reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Síť - hlavní PC windows 7 / klienti XP + win8 - XP klienti se nemohou připojit

vsn (140)|21.6.2014 09:31
Ahoj,

v zaměstnání řeším problém
Windows XP klienti ztrácejí připojení ke sdíleným složkám na "hlavním PC" s WIndows 7... na ostatních PC kde jsou win7/8 to funguje bezproblémů.

zapojení je následující:

hlavní PC WIN7 (sdílení složek)
klienti 2x XP + win7

při zatížení sítě (klidně win7+win7) hlavní PC odpojí win. XP klienty ... nevím co s tím :( nějaká rada? ... je to docela problém protože na "hlavním PC" jede účetní SW který se tím pádem odpojí...

jediné řešení je restart hlavního PC ...

vyzkoušel jsem:

vypnout firewall
vypnout AVG
vypnout + zapnout síťové připojení
nainstalovat nové ovladače síťovky

děkuji za rady
j.albi (476)|21.6.2014 17:14
Jediným správným řešením ve firemní síti je doménový server se sdílenými složkami.
vsn (140)|22.6.2014 17:20
to mě také napadlo - jenže to jen tento problém obchází a neřeší. Ten hlavní Pc má výkonu dostatek a HDD v RAID1 takže spolehlivý snad je (když pominu uživatelské chyby - viry atd.)

co mě od NAS odrazuje je:
že pokud dám zobrazit v ekonomickém systému nějakou sestavu na "hlavním PC" tak se sestava zobrazi za třebas 3 sekundy, pokud na PC v síti tak to je klidně minuta - některé sestavy vůbec a spadne to. Síťí jako takovou to není ... ta je GBIT. Ohledně tohoto jsem psal v pátek na technickou podporu jestli to je vlastnost a nebo co a jestli to NAS řeší. Aby to pak nebylo stejné když vlastně bude jen nasdílená složka na síti.

jinak ekonomicky systém je Stormware Pohoda (klasická verze bez SQL)
DrZelenka (2491)|22.6.2014 18:20
Tak řešení NASové, případně doménový server bude rozhodně spolehlivější a stabilnější, než obyčejná neserverová edice Win7 (více možností ohledně přidělování oprávnění k přístupu a pokročilejší sledování výkonu, takže pak i uvidíš co je brzdou).

Použít běžnou verzi windows a jednoduše nasdílet složky lze doma, ale ve firemní sféře bych to nepoužíval (o jak velkou firmu se vůbec jedná - 5PC, 20PC, 50PC?). A další věc je, že tohle by měl asi řešit nějaký zkušenější IT pracovník (ať už váš, nebo externí firma) a ne skupinka náhodných lidí z fóra :)
vsn (140)|22.6.2014 19:17
4 PC ... takže malá firma :) .. .vidíš to ... a řeší to odcházející zaměstnanec který chce aby až tam nebude tak to bylo všechno na 100%. Skoro dycky si poradím ale u takovýhle záhad je lepší se poptat jestli se s tím někdo nesetkal :)
žádný velký přenosy tam nejsou, učetní SW se zálohuje takže i když by ten hlavní PC klekl tak to velkej průšvih není. Proto NAS není úplně třeba. (zase na druhou stranu pokud bych je předvědčil, že NAS je třeba tak by mi odpadlo placení onedrive :) )

on už ekonomickej SW byl z částí z mojí intuice ... předtím tam jeli na registrační pokladně takže uhlídat zboží co koupit a co naopak ne, nákupní ceny atd. nebylo zrovna ideální ... teď je to super - když to funguje :)

pokud vyřeším proč prostě padá sdílení složek a souborů jen pro winXP PC tak budu šťastný.
vsn (140)|23.6.2014 10:18
tak snad vyřešeno .. chtělo to zakázat SMB3 a 2 - viz: http://support.microsoft.com/kb/2696547/en-us
jinak vyjádření ze stormware bylo, že Pohoda na NAS serveru chodí špatně.