reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nový nefunkční notebook Lenovo G500

Domingster (139)|27.6.2014 13:16
Zdravím, koupil jsem laptop Lenovo G500, a hned při vybalení jsem byl překvapený, zapojil jsem totiž AC adaptér, a po stistknutí power tlačítka se notebook nerozběhl. Byl slyšet jen na chvíli ventilátor ale displej nenaskočil ani na chvíli. Zkoušel jsem zapínat jak s baterií, tak bez baterie a vždy to samé. Poslal jsem tedy ihned zpět na reklamaci s neskutečným vztekem, nechápu, jak si může taková nejmenovaná počítačová firma dovolit něco takového, jako je odeslat nefunkční notebook. Píšu to sem abych se podělil o zkušenost, co se v dnešní době může stát a taky trošku ze zajímavosti, jestli někdo netuší co s Lenovem bylo, či jestli někdo nemá s těmito notebooky podobnou zkušenost... No opravdu hrůza a děs...
johny__g (6387)|27.6.2014 13:34
Já bych řekl že to moc dramatizuješ, to že je nějaké zboží vadné už z výroby se stává. Navíc G500 je levný plasťák, nemůžeš čekat že se s tím budou mazlit jako s T/X řadou. Spíš napiš jak byla vybavená reklamace, například u ACERu to býval horor, nevím jak jsou na tom teď.
62kokos (156)|27.6.2014 16:51
Když nejde noťas spustit tak musíš nejprve překontrolovat paměť, mohla se přepravou uvolnit, až potom reklamace.
VencaX (3686)|27.6.2014 21:58
Reklamace u Lenova nebývají problém, narozdíl od Aceru, každopádně vzhledem k nefunkčnosti výrobku bys měl mít možnost jej ihned odnést do prodejny a vrátit jej a můžeš objednat nový, klidně úplně jiný, nebo úplně stejný (máš právo na 14 denní lhůtu na vrácení zboží, kterou by ti měli uznat)... každopádně jak píše johny, stane se, že občas přijde zboží nefunkční, navíc pokud jde třeba o RAMky, tak nemusí bejt vina na straně výrobce samotného notebooku ;).

P.S. s Lenovem jsem jeden takový případ zažil, ale je to 1 případ z cca 50 IdeaPad notebooků, co mi prošly rukama, a vina byla právě u RAMek.
Aytech (475)|28.6.2014 13:14
Nevim proc resite kdo ma lepsi reklamaci, tu vzdy resite u prodejce, ne? A navic pokud je to v 14 denni lhute tak je uplne jedno kdo je vyrobce.
S reklamaci Lenova v Alze jsem mel pekne neprijemnou zkusenost, kdy mi reklamaci na vadne tlacitko na klavesnici odmitli s tim ze je to mechanicke poskozeni a muzu za to ja. Jenze to bylo od koupe a ja jsem blbej ze byl tak z noveho not'asu nadsenej ze jsem rikal ze nejake jedno tlacitko zatim nebudu resit a prosvihl jsem 14denni lhutu :mistake
No a jinal mi odesli baterky v 6 mesicne lhute u IdeaPadu a Thinkpadu, a kratce po konci zarucne doby i HDD. Zajimave je ze se mi vali doma HP kteremu je vic nez 10 let a ma puvodni HDD, ktery funguje.
Chapu ze od levnejsich modelu nemuzes ocekavat moc, ale nektere firmy to delaji lip nez ostatni. Lenovo mezi ne urcite nepatri.
bastlir (328)|28.6.2014 13:26
[QUOTE=Aytech;558744]Nevim proc resite kdo ma lepsi reklamaci, tu vzdy resite u prodejce, ne? .......[/QUOTE]
Přesně tak! Ujede ti šroubovák či cokoliv jiného a prodejce se pak na tom může točit. Je úplně jedno, jak to kdo dopravuje a jaké paměti tam dává. Je dokonce i jedno, jakého levelu výrobek je. Zaplatil jsem, a proto mám nárok na plně funkční výrobek dle deklarovaných funkcí. Navrhuji okamžitě vrátit a víc neřešit.
VencaX (3686)|28.6.2014 19:24
[QUOTE=Aytech;558744]... Zajimave je ze se mi vali doma HP kteremu je vic nez 10 let a ma puvodni HDD, ktery funguje...[/QUOTE]

No jo, jenže tenkrát před 10 lety notebooky nebyly (a vlastně veškerá PC technika) spotřební zboží a HP byl jeden z nejkvalitnějších výrobců profesionální počítačové techniky. Taky jsem měl doma IBM s Pentiem MMX 233MHz a fungovalo (až na baterku) parádně. Dneska jsou ale notebooky (obecně) spotřební zboží vyráběné z větší části na kvantitu a ne na kvalitu...

