reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prosím o radu, nejede wifi ani lan na NTB

Blystar (42)|23.6.2014 15:33
Ahoj,

z ničeho nic mi přestala fungovat wifi i lan na notebooku. Je možnost, že se to stalo po aktualizaci AVASTU. Prosím o radu, čím by to mohlo být, jestli Vás něco ještě nenapadá, na co jsem zapomněl.


1)Pro jistotu - smazaný avast, vypnutý windows firewall
2)Wifirouter a připojení je 100% v pořádku, otestováno na jiném zařízení s wifi (zkoušel jsem na mobilu, připojení mám OK)
3)Odebrány a nainstalovány nejnovější ovladače wirless
4)PC otestován na přítomnost virů a malware = čisté

Wifina nalezne sítě v dosahu, ale nedovede se připojit. Otestováno na 3 různých funkčních wifi sítích, bez úspěchu.

Edit : Doplnil bych, že jsem právě zjistil, že nefunguje ani pevné připojení LAN, problém se jeví být stejný jako u wifi, síť je identifikována, probíhá připojování a poté nepřipojeno.

Průběh - vyberu wifi - připojování - Připojení bylo neúspěšné / Možnosti připojení tohoto počítače k síti jsou nyní omezeny.
Salamander (6177)|23.6.2014 17:58
Zkus nahodit na usb flash nejake Live Linux distro a vyzkousej pripojeni tam. Ale mohlo by to byt i tim Avastem, zkousel jsi ho odistalovat?
Blystar (42)|24.6.2014 08:58
Ahoj, ten Avast jsem odinstaloval viz : 1)Pro jistotu - smazaný avast, vypnutý windows firewall

Je možné, že tam zůstali nějaké pozůstatky, změny v registrech, nebo nějaké nastavení, které se po odinstalaci nevrátilo na původní hodnotu ? Těžko říct co ? :D ... .. :(

Porad mi prosím, jaké distro si stáhnout, prosím třeba o odkaz, moc v linuxech nechodím, děkuji
Ventero (1280)|24.6.2014 09:12
Jaké máš PC? Jestli to není stará plečka, tak já používám Slax. Pro grafické prostředí min. 1GB RAM a P4 > 2,0GHz - údaje na stránkách o min požadavcích jsou sice příznivější, ale realita je, tam kde píšu. Je jednoduchý na ovládání, má něco přes 200MB a má snadné připojení k Wi-Fi, kde se mi stalo snad jen jednou, že Wi-Fi kartu neidentifikoval. Přes LAN však vždy bez problémů. Nic se tam neinstaluje - cokoliv potřebuješ navíc, tak stáhneš modul a dáš na flashku do příslušného adresáře. Ten se při dalším spuštění automaticky načte. Takhle tam je k dispozici i modul na doplnění Wi-Fi driverů a podpůrného softwareu. Jednoduše i vytvoříš Live USB - stáhneš ZIP soubor, rozbalíš na Flash a v adresáři "boot" spustíš dávkový soubor "bootinst.bat" - a máš Live USB Slax.

http://www.slax.org/cs/

Na starý plečky používám Live CD Lubuntu, kde je však připojení Wi-Fi maličko komplikovanější. LAN opět v klidu.

http://www.lubuntu.cz/
john (877)|24.6.2014 11:59
mrkni se do sitovych zarizeni, zda tam neni neco nainstalovano-pridano HW zarizeni / pozustatek z Avastu... / :notsure
Blystar (42)|24.6.2014 16:12
Pozůstatek z Avastu tam byl, zakázal jsem jej a smazal = bez úspěchu. Vyzkouším ještě ten Linux, jestli mi to pod ním bude šlapat. Nějaké další nápady, pokud bude ? Pač předpokládám, že hardwarově je vše naprosto OK a problém je někde ve Windows :(
Ventero (1280)|24.6.2014 16:21
Zkus a dej vědět.

