reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sluchátka HyperX Cloud - pohledem uživatele

flanker (1579)|4.6.2014 19:53


Kdo by neslyšel o značce HyperX. Je to samostatná větev značky KIngston, která se zaměřuje na paměťová zařízení a také SSD. Samotná sekce HyperX je více směrována na zájmy hráčů a hardwarových nadšenců. Můžeme si jen vzpomenout na paměti DDR3 HyperX série s vysokými takty 2400 až 2800 MHz, tak i nové HyperX Fury s výborným poměrem cena/výkon/design. A nebo HyperX SSD disky. Nově se HyperX pustila i do herních periférií a příjemně překvapila. Alespoň dle mého pohledu.



Můžete hrát nejen v kanceláři, ale také třeba na Dreamhacku :)


Sluchátka se nachází v poměrně velké krabičce , která nás informuje o zaměření sluchátek pro hráče a základních informacích - čistém zvuku a nebo design ze Švédska /nejspíš proto, že HyperX sponzoruje i Dreamhack a je možnost tak komunikovat napřímo z mnoha top hráči)


Z boční strany vidíme hlavní informace o konstrukci sluchátek


A zezadu potom zdůraznění měkkého náhlavníku, uzavřených mušlí a nebo audio ovládání na kablíku sluchátek.



Po základním otevření balení vytáhneme tuto exkluzivní krabičku s logem HyperX. Stříbrný nápis na černém pozadí působí dojmem něčeho cenného.


Jakmile odklopíme horní víko, v pěnovém polyuretanu vidíme sluchátka v celé své kráse, ve spodní menší části je další krabička s kablíky.


Asi i samotný manager divize HyperX je náruživým hráčem :-)


A co tedy všechno uvnitř tvoří přílušenství sluchátek? Vidíme dvojici náhradních náušníků-ty jsou z jiného materiálu a můžete si vyměnit kožené za velurové, to se může hodit. Dále odnímatelný mikrofon, kabely pro zapojení sluchátek, kabel s audiovladačem (mute+ovládání hlasitosti) a přenosnou "LANPARTY" taštičku pro vložení sluchátek.


Samotná sluchátka jsou jsou bytelná, nikoliv však těžká. Všimneme si hned zodbení náušníků s logem HyperX. Jejich konstrukce je kombinací plastu a leštěného hliníku. Základ hlavového mostu tvoří hliník. Náušníky jsou k němu přichycené přes pohyblivý kloub ve svislé rovině pohybu. Do boku tedy náušníky nijak neotočíme-pouze krutem přes ohyb hlavového mostu. Vrátím se tedy k samotnému hlavovému uložení - to je v hlavové části obestřeno koženým plostrováním a při osazení na hlavu sluchátka padnou jako ulitá, ani nijak netlačí, ani váha není příliš velká. Z horní strany hlavového mostu je znovu logo HyperX.


Kabel sluchátek je už v základu dlouhý, dosahuje okolo 1m a můžeme k němu napojit ještě prodloužení s ovladačem, poté je celá délka kabelu slušné 3 metry. Maximální "krut" sluchátek vidíte na fotografii...


Do levého náušníku potom patří odnímatelný mikrofon s autodetekcí. Ten je 15 cm dlouhý a polohovatelnýn dle libosti. Chválím, že se zvolená pozice mikrofonu nijak nevrací do původní polohy.

Specifikace

Měniče: průměr 53mm s neodymovými magnety
Impedance: 60 ohm
Frekvenční rozsah: 15Hz - 25kHz
Redukce hluku: pasivní, zhruba 20dB
Frekvenční rozsah mikrofonu: 100Hz - 12kHz
Citlivost: -39dB
Délka opleteného kabelu: 1m základ+ 2m prodloužení
Hmotnost: 350g

Praxe




Jedna z původních testovacích sestav, kde jsem odzkoušel funkce základní desky Asus ROG Z97 Maximus VII Hero - Soundstage a Sonic Studio. Musím říci, že po porovnání tří sluchátek (od pecek, přes Razery Electra až po HyperX) jsem měl jasno....
Nejsem vyloženě audiofil, co by si přehrával hudbu zásadně ve formátu FLAC a řešil zašuměnost 256 kb/s MP3 souborů. Mnohem častěji už člověk k poslechu využívá různé online soundtracky, online rádia. Z her jsem zaměřen na akční tituly. Jmenovitě obstarožní Quakelive, nicméně zde je zvuk velmi důležitý a správná reakce i na základě zvukového vjemu je zásadní. Ostatně, stále jsem celkem aktivním hráčem a dá se říci s profi zkušeností (Quake 3 a následně tedy Quakelive). Z ostatních her si tu a tam dopřeju Crysis a nebo Battlefield 3/4. času už ale není tolik.

Hudba: I díky Sonic Studiu jsem mohl krásně porovnat zvukový projev. Hlasitost je při zapojení extrémní (proto si náležitě snižte na ručním ovládání hlasitost), odrušení od okolí je rozhodně nejlepší. Nemohu srovnávat s jinými profi sluchátky, ale v tomto byly Razer Electra pozadu. Nemluvě o delším užívání sluchátek, kdy mě Razery po pár hodinách už tlačily na hlavě. HyperX Cloud jsou pohodlnější. Razer Lectra jsou skvělé při výrazných basech, to je jediná položka, kde jsou zhruba pocitově srovnatelné s HyperX. V ostatních polohách zvuku mi nové Cloudy přijdou čistčí a výraznější.
Hry: V herní oblasti Quakelive jsem byl naprosto spokoje, to už jsem zkoušel zas na sestavě s Crosshair V Formula-Z a tudíž o něco horším integrovaným kodekem na desce, než má novinková Maximus VII Hero. Zvuky po doladění přes realtek ovládání jsem si v QL náležitě užíval, byl znát i bez dedikované zvukové karty dmírný posun dopředu v rozpoznání zvukových efektů. Na Crysis to chce ještě čas, ale v QL jsem si již dobře navykl :)

Závěr:
Za cenu okolo 2500 korun s daní je už třeba přemýšlet, jaká sluchátka budou pro váš cíl dostatečná. Je to takový mainstream sluchátek, i když stále pro většinu lidí cenově nedostupný. Nicméně musím říci, že sluchátka si z mého pohledu cenu obhájí, jsem naprosto spokojen. Nejenom jsou pohodlná, ale i technické zpracování je na vysoké úrovni. Zvukový projev je už onou třešničkou na dortu a myslím, že uspokojí nejen hráče, ale i nadšence do hudby (ve spojení s dedikovanou zvukovou kartou). jedinou výtku, jako uživatel "laik", bych měl k nemožnosti sklápět náušníky směrem dovnitř a nebo v možnosti polohování náušníku i ve vertikální rovině.