reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Analýza Hardisku

Geene (5)|4.7.2014 13:03
Včera se mi objevil problém s rychlostí načítaní Windowsu (8.1) a celkově s odezvou celého počítače. Počítač se startuje velice dlouhou dobu a navíc po najetí na plochu se přestalo zobrazovat písmo. Aplikace začaly reagovat dost trhavě (2-3 vteřinové záseky). Navíc díky tomu, že se mi vůbec nenačetlo písmo se velká část aplikací stala nefunkční. Usuzuji, že by to mohl způsobovat hardisk. Ráno jsem provedl formát systémového oddílu, který vyřešil problém s písmem a provedl analýzu disku. Byl bych velice vděčný, kdyby jste mi pomohli interpretovat výsledek, zda disk odchází nebo zda je ještě ok, disk je starý 4 roky a byl velice zatěžován. Dlé mého názoru celý problém nastal, když jsem překročil určitou kapacitu na HDD.

Abych shrnul poznatky, které jsem vypozoroval:
- při kopírování/přesouvání klesne často rychlost na 0 bajtů
- velice časté sekání (2-3 vteřinové záseky) při použití nějaké aplikace
- pomalé reakce systému a celkové spouštění aplikací
- v aplikaci sledování prostředků je využití disku stále skoro maximální
- žádné viry/malware v počítači nebyly nalezeny

Děkuji za odpovědi.
04-_ervence-2014_12-39.png 04-_ervence-2014_12-34.png
johny__g (6387)|4.7.2014 15:45
Disk určitě v pořádku není. Zálohuj důležitá data dokud můžeš.
DrZelenka (2491)|6.7.2014 08:36
68 vadných sektorů je hodně velké číslo a rozhodně bych takový disk nepoužíval. Může tak nějak fungovat klidně další 2 roky, ale taky se může stát, že zítra už windows nenaběhnou, protože se další vadný sektor objeví v části, kde jsou důležitá data.

Jak píše johny - záloha a já bych ten disk rovnou i vyměnil.
bastlir (328)|7.7.2014 09:59
To Geene:
Ačkoliv jsi nepopsal své PC, troufám si hádat, že jde o něco staršího. Vzhledem k vysokému počtu chyb si myslím, že spíš půjde o závadu řadiče, respektive základní desky. Proto navrhuji HDD vymontovat a přes jiné zařízení (SATA>USB, eSATA apod.) jej otestovat na jiném PC. Když odchází HDD, většinou to nejdříve začíná drobnými chybami.
john (877)|7.7.2014 10:52
mozna by stalo za to vymenit kabel k HDD