Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: PC pro různou činnost v ceně nad 30 000 Kč

Nováček Avatar uživatele Lorem
    Registrace
    Jun 2014

Zaměření pro: různou činnost – Vývoj, programování, zábava

Platforma: nerozhoduje
    Operační systém: Windows 7 Professional 64bit
    LCD monitor: bez LCD

Poznámky a periferie:
    S ohledem na stav a stáří se nechá použít jen skříň. Disky mají něco za sebou a jsou za hranicí běžné spolehlivosti. Samsung 470 si kope na dně životnosti svůj hrob - zzýšená chybovost, neopravitelné chyby a náhlé prodlevy. Napájecí zdroj si odkroutil své a zbyvá jen vymyslet, co se stávající grafickou kartou, neboť mně zajímá a záleží jen na hrubé síle CUDA (výkon cores > počet) s alespoň 192bit, optimálně 256bit sběrnicí doplněnou 2GB DDR5. Dvojice monitorů 1920x1200 s DisplayPort a DVI umí snad dnes úplně všechny VGA. Dobré provozní vlastnosti nikdy neurazí. V porovnání by mělo být CUDA GTX460 paradoxně silnější. Špetka výkonu by se hodila na Fallout 3, řekněmě 75% práce, 25% zábava.

Železným pravidlem zůstává za žádných okoloností nešetřit na zdroji, nikdy a nelituji žadné ceny navích koupit nejkvalitnější možný zdroj. Vybral jsem si Seasonic SS660XP2 – sklízí úspěchy za kvalitní osazení, zvlnění i výborné vlastnosti. Přesně podle mého gusta. Hodně zajímavě působé Nexus Prominent R, která se mi celkem zamlouvá. Fajn vybavená, není nehezká, solidní chlazení a nestojí nejméně. Jen ty recenze jsou takové rozporuplné. Dvojici disků HGST Ultrastar 7K4000 3TB doplním 240GB Corsair Neutron GTX a zbývající nechám na vás.

Upotřebím nejméně 12GB RAM a optimální hodnota by se mohla pohybovat 16GB, dostatečnou rezervou 32GB v budoucích 4 letech, tedy době příštího upgrade. Čtyři kanály jsou lepší, ale kdyby to nešlo, tak prostě dual bude muset stačit. Čtveřice fyzických jader s 8MB L3 s instučkní sadou AES-NI, AVX/2.0 a alespoň základní podporou VT-x (VMWare). Základní desku s dobře navrženou filtrací napájení, dostatečný počet chlazenych fází. Ve výbavě nesmí chybět 2+ USB 3.0, 4+ USB 2.0, eSATA, duální 1Gbps NIC Intel (Teaming) a integrovaný zvukový kodek. Spolehlivá deska vyšší třídy pro dlohodobý stabilní chod bez výstřelků a blbinek. Nerad bych chytal blechy nějaké novotiny jen proto, že praxí prověřená konzerva nezní tak dobře – tim chci říci, že po i7-4790k s chipstem Intel Express Z97 opravdu netoužím. Sestavit si to můžu sám.Stahovací pásky i nářadí ještě doma nějaké mám.

Nexus Promient R – osobní preference, slušná cena i prachové filtry v odhlučnění skříni
    Seasonic SS660XP2 660W – Nic lepšího se snad ani koupit nedá.
    Corsair Neutron GTX 240GB – rezerva 50GiB stačí
    Raid1 3TB HGST Ultrastar 7K4000

Rozpočet jsem si stanovil do 45 000kč bez DPH s rezervou 5000kč. Vyčerpat rozpočet není úplně nutné a děkuji za ochotu, čas i rady.

Výběr načerpán z požadovaných vlastností přefiltrované přes důvěryhodné recenze:
    Corsair Neutron GTX http://www.storagereview.com/corsair...gtx_ssd_review
    HGST US7K4000 http://www.storagereview.com/hgst_ul...us724040ale640
    Seasonic SS660XP2 http://www.jonnyguru.com/modules.php...Story&reid=326
    Nvidia Nsight VS https://developer.nvidia.com/nvidia-...studio-edition
    AMP C++ http://msdn.microsoft.com/en-us/libr...vs.110%29.aspx

Současná konfigurace:
    Enermax Modu82+ 625W EMD625AWTII
    i5-760 Scythe Ninja2
    8GB Kingston KVR1066D3N7/2G
    Gigabyte P55A-UD6
    Samsung 470 256GB MZ5PA256HMDR
    Seagate ES.2 1TB 7200rpm Raid1
    Gigabyte GV-N465UD-1GI
    Chieftec Aegis CH-05B-B
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    Jun 2014

Věcná kritika návrhu vítána. Disky Seagate pouze dokreslují koncovou cenu, Alfacomp ani Alza HGST Ultrastar nevedou, našel jsem je samostatně za cenu 5275Kč bez DPH (6383Kč s DPH).
    Naposledy upraveno uživatelem Lorem: 18-06-2014 v 07:51

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

arctic freezer bych nevolil vzhledem k tomu, že se za podobnou cenu dá pořídit mnohem výkonnější Scythe Mugen 4
    ohledně skříně si myslím, že s tou vybranou neuděláš zle... ale koukal jsi i na Fractal Define R4?
    nelíbil by se ti ssd Samsung 840 Pro nebo Intel SSD 730 či S3500?

osobně bych volil i jinou značku ventilátorů, Arctic jsou dost obyčejné a ne úplně tiché, co ENERMAX UCTB12P PWM a be quiet! Pure Wings 2 140mm?

