reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Oprava notebooku - konektor

ondrah (28)|4.7.2014 09:03
Chci se jen zeptat, jestli se dá napojit nabíječka přímo do notebooku. Myslím bez napájecího konektoru. Konektor nefunguje. Je připojen k základní desce pomocí kabelu. Takže bych to napojit přimo na něj. Máte s tím někdo zkušenost? Oprava se nevyplatí. Chtěl jsem zakoupit konektor a nechat přepájet na kabel co vede k desce, ale v servisu mi to nechtějí udělat. Chcou, abych donesl smontovaný notebook a pak, že to opraví. Za tu cenu co mi řekli to nemá cenu opravovat. Book je asi 3 roky starý.

Děkuji...
johny__g (6387)|4.7.2014 09:22
Nevidím důvod proč to tak dělat. Pokud si umíš přípájet kabel, co ti brání si tam připájet ten konektor?
ondrah (28)|4.7.2014 09:27
Na ten konektor si asi netroufnu. Je to dost malý. Jinak ten notebook používáme jen, když třeba pořádáme nějakou akci nebo tak. Jen na písničky nebo internet. Proto by nevadilo mít kabel napevno.
kevin00 (10238)|4.7.2014 17:20
Odsvávačka cínu, mikropájka a trochu opatrnosti a není se čeho bát. Je to triviální oprava :)
johny__g (6387)|5.7.2014 13:01
No tak si ten konektor připájej na 10 cm kabel a máš to. A do něj pak už normálně zapojíš nabíječku.
DrZelenka (2491)|6.7.2014 08:34
Pokud se jedná jen o konektor na kabelu, tak se vykašli na servis notebooků a dones to místnímu elektrikářovi.

Co vím, tak existuje spousta opravdu šikovných lidí, kteří tohle opravují do druhého dne za pár drobných. Stačí se v okolí poptat na někoho ověřeného.