ve slotu? Zkousel jsi jet na integrovanou? Koukal jsi jestli je procesor resp. chladic dorazeny na procesor? Jsou vsechny vetraky ciste a bez prachu? Jak dlouho jsi projizdel ten memtest? Chce to nekolik hodin, idelane pres noc...
Ebri (6)|18.5.2014 10:55
Teploty jsou ok, kolem 30°C, koukal jsem dovnitř, kabely jsou ok, všechny jsem to zkoušel, na integrovanou jsem jet nezkoušel, ten chladic poznám jak? Jojo, bez prachu, ten memtest jsem bootoval z flashky, dělal se tak 40 minut a pak mi to samo napsalo že pass completed, press esc to exit.
Sir_Toudy (14)|18.5.2014 11:10
No ja si myslím, že máš slabý zdroj.... Máš tam 400W a keď si pozrieš technické údaje grafickej karty, tak tam sa píše, že potrebuješ 450W. Síce toľko karta určite neberie, ale býva to vypočítané na celú zostavu. Pre zaujimavosť skús pustiť PC cez nejaký wattmeter a zistíš koľko PC berie wattov. Samozrejme v závislosti na činnosti PC.
Ebri (6)|18.5.2014 11:11
myslím že slušný: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140000000000TM0 měl by to zvládat v pohodě
Sir_Toudy (14)|18.5.2014 11:16
Moja zostava žerie sem tam aj 600W, ale radšej mám tam 1000 w zdroj.
ICE_D (2754)|18.5.2014 11:21
To je nesmysl, ja jsem provozoval na tomhle 400W zdroji 7850ku, ktera ma o 50W vyssi prikon nez 7770 a v pohode. Vsimni si hlavne udaje Max. spotreba karty - 81W, pridej procesor 77W a nejaky ty dalsi serepeticky jako disky, ramky, vetraky (vse si bere max. okolo 5W kus), tak Ti vyjde, ze pres 200W to zrat proste nemuze. Takze 400W zdroj by utahle takovyhle sestavy dve ;)

No s tim chladicem, proste za nej zkus jemne zatahat, jestli se nevikle, jestli ne, tak je to v pohode. A hlavne pokud jsou teploty OK, tak tam problem by byt nemel...

Asi zbytecnej dotaz, ale reinstall systemu predpokladam probehl?
Ebri (6)|18.5.2014 11:24
Aha, tak chladič je ok. No reinstall neproběhl.. Nějak se do toho nehrnu, ani nevím jak to funguje, to mi data asi nezůstanou že? Ale napadlo mě, že jestli je chyba v systému, tak jsem tak před měsícem dělal image disku, tak bych ho tam mohl dát, tam je ten systém novější, třeba tam ta chyba ještě nebude, ne?
ICE_D (2754)|18.5.2014 11:29
No, nejlepsi by bylo data zazalohovat (externi harddisk, flashka, DVDcka), a pri re-installu naformatovat harddisk. Mas ten disk aspon rozdelenej, abys formatoval jen tu cast, kde mas system? Pak Ti data na jinem pismenku disku zustanou. Napriklad mas C: 200GB a D: 800GB a kdyz zformatujes C-cko, tak prijdes jen o to co je na te casti a ten zbytek na D-cku zustane nedotceny ;)

V BIOSu zvolis boot z DVD, PC si nenacte win z HDD, ale instalacku z DVD a v ramci te instalacky dostanes moznost zformatovat HDD, je to vcelku jednoduchy, jen je vopruz, ze pak musis nainstaolvat vsechno, cos mel nainstalovano pred formatem - ovladace i programy...

No ale pro zacatek muzes zkusit ten image....
Ebri (6)|18.5.2014 11:34
Rozdělené to bohužel nemám, a tu zálohu jsem právě dělal ten image, at to mám všechno spolu, protože už mi předtím odešel 2x disk... Když se to začne příště restartovat, tak tam teda zkusím dát tu image. Takže to tipujete na pokažený systém? Nebo to může být i něco jiného? btw. jak se jen tak od sebe rozesere systém? :D
Sir_Toudy (14)|18.5.2014 11:40
Tak neviem.... Asi to píšu v technických údajoch len tak :-)
Zo skúsenosti viem, že moja grafika nechcela fungovať, keď som mal použitý 600W zdroj a pritom si maximálne berie podľa technických údajov okolo 500w. Minimálne treba 850W zdroj. Bližšie info viď: http://graficke-karty.heureka.sk/asus-ares2-6gd5/specifikace/

A To mi teraz PC žerie cca 250w keď nič nerobím a predsa potrebujem minimálne 850w zdroj.

