reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Platba přes internet

Martin93 (88)|28.6.2014 19:39
Zdravím přátelé,

mám opravdu banální dotaz, přesto ho položím. Je nějaká možnost platit přes internet, i když nemám založený žádný bankovní účet? Moc rád bych si z Anglie objednal jedny boty, ale zakládat si kvůli tomu účet, jen abych ho pak opět rušil a nebo na něj každý měsíc přispíval, i když bych ho vůbec nevyužíval, mi přijde zbytečné. Navíc, jak by to vypadalo v bance, kdybych si tam jeden měsíc účet založil a hned druhý měsíc jej zrušil? Bohužel nemám možnost použít cizí účet od nikoho z okolí, takže tato možnost padá.

Předpokládám, že žádná jiná možnost než založit si bankovní konto není, stejně se ale raději zeptám, kdyby mi náhodou něco uniklo.



Díky moc věem!

Martin
DrZelenka (2491)|28.6.2014 20:10
Tuším, že se existují služby s možností platit přes sms. Někde jsem četl o možnosti nahrát peníze na paypal pomocí SMS přes paypal. Ale poplatky jsou neskutečný (zaplatíš skoro dvojnásobek!), takže jsem to nikdy nezkoumal do podrobností.

To v tvém okolí není nikdo, komu bys daný obnos dal v hotovosti a on to zaplatil ze svého účtu?
Martin93 (88)|28.6.2014 21:15
Bohužel ne. Všichni v rodině jsou placeni cash. Tak jako ono by to samozřejmě šlo tak, jak jsem psal. Prostě si založit účet, na něj poslat peníze, zaplatit a zase účet zrušit. Ale opravdu je to zbytečně moc práce a papírování kvůli jedněm botám. Člověk by sice mohl říct, jestli by nebylo lepší se na ty boty vykašlat, ale nebylo. Hledám je už přes 3 roky a tohle je poprvé, co jsem je našel, leč bohužel až v UK. No nic, asi mi nezbyde než si ten účet založit, nebo se vydat do UK.

Každopádně moc díky za Váš čas a rady!

Martin
Ventero (1280)|29.6.2014 12:05
Z těchto důvodů nabízejí banky přímo karty určené k placení na internetu. Nezakládá se nic, neruší se nic. Sjednáš si kartu z částkou, něco připlatíš za tu kartu a koupíš bezpečně na netu co potřebuješ. Možná že už to jde i zjednodušeně pouze přes údaje na papíře pro jednorázové užití. Zajdi (nebo brnkni na infolinku) do nějaké větší banky a optej se.
Martin93 (88)|29.6.2014 15:06
Opravdu? To jsem vůbec nikdy neslyšel. Díky moc za radu, určitě se optám v nějaké větší bance, jak to funguje.
Georginek (2957)|29.6.2014 15:10
No ja nevim, ale v dnesni dobe snad ani nejde fungovat bez bankovniho uctu ( jak platis telefony, inkasa, poplatky atd ), teda na to sem moc pohodlnej nez chodit nekam na postu atd.....Ohavnost - to je jako za MarieTerezie......

:notsure....... Nevim, proc si ho teda nezalozis, nezaplatis boty a ucet si ponechas dal..... Jestli jsi mladej, tak case ho stejne zacnes vyuzivat. Jsou banky, ktery maji platebni karty, kteryma se da platit i prez internet - vypises par cisel a je to.... zadna slozitost
Martin93 (88)|29.6.2014 16:54
Já bez něho funguji uplně normálně, navíc je to každého osobní věc, co preferuje. V práci dostávám peníze na ruku, složenky platím osobně na poště, takže proč bych měl platit každý měsíc poplatky za účet, když bych ho vůbec nevyužíval? Přes internet nikdy nenakupuji, toto je jen vyloženě vyjímečný případ, kdy něco v ČR neseženu a musím si to objednat odjinud. A ano, vím, že banky nabízí možnost platby přes internet, na tom není nic nového. To je standart ke každému založenému účtu. Jenže to si právě musím ten účet založit a tomu jsem se chtěl vyhnout. A jestli můžu být trochu jedovatý, nazývat ohavností chůzi na poštu atp., jen dokazuje, jak jsou dnes lidé až nechutně líní. :D Se divím, že lidé nejezdí i do sámošky autem, i když už i to jsem viděl. :D

Každopádně děkuji všem za komentáře, zkusím se optat v té bance. :)
Georginek (2957)|29.6.2014 17:18
To samozrejme dneska neni normalni, placeni kreditni ( debetni ) kartou prez internet. Ve vetsine bank si to musis zvlast aktivovat a u velkych bank se za to plati i poplatky, pripadne poplatek za tuto vydanou embosovanou kartu ( ktera je na placeni prez net delana ).
Debilita Ceskeho naroda je v tom, ze sice vsichni pyskujete na placeni poplatku za vedeni uctu, karet, vypisu atd..... ale sme nechutne lini a ekonomicky naprosto nepolibeni s tim neco udelat. Ja mam nekolik uctu u nekolika bank a neplatim vubec nic...... ( takze proc ten ucet rusit, kdyz te nebude nic stat )
Copak v cechach to jeste jde, ale co v cizine, kdyz dojdou prachy, nekdo je slohne, nebo se neco stane? Dnes bez karty ani nahodou.....

