reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lenovo problem,grafika?

Georginek (2957)|6.6.2014 20:02
Zdravim panove,
mam tu Lenovo G780 a na nem jsem z vysledku testovani diagnostikoval vadny graficky cip Nvidia, chtel bych se zeptat, jestli souhlasite s moji diagnozou, popripade jestli mate nejake napady.....

Notas jsem dostal s tim, ze se vypina a zasekava. Vycistil jsem chlazeni - bylo fakt zadelany,ale nejak extra se neprehrival, myslel jsem si, ze to pomuze, ale nic. Prepastoval jsem CPU i GPU, ve Windows zapnul minidumpy a zacaly se objevovat BSOD - vsechny se tykaly nvlddmkm .sys

V safe modu to slape bez chyb, v normalnim modu skoci BSOD vetsinou tak 1-2 minuty po nabehu systemu. A je porad stejna.......
Predtim jsem jeste otestoval HDD, ktery je bez chyb a vadnych sektoru, CPU prez OCCT, Intel grafiku take prez OCCT a Videostresstest Intel grafiky, a prez noc pomoci GM RAM - tez bez chyb.

Kdyz se v BIOSu prepne pouze na Intel grafiku, BSOD se neukaze

Odinstaloval jsem ovladace jak na Nvidii, tak na Intel, stahnul aktualni, Nvidie byla 297....a ted je tam 337, aktualizoval DirectX, predtim samozrejme vycistil system pomoci DriwerSweeper ( toho noveho programku )

viz vypis z WhoCrashed a minidump prikladam k nahlednuti:

crash dump file: C:\Minidump\060614-23649-01.dmp
This was probably caused by the following module: nvlddmkm.sys (nvlddmkm+0x14F530)
Bugcheck code: 0x116 (0xFFFFFA800401F4E0, 0xFFFFF8800F62C530, 0x0, 0x2)
Error: VIDEO_TDR_ERROR
file path: C:\Windows\system32\drivers\nvlddmkm.sys
product: NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 337.88
company: NVIDIA Corporation
description: NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 337.88
Bug check description: This indicates that an attempt to reset the display driver and recover from a timeout failed.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: nvlddmkm.sys (NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 337.88 , NVIDIA Corporation).
Google query: NVIDIA Corporation VIDEO_TDR_ERROR



On Fri 6.6.2014 17:25:54 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Minidump\060614-24226-01.dmp
This was probably caused by the following module: nvlddmkm.sys (nvlddmkm+0x14F530)
Bugcheck code: 0x116 (0xFFFFFA8003E094E0, 0xFFFFF8800F63D530, 0x0, 0x2)
Error: VIDEO_TDR_ERROR
file path: C:\Windows\system32\drivers\nvlddmkm.sys
product: NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 337.88
company: NVIDIA Corporation
description: NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 337.88
Bug check description: This indicates that an attempt to reset the display driver and recover from a timeout failed.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: nvlddmkm.sys (NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 337.88 , NVIDIA Corporation).
Google query: NVIDIA Corporation VIDEO_TDR_ERROR



On Fri 6.6.2014 14:54:49 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Minidump\060614-14211-01.dmp
This was probably caused by the following module: nvlddmkm.sys (nvlddmkm+0x1B43E8)
Bugcheck code: 0x116 (0xFFFFFA80042FE010, 0xFFFFF8800F5B63E8, 0x0, 0x2)
Error: VIDEO_TDR_ERROR
file path: C:\Windows\system32\drivers\nvlddmkm.sys
product: NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 337.88
company: NVIDIA Corporation
description: NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 337.88
Bug check description: This indicates that an attempt to reset the display driver and recover from a timeout failed.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: nvlddmkm.sys (NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 337.88 , NVIDIA Corporation).
Google query: NVIDIA Corporation VIDEO_TDR_ERROR



On Fri 30.5.2014 15:35:39 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\memory.dmp
This was probably caused by the following module: nvlddmkm.sys (0xFFFFF8800F5C43E8)
Bugcheck code: 0x116 (0xFFFFFA8007990010, 0xFFFFF8800F5C43E8, 0x0, 0x2)
Error: VIDEO_TDR_ERROR
file path: C:\Windows\system32\drivers\nvlddmkm.sys
product: NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 337.88
company: NVIDIA Corporation
description: NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 337.88
Bug check description: This indicates that an attempt to reset the display driver and recover from a timeout failed.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: nvlddmkm.sys (NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 337.88 , NVIDIA Corporation).
Google query: NVIDIA Corporation VIDEO_TDR_ERROR

Otestovat Nvidii treba prez VideoStressTest nemuzu, pac ve Windows to hned po nabehu hodi BSOD, a pri bootovani to podporuje pouze integrovany graficky ovladac.
A testik prez OCCT taky nespustim......

Nejake napady? :angel
Georginek (2957)|8.6.2014 14:13
O zaruce nevim, musim to zjistit.
Ja vlastne ani zadnou hru, nebo HD video nepustim, pac to hodi BSOD tak 1-2minutu po startu ( a behem tyhle doby jeste nabihaji ostatni programy )

Zkusim ty registry, to druhy uz jsem udelal predtim. Jakmile se Nvidia deaktivuje, bezi to normalne......:)
Georginek (2957)|8.6.2014 20:17
Tak ani jedno z reseni nejde, BSOD sice zmizi ale zasekne se to tak jako tak :D Tvari se to jako funkcni jen do doby, nez se spusit nejaka aplikace 3d, nebo pokud se otevre nejaka soucast programu Nvidie - prakticky se ani neda vlezt do nastaveni Nvidie a zmenit jakou gk pro urcitou aplikaci ma notas pouzivat. Ihned se to zasekne. Uz jsem zkusil nekolikere ovladace, ruzne navody z netu, upravy registru, a uz me to nebavi. Takze asi bych to videl na reinstall do tovarniho nastaveni a kdyz to bude delat dal, tak je asi vadny cip.
Dle Lenovo Warranty je to v zaruce jeste pul roku, nevim jak je to se zarukou v CR....To musim zjistit.