reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

gpu + cpu + deska

charonbobo88 (65)|11.7.2014 23:51
Dobrý den,

Před 4 měsíci sem si koupil Sapphire R9 270X DUAL-X 2GB GDDR5 Kingston HyperX Genesis 4GB DDR3 1866 zdroj Cooler Master Thunder 600W,v posledním měsíci jsem jí doplnil deskou GIGABYTE GA-970A-UD3P - AMD 970 a procesorem AMD-FX8320 chlazený je GELID Solution Tranquillo - revize 2. operační system win8 64bit. ( nic není taktované )

Původně z gpu byla deska MSI 760GM-P34(FX) cpu Athlon x2 255 a stejné ram+zdroj.V původní sestavě si nepamatuji že ke stejným chybám docházelo,ale spíše bych řekl že ne.

nechal sem zdroj proměřit elektrikářem a všechny větve jsou v rozmezí +5%. Teploty v zátěži cpu do 55 stupňů gpu do 72 stupňů hdd do 30 stupňů ( má aktivní chlazení ) deska senzor 1 42 stupňů senzor 2 58 stupňů senzor 3 49 stupňů

Bohužel dochází ke 3 chybám,zamrzání obrazu ( nejčastější ),artefakty ve hře a dále k těžko popsatelné chybě.Obraz zčerná jako bych zapnul režim spánku,ale okamžitě se snaží obraz zase naskočit ale nedaří se mu to bliká mezi černou ( jako když je úplně vypnutý ) a světle šedou kdy je mlhavě vidět na pozadí Signal lost.K zamrznutí dochází jak v zátěži tak v klidu.Jeden příklad,koukal sem na film a pc běžel v pořádku,pak sem chtěl hnout kurzorem a v ten moment zamrzl obraz,nejde poté ani zvuk,ale dioda hhd bliká že disk běží.Když nechám takto zamrzlí pc běží furt nerestartuje se sám.

Ram prošli testem memtest bez potíží pro jistotu sem pustil i memory test obsažený přímo ve win8 a taky bez chyb.Do pc sem místo r9 270x dal stařičkou nvidia 9500gt.při prvním načtení s touto gpu zamrzl obraz hned jak se načetl win a už sem si říkal že sem gpu poslal na reklamaci zbytečně.Ale po odinstalování ovladačů pro amd běží pc hodinu v testu occt power suply bez chyby.Ovšem to eště také nic neznamená protože s r9 270x běžel pc třeba 3x 1h v power suply bez chyby a ve 4 testu se sekl během 10 vteřin.A při jednom testu ještě s r9 270x došlo k zamrznutí přesně ve vteřině kdy test skončil.Ale začal sem si říkat jak jinak přijít v čem je chyba,nebo zda dělaji chybu ovladače ?

Předem děkuji za rady a omlouvám se že je příspěvek dlouhý snažil sem se co nejlépe popsat muj problém.
ICE_D (2754)|11.7.2014 23:57
Bud grafika nebo deska.... Pokud se grafika vrati z reklamace s tim, ze je OK, tak uz zbyva jedine deska. Pokud ty problemy driv nebyly a po vymene desky byly, tak bych reklamoval i ji...

V driverech ke grafice by problem byt nemel, sam jsem za posledni rok a pul vystridal snad 7 verzi ovladacu AMD a nikdy mi nic netuhlo...
charonbobo88 (65)|12.7.2014 00:03
Zajímala mě jedna věc,když přijde nová deska je v modrém plastikovém obalu,neměl bybýt zatavený nebo aspon zalepený nějakou lepenkou ? já jen že sem neměl ani jedno tak sem je poezříval že mi poslali již použitou.Na desku sem taky myslel,jde to nějak otestovat? Kamarád co dělá do IT si nechal poslat odemě nějaké věci jako kopie prohlížeč událostí a z windiws memory. a nějaká divná koncovka :) říkal něco otom že mám chyby vovladačích gpu ale než stihl vysvětlit odjel takže proto sem zmínil ovladače
ICE_D (2754)|12.7.2014 00:08
Co ja jsem mel novy desky, tak byly prelepeny nalepkou, ktera se roztrhla pote, co jsem ji vybalil :) Na druhou stranu jsem dostal SSD disk, ktery mel tuto nalepku evidentne porusenou a na krabicce byla nejaka jina nalepka na ktery byl nejakej blabol neco jako "Otestovano a provereno nasim technikem"... Disk je funkcni, tak jsem to neresil, ale trochu me to nasralo...
charonbobo88 (65)|12.7.2014 00:17
NA obalu nálepka nebyla ani přeručená nebyla tam žádná,a jelikož přítelkyně dělá ve firmě která přeprodává použité hdd a intel cpu použité jen je vyleští a znova zabalí tak vím že se praktikuje prodávání použitých dílů.Včem by mohla být případně chyba desky ? dá se nějak otestovat ?