reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pády v zátěži

walltar (23)|27.6.2014 20:00
Zdravím, mám celkem velký problém s PC.

Když zatížím PC nějakou náročnější hrou, nebo pokud spustím furmark, tak se mi ve většině případů stane, že mě selže GPU. Většinou to trvá 10 - 30 sec. zátěže. Párkrát se to stalo hned po startu PC. Po takovém pádu je PC někdy problém spustit. Na MB zůstane svítit VGA dioda, která problikává při spuštění PC. A někdy se spustí při několikátém restartu.

Při pádu se zatím stali 3 různé věci ...

1. Obrazovka zhasne a zůstane černá. Někdy se jakoby před tím rozpadne na různobarevné čtverečky.
2. Zůstanou na ní svítit červené a černé pruhy.
3. Což se stalo jen 1x zůstanou svítit šedé a černé pruhy.

Na základě tohohle jsem GPU reklamoval, ale bylo mi řečeno, že se závada neprojevila a GPU mě poslali zpět. Takže mám problém s tím, kde by jinde mohla být chyba, nebo jestli poslat GPU na reklamaci znova.

GPU: ASUS HD7970-DC2T-3GD5
Ostatní komponenty: http://www.czc.cz/18739krrd4g3tac29vcr5d12r8/seznam

Ještě vyzkouším, jestli je to závislé na taktech a voltáži GPU, protože když jsem snížil Voltáž z defaultních 1113mV a takty z 1000MHz, tak se mi zdá, že je to lepší ... což ale není moc řešení.

EDIT: Ještě doplním, při výměně za HD5450 nejsou žádné problémy. Ale to je hodně nevýkoná karta.
Ventero (1280)|27.6.2014 21:11
Na vadu GK to skutečně vypadá - zkusit ještě v jiném PC, aby jsi získal jistotu a reklamovat znovu a důrazně.
walltar (23)|27.6.2014 21:44
Hmm kdybych tak měl doma víc PC ... :-(

No musím najít někoho kolem a zkusit to u něj.
bastlir (328)|28.6.2014 13:10
Takto se zpravidla projevuje špatně chlazený či dokonce už "načatý" procesor. Jestli máš doma nějakou "šuplíkovku" GK, zkus to s ní.
walltar (23)|28.6.2014 14:48
S jinou GK to jede v pořádku ... ale to je HD5450. To je GK na úrovni kalkulačky. Takže ta nic moc nezatíží. Jinak chlazením bych řekl, že to nebude ... to padá s úplně studeným PC. A jen když naplno zatížím GK. Když zatížím CPU tak pohoda.
ICE_D (2754)|28.6.2014 14:54
Zkousel jsi ji hodit do druheho slotu?
walltar (23)|28.6.2014 15:05
Jo zkoušel ... dělá to to samé.
robky (3195)|28.6.2014 15:06
Kartu znova reklamovať. Zrejme ju predajca iba zapojil do pc, nabehol systém a tým pádom závada sa neprejavila.

Z najväčšou pravdepodobnosťou bude problém v prenose tepla z gpu do chladiča (povolený, zle osadený a pod.) ... možno by stačilo dať dole chladič a prepastovať, ale keď je ešte v záruke, je to na tebe :notsure
walltar (23)|28.6.2014 15:21
Kdyby to byl problém v přenosu tepla tak bych to poznal na teplotách ne? To padá při teplotě kolem 60°C a Power temp taky není nějak extrémně vysoký. Ale myslím, že nějak tak to s tou reklamací bylo ... musím jim to popsat víc obšírně.
robky (3195)|28.6.2014 15:30
Podobne sa správa moja obstarožná HD5770 s Accelerom S1+Noctua . Teploty v záťaži zhruba do 60°C. Ale raz za rok-dva jednoducho začne padať pri 3D záťaži bez toho, aby sa teploty zvýšili. Prišiel som na to, že uchytenie/plech so závitmi chladiča stačí mierne napružiť, aby pri osadení na gpu bol čo najväčší prítlak .... a na nejaký rok mám zasa pokoj ;)