Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 14 z 14

Téma: PC pro hraní her v ceně nad 30 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Jun 2014

Zaměření pro: hraní her – Herní PC

Platforma: Intel
    Operační systém: Windows 8
    LCD monitor: 23" - 24"

Poznámky a periferie:
    Zdravím všechny. Prosím Vás, už asi měsíc smolím nové PC. A pořád se nějak nemohu rozhodnout

Takhle jsem si sestavil sám:

http://www.czc.cz/373faqh51ih6o8i392jvlu8sed/seznam

Jde mi o to, aby PC vydrželo s upgradem asi 3-4 roky na paření her. Chci, aby základní deska spolu se zdrojem umožnila pozdější podporu lepší grafiky a procesoru. Taky nevím přesně, jestli se to všechno vleze do této skříně. SSD disk mi stačí tento. Co si o tom myslíte? :-) Děkuji
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Postavené to máš celkem pěkně, jen bych osobně místo Samsung EVO Basic přemýšlel nad Crucial M500 a u grafiky, preferuješ Nvidii nebo bereš v potaz poměr cena/výkon?

(P.S. ICE ti určitě zkritizuje výběr mechaniky )

Nováček
    Registrace
    Jun 2014

Tak mechaniku potřebuju, chci si koupit třeba orig. hru v krabici. Asi spíš nvidii. Vím, že AMD má asi lepší poměr cena výkon, ale co jsem tak četl, Velcí výrobci her optimalizují hry spíše na nvidii, takže proto. Crucial je asi fajn, ale má docela pomalý zápis, ne?

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

No ja Ti zkritizuju TENHLE model! Mam ho doma a dela NESKUTECNEJ BORDEL . Jestli nechces prijit o sluch jako ja, tak tam dej drazsi, ale daleko tissi LG
    http://www.czc.cz/lg-gh24ns_2/105811...1apqaje8uck053

Velci vyrobci optimalizuji pro nVidii? OMG odkdy?

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Jako SSD disk bych nechal Samsung Evo Modul operační paměti bych vyměnil za Patriot Viper 3 a nebo za Corsair Vegetance.

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Co se tyce Patriot Viper 3, tak je mam v zeleny verzi a muzu doporucit Uz rok a pul bez problemu bezi

SSD bych vzal Crucial M500 nebo MX100, u obojiho je lepcejsi cena nez u EVO Basic.... Zminovat MLC chipy asi nema cenu

Registrace
    Jun 2008

Osobně jsem taky pro Crucial, jestli má PC vydržet 3-4 roky, tak si nejsem úplně jistej životností TLC čipů... ohledně rychlosti... je asi tak vysoká, že stejně prakticky nepoznáš rozdíl, navíc číslo na papíře je jiné, než bude realita (této rychlosti dosáhneš při benchmarku, nikoli při operacích s obenými daty).

Ohledně AMD/Nvidia, výrobci nemůžou optimalizovat hry jen pro jednu značku, tím by si podřezávali větev.
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 22-06-2014 v 23:42

Registrace
    Feb 2008

Tu životnost TLC čipů jsi Venco prosím vzal kde? Jediný relevantní test ohledně jejich životnosti pokud vím provedl server Anandtech a byla spočítána na min. 10 let.
    BTW Koukám že poslední dobou tu celkem jedou výkřiky do tmy ????

Registrace
    Jun 2008

Víš keve, já tomu prostě nevěřim... TLC moduly maj řádově nižší počet přepisů oproti MLC a MLC mají trvanlivost okolo 10 let, tak prostě nevěřim tomu, že TLC budou mít trvanlivost taky 10 let...

Registrace
    Feb 2008

To chápu, že něčemu nevěříš, ale nemůžeš to vydávat za relevantní důvod. Nemáš to nijak podloženo mimo "já nevěřím". Na daném serveru se danou problematikou zabývají o dost více a troufnu si říci, že tomu rozumí víc než-li my všichni dohromady. Takže nevidím důvod vynášet takovéto nepodložené informace.

Registrace
    Jun 2008

Ano keve, ale jak jsi sám napsal, udělali jen 1 test, 1 test je sice přínosná informace, ale nemusí být úplně relevantní. Ohledně počítače plánovaného na víc než 2 roky bych opravdu radši vsadil na něco ověřeného, protože já radši spolehlivé fungování než o 5% vyšší výkon..

Registrace
    Feb 2008

Venco ... takový test netrvá jeden den a disk je podroben intenzivnímu zápisu/čtení. A pokud má něco umřít, tak to umře tak i tak. Už jsem dvakrát měnil "mrtvý" Crucial a také tu nikde nepíši, že Crucial je nekvalitní značka. Takže asi tak. Nebudu se tu dohadovat nad tvou utkvělou představou TLC = životnost max. rok i když je SSD disk ověřen bambiliony uživatelů neb ho prostě používají. Každý ať si nad tvým ortelem udělá obrázek sám

Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Venco ... takový test netrvá jeden den a disk je podroben intenzivnímu zápisu/čtení. A pokud má něco umřít, tak to umře tak i tak. Už jsem dvakrát měnil "mrtvý" Crucial a také tu nikde nepíši, že Crucial je nekvalitní značka. Takže asi tak. Nebudu se tu dohadovat nad tvou utkvělou představou TLC = životnost max. rok i když je SSD disk ověřen bambiliony uživatelů neb ho prostě používají. Každý ať si nad tvým ortelem udělá obrázek sám
    O životnosti max. rok jsem nic neříkal, to je tvůj výmysl

A to, že se ti 2 Crucialy z 30 po nějakej době poškoděj, to taky nemusí bejt chyba nekvality, že jo. To, že ti jednou někde něco zemře taky nepočítám jako nekvalitní produkt, to se stává, to beru. Třeba Kingston nemám rád proto, že se mi minimálně v 5 případech stalo, že jsem od nich koupil poškozené nefunkční zboží a v dalších případech paměti způsobovaly problémy se stabilitou. Acer nemám rád proto, že mám zkušenosti s nekvalitou jejich výrobků a s úrovní služeb při reklamaci atd. Samsung mám celkem rád a EVO Basic podle mě nejsou špatné disky, ale prostě můj názor je, že ten disk je na 2-3 roky provozu a pak bych se už bál o to, kdy mi odejde. U kvalitnějších MLC SSD tenhle problém nemám...

Nováček
    Registrace
    Jun 2014

Tak hoši děkuji velmi za vyčerpávající rady, hlavně co se ssd disků týče :-) Co se týče toho, že nvidie, tak mám k tomu kompatibilní monitor, který podporuje nvidia 3D vision 2 a ten výrobce... např. Ubisoft byl z toho už nařčený. Navíc prostě ..vždycky jsem měl nvidii :-)

Podobná témata

1. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od JackFlash v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 50
    Poslední příspěvek: 14-05-2012, 12:07
  2. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od Pechy91 v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 16-02-2012, 20:57
  3. PC pro hraní her v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od Krzy v sekci PC - nová sestava