Btw. konkrétně k diskům, mám doma IDE disky od IBM s 500 MB kapacitou a samozřejmě ještě funkční a běží v mojí 486ce, když si chci zahrát nějakou tu starou pecku :P
Domingster (139)|28.6.2014 21:50
Díky za reakce. No jak říkám ntb jsem vrátil a uvidím. Co se týče příspěvku Aytecha, tak jsi mi docela zkazil představy. :D Měl jsem za to, že lenovo je mezi notebooky to lepší, co se dá sehnat. Doteď jsem měl Toshibu L670, a odešlo mi chlazení a v servisu mi řekli, že oprava by vyšla na 5500Kč, což za to opravdu nedám. :D Ale Ta Toshiba docela jela, poslední rok jsem jel s teplotami CPU při serfování na netu kolem 100°C, a krom toho, že se občas noťas při dosažení tj max (105°C) vypl, pořád šlapal. :D Škoda no. Jinak mě zajímá.. Jsou lenova něčím specifická, co se týče poruch?
johny__g (6387)|29.6.2014 09:27
Myslím že nic specifického bych u Lenova nehledal.

K té Toshibě, co přesně odešlo? Samotnývětrák vidím na Amazonu za 15 dolarů. Pokud odešla heatpipe, určitě se dá taky sehnat, možná to bude chvíli trvat ale měl by jsi uspět. Klidně z druhé ruky, tyhle věci stárnutím nijak netrpí.

@Aytech - a víš kolik ten HP tehdy stál? Dal by jsi dnes takovou částku za notebook, s tím že ti vydrží deset let? Já myslím že ne. Taky jsem ještě nedávno používal Thinkpad T23, který stále jede, ale ve své době stál skoro tolik co lehce jeté auto.
Domingster (139)|29.6.2014 12:38
@johny__g Hele ještě mi neposlali zpět ze servisu, ale řekli mi, že jsou špatné oba chladící moduly, nebo co, tak nevím co myslí, ale větrák to nebude, protože ten jsem kupoval uplně nový z ebaye. Myslím, že to bude heatpipe, protože i při těch teplotách kolem 100°C foukal ven studený vzduch. Jenže nevím kde sehnat samotný heatpipe na netu. :)
VencaX (3686)|29.6.2014 20:59
[QUOTE=Domingster;558769]Jinak mě zajímá.. Jsou lenova něčím specifická, co se týče poruch?[/QUOTE]

Já mám 2,5 roku staré Lenovo V370, které přežilo bouračku s rozlámaným displayem a ohnutým šasi... oprava DIY cca 2K za novej displej, šasi jsem ohnul zpátky a notebook od té doby běží bez poruchy, akorát pravej pant už je takovej horší (po několika rozebrání se ani nedivim, když jsem ten pant samotnej viděl). U známého Y570 se ulomily oba panty, ale ten s tím taky vyváděl psí kusy... Jinak žádné typické poruchy (jako třeba u HP Pavilionů odcházející motherboardy se stejným projevem chyby) u nich nezaznamenávám a když ano, tak to většinou ani není vina výrobce, ale většinou u věcí od externích dodavatelů (paměti, disky, atd.), i když u těch levných je asi možný všechno ;)
johny__g (6387)|30.6.2014 12:14
[QUOTE=Domingster;558792]@johny__g Hele ještě mi neposlali zpět ze servisu, ale řekli mi, že jsou špatné oba chladící moduly, nebo co, tak nevím co myslí, ale větrák to nebude, protože ten jsem kupoval uplně nový z ebaye. Myslím, že to bude heatpipe, protože i při těch teplotách kolem 100°C foukal ven studený vzduch. Jenže nevím kde sehnat samotný heatpipe na netu. :)[/QUOTE]

Tak to je bohužel ta špatná možnost, takže pak jedině bazar a shánět stejný notebook, jakkoli poškozený ale s funkčním chlazením a pak si to přehodit sám. Určitě bych ho ale nevyhazoval, i kdyby jsi půl roku sháněl.
Aytech (475)|30.6.2014 12:50
[QUOTE=Domingster;558769]Co se týče příspěvku Aytecha, tak jsi mi docela zkazil představy. :D Měl jsem za to, že lenovo je mezi notebooky to lepší, co se dá sehnat.[/QUOTE]

Myslel jsem to take, pak po tech 2x zkusenosti na to potreti uz netroufam... :) Dokonce i s Acerem jsem mel lepsi zkusenosti, ktery mi 3 roky slapal uplne bez problemu.

