reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

RiDATA RPD820 500Gb nefunguje v pocitaci

Faiko (17)|28.6.2014 15:39
Zdravim nedavno jsem poridil dalsi disk na kravinky a to RiDATA RPD820 500Gb a jelikoz jsem nemel v tu chvili co jsem prisel z obchodu zaply pocitac otestoval jsem jej v SMARTtelevizi LG ,
Inicializoval na Time machine II (poradne jsem nevedel co to je) a funguje super nahravani ,time shift jenze ouha kdyz jsem si neco nahral a myslel ze se na to mrku v pocitaci jelikoz tv byla obsazena tak mi pocitac disk sice nasel - Hlasi se jako "External" v zařízení a tiskárny ale to je tak vse nemam jak se dostat do pameti disku nebo jej zformatovat
zkousel jsem jen tak vice mene na slepo priradit pismeno pres prikazovy radek ale jelikoz mi ten programek disk ani nenasel tak jsem nic neudelal

tak bych chtel poradit co dal , reklamovat se mi nechce (tedy pokud nebude jine reseni tak reklamace pujde v pohode )
62kokos (156)|29.6.2014 09:36
LG TV si disk naformátuje na svůj vlastní formát, který je nečitelný v PC, je to z důvodu ochrany autorských práv. Jinak tohle jsem našel na netu k tvému problému.

Když chcete použít disk původně naformátovaný v TV (nebo nový), připojíte ho do PC. Otevřete si tam "správu disků", jedině tam bude nově připojený disk viditelný. U disku používaného u TV LG bude navíc napsáno "disk neznámého formátu (RAW)". Na tento disk kliknete pravím tlačítkem myši, otevře se roletka s nabídkami. Šipkou najedete na možnost formátovat, a levým tlačítkem potvrdíte. Začne formátování, vše, co bylo na disku bude vymazáno. Myslím, že vás to ještě na to upozorní - musíte potvrdit OK. Při zpětném použití disku v TV LG, a tam potvrzení inicializace, to zase TV přeformátuje (a vymaže) na svůj formát. Disk nejde používat současně s touto TV a PC.
Faiko (17)|29.6.2014 14:43
Děkuji mockrat podarilo se sice to neslo primo moznosti "formatovat"ale posmazavat oddily a vytvorit novy ale je hotovo a disk jede , ovsem tohle jsem netusil jak to LG dokaze ******
Georginek (2957)|29.6.2014 15:01
No hlavne, pokud ten oddil smazes a disk preformatujes, tak ti ae nebude behat v televizi :D Takze bud do TV nebo do PC..... Vsak ono se to casem stejne podari nejak obejit...... Me to teda dost rozciluje, pac konkretne na mym Panasonicu si neprehraju diks, ktery byl naformatovany na uplne stejne televizi.... Proste to jde jenom na jedny.
V tomto pripade odmitam platit nejake autorske pseudopoplatky a dalepak je nahravani, pripadne timeshift uplne k nicemu - kdyz se to pak neda prehrat jinde!!!
Faiko (17)|29.6.2014 16:25
beha ted v pc i TV ale jenom jako uloziste coz mi bude prospesnejsi nez tak jak to bylo

uplnou nahodou netusi nekdo jake RiData dovnitr dava streva ,mam jeste druhy disk Adata a uvnitr je Toshiba disk ,ovsem tenhle jeste nehodlam rozebirat takze kdyby nekdo vedel pisnete prosim