Ve vlastnostech adaptéru jsou položky "protokol IP verze 6 ~" a "protokol TC/IPv4 ~", najeď na ně a otevři vlastnosti. Tam zkontroluj jestli máš zatrhnuto "získat adresu ~ automaticky " a " ~ DNS ~ automaticky"
Blystar (42)|24.6.2014 16:50
Děkuji moc za projevenou snahu, ano, toto jsem zkontroloval, všude mám automatiku, která má normálně fungovat na síti, kde jsem.
Ventero (1280)|24.6.2014 16:56
Do BIOS jsi se koukal? Mohla by tam býti zakázána nebo špatně nakonfigurována příslušná zařízení - i když to první by spíš mělo za následek to, že by systém ta zařízení vůbec neviděl. Ale určitě bych to zkontroloval.

Zkus ten Live Linux a uvidíš. Jestli to v něm půjde, pak bych to viděl asi na zálohu dat a reinstall.
john (877)|24.6.2014 22:27
[QUOTE=Blystar;558544]Pozůstatek z Avastu tam byl, zakázal jsem jej a smazal = bez úspěchu.[/QUOTE]
zmizel / zakazan nebo odinstalovan / i ve vlastnostech/sluzbach sitoveho adapteru?
Blystar (42)|25.6.2014 08:57
Když najedu na správce zařízení, síťové služby, tak tam mám výpis wifi, lan atd .. Tam byl i ten Avast firewall, první jsem dal zakázat, pak jsem jej úspěšně odinstaloval = zmizel ze síťových služeb, ovšem problém to nevyřešilo.

V biosu jsou jediné nastavení, týkající se nějak sítě - nastavení Security, dvě hodnoty "locked - unlocked" , všude mám Unlocked, tam asi problém nebude. Nic víc v Biosu není.

Jdu teď vyzkoušet ten Linux ... , jinak se jedná o NTB "ASUStek Computer Inc. K53U" , win 7 64b
Blystar (42)|25.6.2014 09:13
Noooo tak na tom Linuxu to běhá jak po másle že ... jááá nechci reinstal, to je fakt přiznání toho, že nevím kde je problém :( a celé tohle řešení je zbytečné, pokud nezjistím, v čem to vězí ...
Ventero (1280)|25.6.2014 10:14
Vytvoř nový a čistý účet s jiným heslem a účet hosta. Na těchto účtech vždy po restartu vyzkoušej připojení k síti alespoň skrze LAN.
- tím vyloučíme či potvrdíme hlubší poškození OS.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Další možnosti.

Zpět k testu na havěť - provedl jsi ji v módu "po restartu" nebo z Rescue disk ?

Zkusil jsi volbu "opravit připojení" a diagnostiku ?

Zkontrolovat položky "po spuštění" - podezřelé či tiplé zakázat. Zakázat také služby programů, které by mohli využívat síť.
Mrknout se též do složky "po spuštění" tam může být hajzl program, který působí zcela legitimě a tak ho AV nedetekuje jako hrozbu.

Zkontrolovat běžící procesy - podezřelé zkontrolovat na podpis či licenci: Ukončit, dohledat umístění a přesunout do koše (vyloučení - návratnost)
bastlir (328)|25.6.2014 14:40
Nainstaluj si např. CCleaner, samozřejmě nejdříve udělej souborovou očistu systému, ale pak hlavně vyčisti registry.
S AVASTem jsou takové a podobné problémy, co jej znám. A navíc jej samotného považuji spíš za vir.
Blystar (42)|25.6.2014 17:37
To Venetro : zítra všechno vyzkouším a dám vědět. Test na havěť = odpojený hdd, připojený k PC s Eset licencí, hloubkový sken, pak jsem hdd vrátil = bez úspěchu. Mám udělat ještě nějaké další testy ?
Opravit připojení = bez úspěchu.
Další budu zkoušet zítra

To bastlir : Ccleanerem jsem to už projížděl taky.