reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

aktualizace v jednom balíku

harmony36 (7)|6.7.2014 12:51
Zdravíčko,
existuje možnost samostatně stáhnout instalaci veškerých aktualizací win7 a ty pak jedním klikem instalovat?
O co mi jde: provedu novou instalaci win7, následně se dá do práce služba update a postupně stahuje různé aktualizace. To ovšem trvá dost dlouho, rychlost nic moc. Takže instalovat kompletní aktualizace ke dnešku je pro pc update na několik hodin práce (teprve potom provádím zálohu systému). Abych si tyto hodiny ušetřil bylo by fajn mít připraveny aktualizace v instalačce a mít to za pár minut hotové. Pak by se přes update stáhly už jen některé zbývající aktualizace.
Tak co, je to možné? (hledeal jsem přímo na microsoftu, ale tam něco hledat, to je katastrofa)
Ventero (1280)|6.7.2014 15:38
Ano tato možnost existuje. Říká se tomu Roll-Up.

Buď si je postahuješ po jednom ze stránek MS a pak můžeš instalovat po jedné nebo si napsat instalační skript.

Dále lze využít software. Dle mého je zatím nejspolehlivější WSUS offline. Ten dává i možnost vytvořit instalační balíček třeba na USB, který pak jen spustíš a vše co v něm je se nainstaluje.

Každopádně s pár minutama nepočítej: Např. na W7Home máš SP1 cca 0,5 GB a ještě o něco více máš zbývající aktualizace (tak 600 - 700MB).
Ventero (1280)|7.7.2014 09:15
Tak včera mi zrovna nabídl asi 550 MB a po seškrtání toho, co jsem zrovna na konkrétní PC nepotřeboval to pořád dělalo necelých 300 MB. Dohromady - SP1 (balíček), zbytek WU - 4,5 hodiny instalací. Šel jsem rozmrzelý spát k jedné ráno a v 5 budíček. Až se k tomu dostanu, tak si ten Roll-Up taky vytvořím i pro W7.

Z R-U bych to tedy odhadoval min. na polovic.

Na x64 je SP1 dokonce skoro celý Giga - sem koukal.
kevin00 (10238)|7.7.2014 10:01
harmony36 (7)|15.7.2014 22:02
Zdravíčko, děkuji za reakce. Pomocí WH jsem stáhnul aktualizace. Uložily se do složky Updates tohot WH programu. No jo, ale co teď s tím? Taky jsem si stáhnul doporučovaný WSUS offline. V čem mi pomůže? (u něj píšou, že stáhne vybrané aktualizace, to však nepotřebuji). Jo, pánové je to na prt, když neumím perfektně anglicky, abych si manuály načetl na světovém netu.
Ventero (1280)|16.7.2014 10:02
Tak teď ti nerozumím: Chceš mít instalační balík aktualizací a NEPOTŘEBUJEŠ stáhnout vybrané aktualizace ?!?!?! Bez aktualizací těžko uděláš aktualizační balíček - to mi věř.

Ve WSUS si navolíš pro jaký systém chceš aktualizace a jaké typy (můžeš třeba vynechat net.Framework - jestli ho nepoužíváš nebo na něj kašleš, servicepack1 - jestli ho už máš, apod., a také můžeš stahovat aktualizace i na Office) a dole si zatrháš, jestli chceš udělat instalační CD nebo umístit instalační balíček na USB. Pak jen příslušné médium spustíš a vše co jsi do toho nechal zahrnout, tak se ti automaticky instaluje.

No a jestli je to je pro tebe pořád složité, tak jsou dvě varianty:

1. Hledej již hotový Roll-Up na netu (fóra, úložiště) a vyber si ten nejposlednější

2. Můžeš zkusit zde zažádat, jestli někdo nebydlí blízko tebe a nebyl by ochoten ti pomoci.