@johny__g: Ani si nedokazu vzpomenout kolik jsem za to dal, ale neco to stalo, no. U dnesnich ntb samozrejme vetsinou plati ze dostanes to za co zaplatis, a je lepsi priplatit a koupit neco poradneho aby to neco vydrzelo.
kokrhanek (92)|2.7.2014 00:12
Tak ja napriklad ted kupoval Lenovo ideapad za 15000 Kc a hned po rozbaleni jsem objevil 3 vadné pixely a bohuzel porad svitili cervene takze docela rusive. Hned sem volal lenovo a rekli mi ze mam smulu ze to berou jako vadu na krase... Nikdy vice.
VencaX (3686)|2.7.2014 08:57
Citace:

Norma ISO 13406-2 - Jelikož se každý LCD displej skládá z minimálně 2,35 milionů subpixelů nebo tranzistorů (15"), není z hlediska výrobních technologií prakticky možné předcházet ztrátám pixelů. Do prodeje mohou být dány LCD s maximálně deseti vadnými pixely.

Norma stanovuje v souvislosti s vadnými pixely následující třídy:
Jsou rozděleny do čtyř tříd, tří typů vadných pixelů a dvou frekvenčních kritérií. Vadné pixely se mohou vyskytnout jako zářivé pixely, černé pixely nebo ztráta subpixelů (nebo blikající pixely). Frekvenční kritéria rozlišují zaprvé počet bílých nebo černých pixelů vyskytujících se v konkrétní oblasti (klastru) a zadruhé ztráty subpixelů nebo blikající pixely vyskytující se v klastru. Čtyři třídy určují maximální povolený počet chyb u každého typu vadných pixelů. LC displeje značky ADI, SONY, EIZO a většina dalších LCD na našem trhu jsou zařazeny do třídy II. To znamená, jestliže je počet těchto vadných bodů menší než deset, (2xTyp1, 2xTyp2 a 5xTyp3 = 2 černé body + 2 bílé body + 5 barevných bodů = max. 9 vadných), nevzniká zákazníkovi nárok na reklamaci či uplatnění práva z důvodu rozporu s kupní smlouvou (viz níže). V případě většího počtu vadných pixelů kontaktujte autorizovaný servis Vašeho LCD, případně prodejce.


Takže tohle bych na Lenovo neshazoval, tohle ti může říct každej výrobce a zvlášť u takhle levnýho notebooku, kde cena displeje je cca 1/5 ceny samotného notebooku. Pokud vadné pixely máš hned při koupi a štvou tě, do 14 dnů máš možnost vrátit zboží ;)
kokrhanek (92)|2.7.2014 09:07
Normy jsou sice hezká věc, ale na zákazníky je vytahují jen vychcané firmy. Mám Latitude i Alienware samozřejmě od Dellu a to znamená 3 roky NBD a paradoxně hned po zakoupení Latitude, jsem u něj taky přišel na mrtvý pixel. Volal jsem kvůli tomu hned na zákaznickou linku a druhej den jsem měl vyměněn nový displej, a na lince od Dellu se mnou žádný normy nikdo neřešil. A to ten Latitude stál nějakých 20 tisíc takže zase to není kdejaká premiová cena.
VencaX (3686)|2.7.2014 09:18
Ano, ale Latitude a Alienware jsou trošku jiné značky než IdeaPad... kup si ThinkPad a taky s tímhle nebudeš mít problém (z vlastní zkušenosti).

Zase ale když to tak vezmu, Lenovu nevadilo, když jsem jim na reklamaci posílal notebook s vlastní MSDN AA (dnes DreamSpark) licencí Win, ASUS mi jí označil za nelegální a poslal mě s ní do **** a neuznal reklamaci i když vada byla očividně někde jinde ;)
Domingster (139)|27.7.2014 13:31
Tak abych to nenechal uzavřené, týden a půl to protahovali, a když jsem tam volal, řekli, že notebook je v Polsku v servisu a ještě se nijak nevyjádřili. Viděl jsem v tom skrytý záměr nechat uplynout 14 dní, abych neměl možnost odstoupit od smlouvy, ale to jim nevyšlo. Odstoupil jsem tedy od smlouvy. A jen takový dodatek. Peníze zpět jsem dostal až 14 den z možných 14 dní, které mají na vrácení. Takže COMFOR, už NIKDY VÍCE, absolutní amatérismus a nejhorší jednání u takto velké firmy.