A ano, proc to delat slozite, kdyz to jde jednoduse, ze???

PS: Mit moznost jezdit do samosky autem bych ja osobne uvital - vyhnul bych se cekani, frontam,slevam, reklamam, smradlavejm lidem, hadkam atd......... Kdyz nejde pritelka nakoupit, nakupuju i potraviny prez net - prece nebudu nikam chodit......natoz tahat auto z garaze, zavirat, otvirat vrata, pak 2 minuty jizdy, a pak zase znova...... ani me nehne
Martin93 (88)|29.6.2014 19:04
Tak teď nevím, jestli jste to myslel ironicky, nebo doopravdy s těmi poplatky? Můžu se zeptat, u jakých bank máte ty účty, že neplatíte absolutně žádné měsíční poplatky? V takovém případě bych si samozřejmě účet klidně založil, ale neplatit žádné poplatky za vedení účtu je pochopitelně nesmysl, tedy alespoň nějaký existenční poplatek se platit musí. Ale pokud se pletu, rád se nechám poučit, protože by to pro mě bylo výhodnější, než účet opět rušit.
Tomak_CZ (392)|29.6.2014 19:17
No ono je to o tom, že na poště také zaplatíte za každou složenku, a když se to nasčítá dá to i za poplatky v bance... Já osobně jsem za účet rád.... Nemusím se bát, že na něco opomenu a bude mě někdo prudit a upomínat, nebo dokonce posílat exekutora... Ale každého věc... ;) Ať se podaří boty zakoupit :)
DrZelenka (2491)|29.6.2014 19:27
[QUOTE=Martin93;558823]Tak teď nevím, jestli jste to myslel ironicky, nebo doopravdy s těmi poplatky? Můžu se zeptat, u jakých bank máte ty účty, že neplatíte absolutně žádné měsíční poplatky? V takovém případě bych si samozřejmě účet klidně založil, ale neplatit žádné poplatky za vedení účtu je pochopitelně nesmysl, tedy alespoň nějaký existenční poplatek se platit musí. Ale pokud se pletu, rád se nechám poučit, protože by to pro mě bylo výhodnější, než účet opět rušit.[/QUOTE]

Koukal jsem na to (plánuji změnu banky) a např. equabank nechce ani korunu, když má člověk příjmy nad 10 000.
Tomak_CZ (392)|29.6.2014 19:36
[QUOTE=DrZelenka;558827]Koukal jsem na to (plánuji změnu banky) a např. equabank nechce ani korunu, když má člověk příjmy nad 10 000. [/QUOTE]
JJ, ale to jí tam musí člověk nechat poslat, což Martin93 očividně nechce :)
Martin93 (88)|29.6.2014 20:07
Opravdu mne zaujala ta možnost viz. Ventero. Nemáte ještě někdo s tímto zkušenosti, nebo neslyšel jste o tom někdo další?
Honzan23 (0)|29.6.2014 22:57
[QUOTE=DrZelenka;558827]Koukal jsem na to (plánuji změnu banky) a např. equabank nechce ani korunu, když má člověk příjmy nad 10 000.[/QUOTE]

Equa má nově ještě jiné kritérium, mají běžný účet zdarma, pokud uživatel provede aspoň 3 platby bezkontaktní kartou měsíčně..
ICE_D (2754)|29.6.2014 23:08
Air Bank - Maly tarif - vedeni uctu zcela zdarma...
https://www.airbank.cz/cs/bezny-ucet/cenik-a-poplatky/cenik/
Martin93 (88)|29.6.2014 23:11
Díky, to jsem přesně potřeboval. Zajdu se jich na to zeptat a okouknout podrobnosti!
johny__g (6387)|30.6.2014 12:08
mBank - pokud vím také mají účet zdarma a to již několik let, pokud tam chodí měsíčně nějaká částka (nemusí tam zůstat).

BTW: na poštu chodím jen s největším odporem, když vidím ty pracovní výkony, čekání když chci poslat pitomý balík .... hrůza.
zsdx (2098)|30.6.2014 14:16
[QUOTE=Martin93]Můžu se zeptat, u jakých bank máte ty účty, že neplatíte absolutně žádné měsíční poplatky?[/QUOTE]
Ja jsem u sve banky (tehdy jeste DZ FIO) zaplatil za ta leta jen 1,50 za zrychleny mezibankovni prevod. Za vse ostatni opravdu ani korunu - vedeni uctu, vydani platebni karty, placeni s ni v obchodech, na internetu a v cizine, trvale a jednorazove prikazy v internetovem bankovnictvi. Z bankomatu nevybiram, presto jsou tusim 3 do mesice zdarma. Na tohle vsechno si preci vydelaji z tech penez, co jim sveruji klienti.

[QUOTE=johny__g]na poštu chodím jen s největším odporem, když vidím ty pracovní výkony, čekání když chci poslat pitomý balík .... hrůza.[/QUOTE]
Pro pitomy balik se muze stavit kuryrni sluzba primo u tebe doma/v praci, zalezi jak si cenis sveho pohodli :p