reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém se zvukovou kartou

deejaywolf (1)|30.5.2014 13:15
Dobrý den.
Koupil jsem si USB zvukovku Asus Xonar U7 Echelon a monitory KRK Rokit 5 G3.
Problém je takový, že se z repráků ozývá brum(static noise) a pískání. Pískání se mění, když něco dělám na kompu(jezdím myši, scrolluju, atd.) Pokud dám hlasitost repro na -30dB, tak to skoro nejde slyšet, ale to není řešení problému. Hlasitost ve Windowsech na to vliv nemá.
Zkoušel jsem zvukovku i repráky zapojit na jiném kompu a dělalo to víceméně to samé. Kravál přestane, pokud odpojím zvukovku z USB, nebo kabel reprák-zvukovka ze zvukovky, takže v kabelech to taky není. Jsou to kvalitní pozlacené cinch/cinch.
Zkoušel jsem i repráky zapojit přes prodlužku do jiné místnosti, dokonce i přes prodlužku, kde na uzemění(i když by se to nemělo:), ale problém to nevyřešilo.
Koupil jsem i zlacený USB kabel s ferity, ale pořád to samé.
Taky jsem vypojil všechny věci z USB(vlastně i monitor) a nechal jen klávesnici a zvukovku, ale pořád to samé. Zkoušel jsem zapojit zvukovku i přes usb hub, pořád nic.
Jediný pokrok nastal, když se rozdělil USB kabel zvukovka-počítač na dvě části datová/napájecí a k napájeci se přidal adaptér, takže teď je to napájeno ze sítě. Taky se na kabel přidaly nějaké ferity a filtr.
Brum teď skoro nejde slyšet, pískot taky ne, až do té doby, než zapnu VLC player, Winamp, nebo třeba i Firefox, pak začne pískot(řekl bych že docela pravidelný). Prostě aplikace, co přehrávají hudbu. U některých je třeba dát play, u jiných stačí, když jsou zapnuté. Po vypnutí je zase všechno v cajku.
Koupil jsem si z ebaye i Ground loop isolator, ale po připojení mezi zvukovku a kabely k reprákům se pískot akorát zesílil.
Komp mám desktop, W7 64bit, Intel i5, Gigabyte 7950 3GB, 16GB RAM, zdroj Fortron Aurum Gold 600W.
Budu rád za každou radu.
Díky