reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pevné disky, optické mechaniky: Jak oživit externí USB HDD

Neregistrovaný (0)|16.6.2014 15:23
Tazatel: VITEK2442

Znění dotazu: Ext.HDD byl připojen k STB Evolve Galaxy a nahrávaly se na něj filmy z tv.Po několika letech užívání najednou nebylo možné na něj nahrávat(přehrávat nahrané ano) a zakrátko už ani to.Na disku se nacházejí nahrávky o které bych nerad přišel.Po připojení k PC s WIN XP jej nedetekuje.Kontrolka HDD svítí stabilně zeleně.Dříve blikala červeně a načetl se obsah.Snažím se jej nějak oživit ale jsem v koncích.Rady na netu mi nepomohly.Nerudovská otázka "Co s ním?"

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Ext.HDD 2,5´ Toshiba MK5065GSX.
DrZelenka (2491)|16.6.2014 16:18
Na základě popisu "Po několika letech používání" předpokládám, že záruka vypršela.

Rozebrat disk a zapojit napřímo do PC pomocí ATA/SATA rozhraní.

//Doplnění - rozber externí disk pouze tak, aby ti zůstal pevný disk oddělený od rámečku. Ne, že rozebereš i ten disk :D
Neregistrovaný (0)|16.6.2014 17:12
Je to sice dobrý nápad ovšem takovou redukci/rozhraní nemám k dispozici.Disk je po záruce.Uvnitř je mimo disku i destička s elektronikou,čip který tam je se silně zahřívá.Pokusím se někde tu redukci sehnat.Jinak díky za radu.
DrZelenka (2491)|16.6.2014 18:24
Stačí otevřít bočnici PC a připojit ho obyčejným SATA/ATAkabelem za 15kč ;)
ITEK2442 (0)|20.6.2014 17:29
Koupil jsem TinyBox od Evolveo a jeho pomocí jsem disk připojil přes USB k PC.Správce hardware jej našel ale je u něj žlutá ikona s vykřičníkem a ve vlastnostech hláška:zařízení nejde spustit Kód 10.Disk samotný vydává tichý zvuk opakované vrčení.
Před několika dny u nás (družstevní panelák) byly během dne 3 mžikové výpadky elektřiny.Disk je otce který v té době na ten disk nahrával program z tv.Je tedy možné že ty mžikové výpadky mohly způsobit nefunkčnost disku?