reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows 8.1 problémy: sekání myši, padání bluescreen

elektrikarCZE (8)|2.7.2014 11:43
Ahoj,
nainstaloval (upgradoval) jsem na svůj notebook Win 8.1 na win 7. Docela dost často se mi kousne myš. Tlačítka fungují ale pohyb ne. Když zapnu správce úloh přes ctrl+alt+delete a najedu šipkami na správce tak se myš uvolní. Včera jsem nainstaloval ovladače z podpory HP http://h20566.www2.hp.com/portal/site/hpsc/template.PAGE/public/psi/swdHome/?sp4ts.oid=5098226&spf_p.tpst=swdMain&spf_p.prp_swdMain=wsrp-navigationalState%3DswEnvOID%253D4158%257CswLang%253D%257Caction%253DlistDriver&javax.portlet.begCacheTok=com.vignette.cachetoken&javax.portlet.endCacheTok=com.vignette.cachetoken včetně ?HP 3D DriveGuard. Po instalaci a restartování mi už 2x spadl systém s hláškou: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL v příloze jsou printscreany chyb. Dalším problémem je že DVD romka nevypaluje DVD, vždy to napíše že to proběhlo úspěšně ale DVD je prázdné viz https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/78004-Problem-s-vypalovackou?p=558947#post558947 při výměně DVD mechaniky se DVD vypálí ale s mnoho chybami.
Prosím o radu, co se s tím dá dělat.
Předem děkuji za odpovědi


edit.:
memtest proběhl bez chyb
Problém s vytížením disku jsem měl, ale přeinstaloval jsem ovladač na zvukovku a problém se vyřešil. Jinak disk mě hodně vytěžuje System a Hostitelské služby: Místní systém (12).
Jinak další problém je že když dám počítač vypnout, tak se někdy nevypne - obrazovka ztmavne, disk přestane mít činnost a dál běží -> musím zmáčknout power tlačítko dokud se sám nevypne.
Snímek obrazovky (15).png Snímek obrazovky (16).png Snímek obrazovky (17).png Snímek obrazovky (18).png
bastlir (328)|3.7.2014 20:59
Budu se už opakovat - přejdi na Win 7 a budeš mít po problémech. Win 8 pro PC neměl být vůbec uvolněn.
elektrikarCZE (8)|3.7.2014 21:15
Vypadá to že je to opravené pomocí reinstalace ovladače na síťovou kartu. Nyní je tam nejnovější ovladač, a je ze stránek výrobce, nikoliv od HP
Jech Josef (206)|3.7.2014 22:04
Mě to dělal ovladač na zvukovou kartu až po update1. Vyšel nový ovladač a už je to v pohodě. U notebooku je to jiné tam se schánějí ovladače ovladače mnohem hůře.
Ventero (1280)|8.7.2014 20:34
A taky bacha na ovladače, které distribuuje Windows Update - zvlášť při volbě plně automatické aktualizace !!! Občas dělaj neplechu.