reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak se projevuje špatný procesor.

mariaki (116)|11.6.2014 20:27
Zdravím, poradí mi někdo jak se projevuje špatný procesor? Mám takový dojem, že je spálený ale zaráží mě, že pc jde zapnout ale jakmile příjde na pc nějaká zátěž tak spadne. Začalo se to dít až potom co jsem procesor přetaktoval. Mám Athlon 2500+
Salamander (6177)|11.6.2014 20:55
A vratil jsi nastaveni do puvodnich hodnot? Neprehriva se?
Pokud bys ho spalil tak by PC neslo vubec zapnout ... a navic "novejsi" Athlony uz snad mely teplotni cidla
bastlir (328)|12.6.2014 00:28
[QUOTE=Salamander;557948]A vratil jsi nastaveni do puvodnich hodnot? Neprehriva se?
Pokud bys ho spalil tak by PC neslo vubec zapnout ... a navic "novejsi" Athlony uz snad mely teplotni cidla[/QUOTE]

Ono to tak úplně není. Sám jsem kdysi přetaktoval procesor a podcenil jsem chlazení a prostě jsem jej tzv. načal. Po startu PC chvíli běžel, ale pak i po menší zátěži se PC vypnul.
Jenže mnohdy vadné kondenzátory (nafouklé) v okolí procesoru nasimulují jeho poruchu. Předpokládám ale, že tazatel jejich kontrolou začal. A také ... zda sedí a je namazaný pastou chladič.
johny__g (6387)|12.6.2014 08:48
Athlon 2500+ do socketu A? Ten žádné tepelné a jiné ochrany nemá. Nicméně to co popisuješ může způsobovat nejen vadný CPU. Musíš testovat postupně jednotlivé komponenty. ideálně na čistém systému, aby se vyloučila SW chyba.
bastlir (328)|12.6.2014 10:11
[QUOTE=johny__g;557971]Athlon 2500+ do socketu A? Ten žádné tepelné a jiné ochrany nemá. Nicméně to co popisuješ může způsobovat nejen vadný CPU. Musíš testovat postupně jednotlivé komponenty. ideálně na čistém systému, aby se vyloučila SW chyba.[/QUOTE]

S tím souhlasím. Já navíc (pokud tam jsou) vytáhnu z desky všechny karty. Tedy až na GK, pokud není integrovaná. Svého času u jednoho PC zlobila karta se SATA.
Ale z 95% tipuji CPU, pak možná zdroj a to ostatní. To zatracené přetaktovávání!

Ještě si vzpomínám ... některé bordy v BIOSu umožňovaly vypnout teplotní alarm a rovnou vypínaly PC. Takže ještě se podívat na nastavené limity.
mariaki (116)|14.6.2014 20:17
Díky za rady, chtěl jsem vědět jestli by to nemohlo být deskou pravděpodobně to bude tím že tam byla stvrdlá stará pasta a já jak jsem zkoušel jestli chladič sedí tak jsem ji nejspíš odělil a pak už nevedla jak má. Ale stalo si mi to co jste popisoval bastlir "Sám jsem kdysi přetaktoval procesor a podcenil jsem chlazení a prostě jsem jej tzv. načal. Po startu PC chvíli běžel, ale pak i po menší zátěži se PC vypnul." Jinak kondíky jsem samozřejmě kontroloval jsou ok. paměti taky a gk taky.

---------- Doplněno v 20:17 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:13 ----------

Pokusím se od někoho sehnat procesor pastu a zkusím to pak už jedině deska protože tam je už téměř vše nové já jsem se na tomto pc učil jak nainstalovat a zprovoznit system takze jsem ho neustále "natvrdo" vypínal a restartoval tak jestli mu to nedělalo dobře. Jinak bych chtěl vědět jestli to nemůže být deskou (Asus A7v8x-x)
bastlir (328)|15.6.2014 01:28
Tak samozřejmě, že obecně elektronika nemá ráda tzv. studené restarty. Přesto to na desku (kondiky jsou tedy OK) netipuji. Kvůli jednomu máznutí procesoru nemusíš hned kupovat pastu, protože pokud nestavíš PC, tak ji už neužiješ. Zajdi do servisu, ať ti tam procesor namažou. Neboj cestou domů ti určitě nazaschne. Nezapomeň jen obě plochy řádně očistit a pak stačí jen slabá vrstva pasty. Pak neotoč procesor v soklu!
mariaki (116)|16.6.2014 16:24
co myslíte tím "Pak neotoč procesor v soklu!"
ICE_D (2754)|16.6.2014 19:01
Aby jsi ten procesor pri vkladani zpet do patice (socket, lidove sokl) nepootocil spatnym smerem ;) Je to ctverec, ale jen jedna poloha v patici je spravna - musis sledovat piny (jehlicky) zespoda ;)
mariaki (116)|17.6.2014 15:37
Jo takhle :D jasne ja tam mam na soklu a na procesoru šipky. :D