reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nefunkčnost sítě po probuzení ze spánku

Gouranga (699)|4.7.2014 11:35
Ahoj, tak se mi zjevil takový problém: někdy, po probuzení ze spánku není počítač schopen připojit se do sítě (drátové). Jak se to projevuje je v následujících obrázcích.
[ATTACH=CONFIG]29921[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]29922[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]29923[/ATTACH]

Co jsem zkoušel: restart modemu, odpojení kabbelů, zapojení do jiných zdířek, aktualizace driverů ve win. Nic nezabírá, až restart počítače. Není to nijak pravidelné. Může se to nestat deset dní nebo se to může stát dvakrát za sebou

HW:
i7 Nehalem, GigaByte GA-P55A-UID3R, Win 7 x64 Prof, síťovka Realtek, Tp-link Tl-WR1043ND

Jak jsem psal, může se to stát kdykoliv, poprvé tedy 13/6, pak 14/6, 25/6 a naposledy dnes, tzn 4/7, takže si bohužel nejsem vědom žádné změny HW/SW, ktrom tedy aktualizací instalovaných 11/6 (8 aktualizací Win (včetně IE11) a něco pro office.

Budu vděčný za jakékoliv návrhy. Díky
lan01.png lan02.png lan03.png
Ventero (1280)|5.7.2014 20:52
Úplně každý PC na který jsem instaloval jakoukoliv verzi W7 měl po probuzení spánku problémy s připojením k síti. Zdá se tedy, že chyba je systémová a měl by to napravit MS nějakou aktualizací - zatím se tak již cca 4 - 5 let, co užívám tento OS, nestalo. Jsem tedy též zvědav na nějaké reakce místních matadorů.
ICE_D (2754)|5.7.2014 20:55
Ja mam podobny problem. Mam pevne pripojeni pres LAN a po probuzeni ze spanku nebo ihned po zapnuti strasne dlouho trva nez ten internet nabehne... Klidne i pul minuty... Ale co s tim, fakt nevim...
DrZelenka (2491)|6.7.2014 06:58
Hmm, tak já s tímhle problémy na W7 vůbec nemám (ale jakou router mám Mikrotika a ne ty levný potvory, co má 90% lidí).

Zkus nastavit IP napevno, bez používání DHCP serveru - to by mohlo pomoc.
Tomak_CZ (392)|6.7.2014 18:40
mě to dělalo když jsem měl nainstalováno od výrobce utility na šetření energie (power4gear hybrid), nebo nějaká ptákovina od intelu na druhém pc... možná pomůže nastavit možnosti napájení atd. tak, aby bylo připojení na plnej výkon
vše zbytečné jsem odinstaloval a je po problémech
Gouranga (699)|8.7.2014 22:55
[QUOTE=Ventero;559104]Úplně každý PC na který jsem instaloval jakoukoliv verzi W7 měl po probuzení spánku problémy s připojením k síti. Zdá se tedy, že chyba je systémová a měl by to napravit MS nějakou aktualizací - zatím se tak již cca 4 - 5 let, co užívám tento OS, nestalo. Jsem tedy též zvědav na nějaké reakce místních matadorů.[/QUOTE]
No, asi systemova chyba to bude, protoze WOL jede, takze sitovka posloucha a az pak se odmlci. Ale jelo to tri a pul roku bez zadrhele..

[QUOTE=NFG_ICE;559105]Ja mam podobny problem. Mam pevne pripojeni pres LAN a po probuzeni ze spanku nebo ihned po zapnuti strasne dlouho trva nez ten internet nabehne... Klidne i pul minuty... Ale co s tim, fakt nevim...[/QUOTE]
Tak mne se vzdycky (doposud) chytala sit okamzite..

[QUOTE=DrZelenka;559108]Hmm, tak já s tímhle problémy na W7 vůbec nemám (ale jakou router mám Mikrotika a ne ty levný potvory, co má 90% lidí).

Zkus nastavit IP napevno, bez používání DHCP serveru - to by mohlo pomoc.[/QUOTE]
Zkusim.. Zatim je to "napevno s DHCP" - router rozdava IP dle MAC

[QUOTE=ttoommaassoo;559128]mě to dělalo když jsem měl nainstalováno od výrobce utility na šetření energie (power4gear hybrid), nebo nějaká ptákovina od intelu na druhém pc... možná pomůže nastavit možnosti napájení atd. tak, aby bylo připojení na plnej výkon
vše zbytečné jsem odinstaloval a je po problémech[/QUOTE]
Nic takoveho nemam (nebo si aspon nejsem vedom). V moznostech napajeni, je bud maximalni vykon nebo to tam vubec neni

Zatim jsem zkusil odinstalovat nekolik aktualizaci, co jsem instaloval kratce pred incidentem a zaroven vypnul ve spravci zarizeni moznost uspavat sitovku. Bohuzel se tim ukoncila i moznost Wake on LAN, ale jestli to je cena funkcnosti, tak co se da delat..
Bohuzel, jelikoz jde o chybu, kterou nejsem schopen vyvolat (nebo aspon nevim jak), je jen otazkou casu, jestli se chyba vrati nebo ne, takze ucinny lek nelze zjistit, dokud se neprojevi jako neucinny. Pokud se chyba vrati, zkusim Vase navrhy (za ktere Vam zatim dekuji) a dam vedet, co se bude dit.
Gouranga (699)|5.11.2014 21:37
Ahoj, tak navrat po delsi dobe, kdy uz jsem to snad vazne "vyresil" (nebo aspon jsem se zbavil priciny). Nejdriv jsem myslel, ze to bylo WoL, protoze po jeho vypnuti to fungovalo, ale nelze rict, ze na moc dlouho. Soucasny reseni bylo odinstalovat spoustu aktualizaci (takze to na me ted krici, abych je nainstaloval), takze me ted ceka jeste dlouhy obdobi, nez to bude komplet vyreseno (55 aktualizaci, ale uplne nejak ocekavam, ze za to muze IE11 :-)
Takze dekuji a RB rozdany, co to slo..