V tomto prípade postačuje 400W zdroj na činnosť vo windowse, ale ako náhle sa požaduje na zostavu výkon, tak potrebuje PC aj poriadne Ampére :-)
Však to je len môj postrech.... Treba vyskúšať silnejší zdroj a nie šlapať na hrane....
Ebri (6)|18.5.2014 11:43
Nemyslím si, že to bude zdrojem, už podle toho co psal NFS_ICE, navíc ten pc už mám zhruba rok, a začala se to dít až teď, a to jsem byl normálně ve windowsech, nehrál jsem žádnou hru..
Sir_Toudy (14)|18.5.2014 11:47
Skús takýto obyčajný wattmeter a budeš vidieť reálnu spotrebu Tvojho PC: https://www.google.sk/search?q=merac+spotreby&sa=X&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ei=-YB4U7jtCMje7AaxnIGgBA&ved=0CD8QsAQ&biw=1887&bih=913#facrc=_&imgdii=_&imgrc=2Q8jMHlgkF4SAM%253A%3BtbejGbKRrO4J0M%3Bhttp%253A%252F%252Fqtech.sk%252Fstatic%252Fimages%252Fproducts%252Fvidlicovy-merac-spotreby-energy-monitor-3000.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fqtech.sk%252Fnastroje-naradie%3B200%3B200.
Ja to mám stále na očiach a keď testujem PC, tak vidím koľko to wattov žerie... A naviac mi Žralo PC pri mineri, kde sa spotreba udržovala aj na vyše 700W...
Sir_Toudy (14)|18.5.2014 11:52
Však časom začne zdroj vykazovať kolísavé napätie z dôsledku jeho nie vhodného použitia. A netreba prehľiadnuť účinnosť zdroju. V Tomto prípade je to 85%. Už som v minulosti riešil výmenu zdrojov na PC s podobnéj príčiny.
ICE_D (2754)|18.5.2014 11:53
[QUOTE=Ebri;556878]Rozdělené to bohužel nemám, a tu zálohu jsem právě dělal ten image, at to mám všechno spolu, protože už mi předtím odešel 2x disk... Když se to začne příště restartovat, tak tam teda zkusím dát tu image. Takže to tipujete na pokažený systém? Nebo to může být i něco jiného? btw. jak se jen tak od sebe rozesere systém? :D[/QUOTE]

No jsou to windows, ty narozdil od listi nepadaj jen na podzim :D To se proste stat muze, ja nerikam, ze je to urcite systemem, ale minimalne bych zkusil reinstall nez pobezim reklamovat desku ;)

[QUOTE=Sir_Toudy;556879]Tak neviem.... Asi to píšu v technických údajoch len tak :-)
Zo skúsenosti viem, že moja grafika nechcela fungovať, keď som mal použitý 600W zdroj a pritom si maximálne berie podľa technických údajov okolo 500w. Minimálne treba 850W zdroj. Bližšie info viď: http://graficke-karty.heureka.sk/asus-ares2-6gd5/specifikace/

A To mi teraz PC žerie cca 250w keď nič nerobím a predsa potrebujem minimálne 850w zdroj.

V tomto prípade postačuje 400W zdroj na činnosť vo windowse, ale ako náhle sa požaduje na zostavu výkon, tak potrebuje PC aj poriadne Ampére :-)
Však to je len môj postrech.... Treba vyskúšať silnejší zdroj a nie šlapať na hrane....[/QUOTE]

Ty technicke specifikace jsou nadhodnocene kvuli lidem, ktery si kupujou srajdy typu EuroCase, Approx, LC Power a dalsi shit znacky, tam opravdu potrebujes vyssi vykon zdroje, aby to slapalo. U kvalitniho zdroje staci se ridit TDPckem jednotlivych komponent. Jak mi jinak vysvetlis, ze moje R9 280X ma doporuceny zdroj 750W a v klidu mi bezi na 500W Seasonicu? ;) Zadne restarty, zadne zasekavani, proste bez problemu.
Sir_Toudy (14)|18.5.2014 12:02
Tak to je zaujimavé.... Ale predsa... keby si spustil v PC miner na bitcoin, tak neverím, že by Ti ten zdroj udržal tú kartu....
A čo sa týka reklamácii, tak ako predajca, by som neprijal reklamáciu, pokým su neni dodržané základné požiadavky na zostavu podľa technických údajov od výrobcov jednotlivých komponentov.
ICE_D (2754)|18.5.2014 12:06
Zkousel jsem stress test, bezelo to na 100 procent vytizeni pres 15 minut, teploty v cajku, stabilni to bylo.. Nevim, nemam ambice se poustet do takovy blbiny jako je tezba bitcoinu ;) Ja mam grafiku na hrani...

Ty naroky na zdroj nejsou striktni, jsou doporucene... A ze by nekdo neprijal reklamaci o tom jsem v zivote neslysel, ten prodejce nema paku, jak zjistit v cem ta deska bezela. Ja mu klidne muzu tvrdit, ze mam 1000W zdroj a on mi nedokaze ze ho nemam.
Sir_Toudy (14)|18.5.2014 12:12
Težba na bitcoin na grafikách už dávno nie je rentabilný... Ale dobre to skontroluje Grafiku čo sa týka odvody teplôt a napäťovej stability v PC... Ale musím uznať, že Tvoja grafika je dobrý kúsok a vo všeobecnosti platí, že čím novšia grafika, tak je s väčším výkonom a menšou spotrebou čo sa týka na jednotku výkonu na jeden watt. ... No som zvedavý čo tejto zostave je.... Budem sledovať ako sa to vyrieši :-) :-) :-)
Ventero (1280)|19.5.2014 21:52
Tohle, když mi dělal jeden komp, co jsem měl na servis, tak jsem musel přeletovat kondík na MB. Což pomohlo jen tak, že to prodloužilo čas, kdy se projevila závada, jelikož jsem nechtěl měnit ostatní C (již žádné další viditelně vadné, takže bych jich musel přeletovat asi půlku - vytipovaný okruh), tak konečné řešení bylo vždy po vypnutí počítače vypnutí kolébky u zdroje - tedy od šťávy. Od té doby se závada neprojevila.