reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

i5 4690K vs 4670K se slevou

ICE_D (2754)|2.7.2014 18:37
Podle me nebude zadnej rozdil mezi 4670K a 4690K. Sice se Intel nechal slyset, ze v Devil Canyonu (tedy i 4690K) je lepsi pasta mezi jadrem a rozvadecem, ale podle testu to zase tak slavne nedopadlo. Nevahal bych a ten litr s klidem usetril :)

Citace z recenze:
Z provozních vlastností a taktování jsem zklamán. Procesor má vyšší frekvence než Core i7-4770K, ale i vyšší napětí. S takty vyššími o 500 MHz je to pochopitelné. Kvůli vyššímu napětí jsou ale také teploty vyšší než u Core i7-4770K. Haswell byl žhavý a dosahoval vysokých teplot, Haswell Refresh je ještě žhavější. Kdyby Intel nesliboval lepší pastu a lepší teploty, nic se neděje, ale takto jsme byli sliby navnaděni na něco lepšího, než jsme dostali. Po stránce provozních vlastností při taktování je to slabé, opravdu slabé.

Teploty jsou vyšší, výsledky taktování naprosto shodné. Žádné vylepšení se nekoná. Pokud bych měl být v hodnocení opravdu hodně tvrdý, řekl bych, že testuju přejmenovaný Core i7-4770K s vyššími základními takty, nic víc. Dokud se nepodaří vyřešit problémy 22nm procesu, z tohoto začarovaného kruhu se zřejmě nelze vymanit. To říkám už od Ivy Bridge a platí to i pro Haswell Refresh, škoda.


Z toho mi vyplyva, ze ani mezi 4690K a 4670K zadny podstatny rozdil nebude ;)
VencaX (3686)|2.7.2014 19:45
Tam je rozdíl pouze jiná pasta pod heatsprederem a +0.1 GHz. Větší rozdíl je až u i7-4790K, která má v základu 4.0GHz (jako první Intel CPU).
ICE_D (2754)|2.7.2014 22:00
ano ano, ale pokud vezmeme v potaz, ze K-ckovy procesor se kupuje ne proto, aby bezel na zakladni frekvenci, nybrz proto, aby byl nalezite pretaktovan, tak tam je rozdil temer nulovy ;)
VencaX (3686)|2.7.2014 22:30
Tak víš co, Intel chtěl akorát dokázat to, že taky dokáže dělat procesory s 4 GHz základní frekvencí... a to je tam vlastně ten největší rozdíl :D
Empirestrikes1st (14)|4.7.2014 03:16
Dík za odpovědi, je to tak jak jsem si myslel...objednáno :)