reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

BIOS a HDMI??? ASUS F2A85-M

et99 (4)|9.7.2014 12:55
Dobrý den, mám desku ASUS F2A85-M a od začátku mi nejde (nezobrazí se) BIOS přes HDMI, ale funguje to jen přes VGA.

U staré TV mi to tolik nevadilo, protože na ní byl i VGA vstup, takže když jsem chtěl do BIOSu stačilo připojit VGA kabel a bylo, ale u novější SONY už VGA není a má pouze HDMI, takže trochu problém.

V BIOSu jsem takovou položku nenašel, ale je fakt, že v tom nejsem úplně nejlepší. Připojovat další monitor přes VGA v obýváku, vždy když chci do BIOSu je otrava.

Prosím poraďte mi, jak se dostat do BIOSu přes HDMI? Dík
r34ktor (7477)|9.7.2014 21:23
Jedeš na interní, nebo extra grafické kartě? Máš aktuální BIOS?
et99 (4)|10.7.2014 09:50
Na interní GK, jádro je integrované v procesoru A10-5700. Bios jsem včera večer flashnul na nejnovější, takže BIOS již mám aktuální.
r34ktor (7477)|10.7.2014 10:49
Zkus změnit režim zobrazení TV (např. 1080p, 1080i apod.).
flanker (1579)|10.7.2014 11:01
co eventuálně kabel HDMI? Jiný k dispozici nemáš? S HDMI a Trinity by neměl být jinak problém...
et99 (4)|11.7.2014 10:32
Četl jsem fóra v USA, ten problém se tam vyskytuje často. Výsledek je vlastně bez výsledku. Jediné co jsem se tam dočetl bylo, že to tak je, protože VGA je jako primární 1, tak nevím. Když po pípnutí a POST testu, prostě při zapnutí PC stisknu DEL pro přístup do BIOSu (mám zapojeno přes HDMI), tak tam mám hodiny a ukazatel myši, kterým když začnu jezdit, tak mi po kostičkách odkrývá zbytek obrazovky, ale k ničemu to nevede, protože je to jenom část obrázku UEFI BIOSu.
et99 (4)|11.7.2014 10:38
co eventuálně kabel HDMI? Jiný k dispozici nemáš? S HDMI a Trinity by neměl být jinak problém...


Mám HDMI 1.3 s HDMI 1.4 mi na Panasonicu nechodila wifi. Než jsem zjistil, že je to tím kabelem to bylo děsný. V HDMI 1.4 je ethernet a to by měl být ten důvod, starší TV se starší verzí HDMI to nemají a dělá to tohle. Jiný kabel nemám, ale nemyslím si že by to bylo kabelem.