Registrace
    Jun 2014

Především díky za reakci.

Výměna chladiče zní jako rozumný nápad s cenovým rozdílem nula nic, ovšem ventilátory be quiet! Pure Wings 2 140mm stojí téměř 500Kč/kus. Nezpochybňuji radu ani samotnou kvalitu ventilátorů, ale nemohu se ubránit dojmu zbytečnosti investice. Uvnitř samotné skříne produkuje hluk dvojice HDD společně s grafickou kartou GTX465 jež nikdy nepatřila mezi ty tiché. Proto se ptám, jestli má smysl kupovat tišší a mnohem dražší ventilátory. Fractal Define R4 používáte v doporučených sestavách a nelze přehlédnout pochvalné recenze, které Fractal Define R4 přímo srovnávají s Nanoxií Deep Silence. Po přečtení pětice podrobných recenzí nechám Nanoxii. Praktické ukrytí nepoužívaných I/O portu Define R4 nenabízí.

Nelibí, neboť disponují uplně jinými vlastnostmi, než Corsair Neutron GTX, kterému se blíží za podobnou cenu Seagate 600 Pro, ale s mnohem nižší životností. Nad výběrem disku jsem strávil měsíc a za cenu pod 8000Kč v kapacitě 240 – 256GB nekoupím lepší. Byl jsem překvapen, jak dobré vlastnosti nabízí a přesně vyhovuje. Corsair jsem měl spojený s marketigem a herní mánií. Corsair inovuje řadou v2, který už nenabízí to, co stará verze s 24nm NAND. Intel S3500 za svou cenu propadl úplně. Alternativou zustávají jen Samsung SM843 a Intel S3700 s vyšší cenovkou.

Rád si nechám poradit a vysvětlit slabiny sestavy.

Upravená sestava - Scythe Mugen 4

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Ohledně SSD, nebudu se hádat, když víte, co chcete, tak je to jedině dobře

Aha, nedíval jsem se, že Pure Wings 2 není PWM... a Silent Wings PWM jsou za majlant. Jinak IMHO jsou ventilátory od Airenu z těch levných asi nejlepší, i když na ceny PWM modelů jsem se nedíval.

A krom toho, co jsem psal k sestavě výtky nemám. Kvalitní základní deska, zdroj, paměti, nic co by do sebe nepasovalo .

Registrace
    Jun 2014

Vyplnil jsem objednávku prozatím bez ventilátorů, které si ještě rozmyslím. Cena Arctic Cooling není tak vysoká, abych zaplakal nad částkou při koupi nové grafické karty. Není nejnověší a nejsem tak naivní, abych předpokládal dlouhodobou životnost. S novou tichou grafickou kartou bych třeba koupil i ty be quiet!, ale zatím jsou opravdu zbytečné.

Airen jsi asi myslel [url=http://www.airentec.com/en/catalog/] s modelovou řadou RedWings 120mm 4pin PWM a 140mm 3pin DC, že? Nikde nevidím 140mm s 4Pin PWM regulací. Cena není nijak špatná, ale Alfa poskytuje záruku pouhých 6 měsíců při nákupu na IČO.

---------- Doplněno v 23:09 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:08 ----------

Vyplnil jsem objednávku prozatím bez ventilátorů, které si ještě rozmyslím. Cena Arctic Cooling není tak vysoká, abych zaplakal nad částkou při koupi nové grafické karty. Není nejnověší a nejsem tak naivní, abych předpokládal dlouhodobou životnost. S novou tichou grafickou kartou bych třeba koupil i ty be quiet!, ale zatím jsou opravdu zbytečné.

Airen jsi asi myslel [url=http://www.airentec.com/en/catalog/] s modelovou řadou RedWings 120mm 4pin PWM a 140mm 3pin DC, že? Nikde nevidím 140mm s 4Pin PWM regulací. Cena není nijak špatná, ale Alfa poskytuje záruku pouhých 6 měsíců při nákupu na IČO.

Registrace
    Jun 2014

Větší část komponent dorazila dnes odpoledne a čekám jen na doručení SSD a HDD HGST 7K4000. Mezitím se v dopoledních hodinách odebrala na nebesa grafická karta. Alespoň zápach vycházející z prostoru pod chladičem tomu nasvědčuje a nějak nějak se výrobci uživit musí. Pooprosím ještě o návrh rozumné grafické karty do mé současné sestavy. Chtěl bych to zítra cele vybalit a postavit, proto by měla být skladem a po cestě z práce bych si jí ihned vyzvedl v Czech Computers, který míjím cestou domů. Třeba GTX 760 od Gigabyte.

https://developer.nvidia.com/nsight-...gpus-full-list

Podobná témata

1. PC pro různou činnost v ceně nad 30 000 Kč
    Od Jdinaparek v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 27-11-2013, 15:13
  2. PC pro různou činnost v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od Iselor v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 09-06-2013, 21:13
  3. PC pro různou činnost v ceně 15 000 - 17 500 Kč
    Od mitman v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 12-08-2011, 20:02
  4. PC pro různou činnost v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od vanDave v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 09-08-2011, 23:41
  5. PC pro různou činnost v ceně 15 000 - 17 500 Kč
    Od Niickll v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 26-11-2010, 10:10