reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nefunkční připojení k wifi

hadrhadrovic (3)|9.6.2014 13:17
Ahoj,
mám problém s připojením k domácí síti wifi.
Náš router je rozdělěný na tři wifi abychom si doma netahali po síti viry. Na mém notebooku ale funguje asi tak jeden týden v měsící. Divný ale je, že když se na mojí wifi připojí otec s mobilem tak mu funguje kdykoli bez problémů.
Nemyslím, že by byl problém v ntb, protože na wifi u kámoše se bez problému připojím.

Za pomoc díky a pokud už tu podobný téma bylo tak se omlouvám.
durib (1141)|9.6.2014 15:44
Místo 3 sítí bych udělal jednu a do firewallu dal jednoduché pravidlo pro AP isolation.
bastlir (328)|10.6.2014 23:09
Asi nechápu souvislost rozdělení wifi s virama. Žádný router tě sám o sobě od virů neuchrání. Tady se jedná o ochranu vnitřní sítě před přístupem zvenčí. Proto, jak tu navrhuje durib, nastav jen jednu síť, ale pokud to router umožňuje, nastav filtr MAC adres.
Že ti připojení funguje u kámoše, není žádný argument. Tuším, že na NB máš osmičky. Pokud ano, přejdi na Win7 a budeš mít po problémech. Existuje totiž trojlístek pasystémů - Milenia - Visty a Win 8.
DrZelenka (2491)|11.6.2014 06:10
[QUOTE=bastlir;557888]Asi nechápu souvislost rozdělení wifi s virama. Žádný router tě sám o sobě od virů neuchrání. Tady se jedná o ochranu vnitřní sítě před přístupem zvenčí. Proto, jak tu navrhuje durib, nastav jen jednu síť, ale pokud to router umožňuje, nastav filtr MAC adres.
Že ti připojení funguje u kámoše, není žádný argument. Tuším, že na NB máš osmičky. Pokud ano, přejdi na Win7 a budeš mít po problémech. Existuje totiž trojlístek pasystémů - Milenia - Visty a Win 8.[/QUOTE]

To má dotyčný kvůli nějaký blbosti vyhodit 2500kč za novej systém? :notsure


Otevři si v notebooku síťová připojení a zkontroluj, zda nemáš nastavenou IP napevno (a kamarád má náhodou nastavenou síť tak, že ses trefil a funguje to).

Pak bych případně pokračoval resetem "postiženého" routeru do továrního nastavení a znovunastavení všeho od nuly - tím se vyloučí chyba v nastavení (např. DHCP přidělující IP podle MAC adresy a u tvého ntb má nastavenou blbost) a vyhodíš tu blbost s 3 sítěma.
hadrhadrovic (3)|11.6.2014 14:02
Filtr MAC adres a Win7 mám celou dobu.
To nastavení jediný wifi bohužel nezáleží na mě, fotr mě k tomu odmítá pustit. Chci jen vědět, jestli existuje něco, co můžu udělat od počítače aby nebylo třeba sahat na router.
Navíc přes kabel to normálně funguje .. jen ta wifi má nějaký problém.
durib (1141)|11.6.2014 14:31
Filtr MAC je na prd, akorát obtěžuje a nic neřeší.
Od počítače se můžeš připojit na router a změnit nastavení.
Tátovi ukaž tohle vlákno a teď něco pro něj: 3 wifi sítě jsou zhovadilost, zvláště když existují pouze proto, aby na jednotlivá zařízení nebylo navzájem vidět. Toto chování zastane jednoduché pravidlo ve firewallu (najdi si AP isolation).
Tomak_CZ (392)|11.6.2014 14:33
Taky může pomoci nový firmware routeru, nebo ovladače wifi
Miroslav87 (4)|5.12.2018 08:40
Dobrý den přes kabel modem to pořad pořád výpadký mě tě mám router nově ale rychlost internet 21 mb/s ale přes kabel 23 mb/s tak nevím kde chyba jeslí u poskytovatel o2 nebo v router prosím poradit Děkuji Vojtíšek